• konuşmanın en can alıcı bölümü;
    ecevit: " türkiyedeki dindar kesimlerden bir kısmı başka ülkelerden ithal edilen islam anlayışına kapılmışlar. oysa türk halk tasavvufunun çok ilginç bir anlayışı vardır. başka toplumlarda din olgusu allah korkusuna dayanır. türk tasavvufunda ise din duygusu allah sevgisine dayanır ve allah sevgisi insana da sevgi ve hoşgörü olarak yansır."

şu konuşmanın güzelliğine bakar mısın. böyle bir türkiye'den başkasının hakkına zerre saygı göstermeyen tahammülsüz bir türkiye'ye.
    sonunda o çok aranan gerçek islamı bulduk sanırım..
  • ruhumu derin acılara gark eden sohbettir.

bazen kendimi cumhurbaşkanı veya başbakan olarak, televizyon programlarında, mitinglerde konuşurken hayal ediyorum fakat asla bu kadar nitelikli konuşurken, bu kadar doğru ve yerinde analizler yaparken hayal edemedim. bu denli entelektüel birikimi olan biri, türkiye gibi bir ülkede niye siyaset içinde olmayı seçer? veya neden günümüzde bu birikimde bir siyasetçi yok? entelektüel diye sırrı süreyya'yı bilir olduk anasını satayım.
  • şimdikilere bakacak olursak;

- el pençe divan duruş
    - yavşakça sırıtış
    - cümle tek kelimeden ibaret bile olsa sonuna mutlaka eklenen sayın cumhurbaşkanım lafı
    - görüşme sonrası verilen bol yalamalı demeçler

daha yazılabilir ama içim sıkıldı yazarken, üzülüyor insan.
  • gerizekalılar doluşmuş "şimdi olsa yalaka dersiniz" diye.

ulan ecevit kendisine muhalif sanatçıyı yurtdışına yerleşmek zorunda mı bıraktı?
    "bunlar yerli değil milli değil" diye mitinglerde mi böğürdü?
    ecevit'in oturduğu koltuk mazhar'la fuat'ın oturduğu koltukla aynı lan, öyle bir kilometre uzaktan halkı selamladığı altın kaplı tahtta oturmuyor.

şaşırdınız lan iyice. önce gidin aynaya bakın. siz kimsiniz, dangalaklar?
  • izledikçe hüzünlendiren keşke o dönemlerde yaşasaydım diyorum . bu kayıt siyaset adamının sanata ve sanatçıya nasıl değer verdiğini gözler önüne seriyor . şimdi ki düzeni ele aldığımızda siyasetçilerin muhalif olan sanatçıya, gazeteciye olan tutumları ortada her fırsatta muhalif kitlenin özgürlüğüne ket vurmak istemeleri filan bu perspektiften bakarsak nam-ı diğer ''karaoğlan'' islam görüşünde özgürlük , hoşgörü ,barış aramış ve toplumu bir arada tutmaya çalışmıştır.
  • bu da yeni moda. üç beş sikelek nostalji kasacak ve muhalif olacak diye durup durup eski türkiye'yi özlemek. lan oğlum sizin o özlediğiniz eski türkiye'de ülkenin içişleri bakanı meral akşener selefi mehmet ağar'la birlikte rakı içip telekulakla adam dinletiyor, genelkurmay ikinci başkanı çevik bir de bunları kazığa oturtmakla tehdit ediyordu. bunlar da gelmiş burada mfö şarkısı dinleyip tayyip çok kötü falan diyor. asddasdas.
  • neden lan
    neden siyaseti bu kanı bozuk iğrenç insanlarla tanıdım ben.
    göremedim ben bu programları, duymadım ben hiç tc başbakanı'nın nazik nazik konuşup beni bilgilendirdiğini.
    çok imreniyorum be sözlük
  • sanatçı ve devlet adamının samimi bir şekilde, müzikten, dinden, medeniyetten bahsettikleri çok güzel eski bir trt programı.

sanırım günümüz şartlarında bu kadar samimi bir program olamaz. daha ciddi de denemez ama korku yüklü bir program olur yapılırsa.
  • ne güzel bi adammışsın sen be...
    mekanın cennet olsun bülent ecevit
  • ulan gerizekalı o zamanlar dinleme yapılınca hiç değilse skandal oluyordu. 2017 türkiye'sinde polisin, mit'in mahkeme kararıyla mı dinleme yaptığına inanıyorsun? genelkurmay ikinci başkanını geçtik, genelkurmay başkanının boğazına kemer geçiriyorlar. sen 20 sene sonra reisinin ve adnan şenses'in arabesk söylediği zamanları özlemle anacaksın zaten. o yüzden bırak isteyen istediği gibi geçmişi yadetsin.
hesabın var mı? giriş yap