• evi yaksan canın sağolsun evladım diyip bardak kırdığında hayatı burnundan getirmek gibi çelişkili davranışlardan bulunabilen teyzelerdir
  • katıldığım koroda kendisinden bolca bulunan teyzedir. hepsi 50+ olduğu için haliyle bu sıfatı hak etmekteler. sağolsunlar, korodaki tek genç ben olduğum için bir anne şefkati ile yaklaşmaktalar. ama arkadaş, bunlara menopozlu demeye bin şahit ister! yahu ben bile kendi yaşıtlarımla bir araya geldiğimde böyle şuh kahkahalar atmıyorum. bunlar maşallah altın kızlar resmen. gam yok, keder yok. bir kısmının eşi vefat etmiş zaten. birbirlerinde buluyorlar dostluğu, neşeyi. bir de ne zaman facebook hesabımı açsam, ana sayfada hep bunlar... ergen kızlar gibi bir sürü fotoğraf çektiren mi dersiniz, özlü sözleri paylaşan mı, ne ararsanız var... en eğlencelisi de, grup halinde bir yerlere gidip orada fantastik pozlar vererek bunları paylaşmaları. valla hayat onlara güzel...
  • içinde var olan olanca huzursuzluğu ve gerilimi bir anda üstünüze kusma potansiyeli yüksek, adrenalin peşinde koşan,uzak durulması gereken teyze tipidir.
  • genellikle olur olmaz konularda kapınıza dayanan teyzelerdir, söylediği saçma sapan şeye alternatif olarak söylediğiniz mantıklı hiçbir şeyi kabul etmez. onun bildiği, duyduğu ve tabi ki savunduğu her şey o aksini belirtmedikçe doğrudur, onlar her zaman haklıdır.
  • apartmanda hep onun balkonuna halı silkilir. yolda hep ona kötü kötü bakılır. hırsızlar hep onun parasını almak isterler. çocuklar hep ona saygısızlık yaparlar.
    türk günlük yaşamında en az erdener abi kadar köklü bir yere sahiptir.

sinir krizinden birkaç adımdan fazla uzaklaşamayan insandır çünkü.
  • -teyzecim gel otur ayakta kalma..
    -höööst ben senin teyzen yaşındamıyım hayvan herif.. öküz kadar boyuyla teyze diyor bana..
    -ee. pardon.. buyur abla geç otur yahu..
    -ohaa pis sapık bir de sarkıyor şimdi.. ay imdaaat poliiiiiiis..
    -ehm..
  • bir tane de bende var bunlaran. 2 gün önce tanıştım. her türlü hakareti etti, vurmaya ve taş atmaya kalktı, bütün konuşma * boyunca ona "siz" diye hitab etmeme ve o çığıklar atarken sesimi yükseltmeme rağmen, terbiyesiz de ben oldum, arsız da... emekli öğretmen olduğunu söyledi ama pek inanmıyorum, yazık onun elinde yetişmiş insanlara * söylediğim hiçbir şeye inanmadı (okuduğum okul, yaşım, orada neden 3 gündür olmayışım...), sürekli suratını buruşturarak "ay canım benim" dedi**, sürekli emekli öğretmen olduğunu vurguladı, tartışmanın yaşandığı parkı, muhtarla konuşup kendisinin yaptırdığını söyledi. sürekli genellemeye çalıştı, hiçbiri tutmadı (annemle benim için, siz sürekli kavga ediyorsunuz, sizin gibileri çok iyi bilirim dedi, ki bizim kadar anne-kız ilişkisinin suyunu çıkartan yoktur heralde). sonunda evden kadının çığlıklarını duyup gelen annemin (ki mt* cahil birini bekliyordu muhtemelen "bizim gibileri" çok iyi bildiği için.) müdahelesiyle geri adım attı.

neyse sonuçta karşılaştığım iyi oldu, pms halimle ben de işleri inada bindirip, biraz destekle** hormonlar savaşını ve parkı kazandım.
  • çalıştığım hastanede bir zamanlar menopoz polikliniği vardı. sadece menopoz teyzelerin geldiği bir poliklinik. günde 40-50 menopoz teyzenin geldiği bir poliklinik. çömez asistandım o zamanlar. bazı menopoz teyzeler insanın yaşam enerjisini tüketecek potansiyele sahiptiler. sürekli konuşan, konuşan, konuşan, hayat hikayesini anlatan, kendilerince terapi yapan, sıkıntıları hiç bitmeyen teyzeler. aklıma gelince beni de ateş bastı şimdi.
  • evde oturup, insan bulamadıkları zamanlar, börtü, böcük ve bilimum nebatata saran, canlı-cansız demeden tüm nesnelere ayar veren, sosyalleşme çabası ile pastalı börekli günlere katılıp, şehrin ücra köşelerinde bile yapılan günlere gitmekten geri kalmayan, bu yolculukları boyunca iki insan görüyor olmanın verdiği mutlulukla, cümle alemi çemkiren, karşılaşıldığında hayatınızı zehir eden, tombalak teyzeler.
    topluluk halinde otobüse binen teyzeler, bu tanımladığımız kategoriye girerler.
  • zırt pırt sevgilisi tarafından ekilen, ilk defa ekilmediği gece de regl olan bir kız arkadaşımın kendisine layık gördüğü sıfat.
hesabın var mı? giriş yap