• duyarsız kalınamayacak bir olay...
    asıl sorgulanması, yakasına yapışılması gereken, asıl sorumlular varken, asıl sorguya çekilmesi gereken tipler varken lise mezunu, siyasetle bağı olmadığı belli olan, sadece mecburiyetten cep harçlığına bu işi yapmak zorunda kalan bir genci üst perdeden beyaz türk edasıyla sorgula...
    olacak iş değil...
    bu çocuk ak tiplerden olsaydı, ya da fetönün ışık evlerinden birinden çıkmış biri olsaydı böyle suç işlemiş gibi, mahcup kaçıp gitmezdi...
    şarlardı...
    laflarına laf yetiştiremezdin hamfendi...
    aklın şaşardı...
  • bu tip insanları gördükçe muhalif olduğumdan utanıyorum. a b c partisi değil olay. bu insan müsveddeleri ile malum partiye "hiç oy vermemiş olmak" bile üzücü geldi şuan.

edit: bazı yavşaklar bana bu mesaj için arap dölü diyor. yavşağa bak ki okuduğunu anlamıyor. ergenleri bu sözlüğe dolduran yönetim umarım gidişatın farkındadır.
  • o çocuğu ezdin de ne geçti eline?

"hımmmm, oku bakayım" ... sana mı kaldı amk?! yani hangi sıfatla bunu talep ediyorsun?
    kim sana neyi, ne için ispat etmek zorunda?
    ulan güleryüzlü, son derece efendi, sorduğun saçma sorulara dahi sabır ve efendilikle cevap veriyor - sen neyin peşindesin? video'ya çekip sosyal medya'da paylaşmak nedir? o da senin gibi sıradan vatandaş.

kaldı ki ev ev dolaşıp çay, bez torba, broşür dağıttıklarını gizlemiyorlar. rte miting sırasında tek tek gösterdi hatta. ne bu sır ifşa etmiş havaları? "makarna var mı? .... aaa yok mu?" ben buradan lan bsg çektim, çocuk hala efendi!

gelmiş kapına, ki bu pek gelmiş gibi durmuyor, balkondan "şşş bi bak hele ... burdayım burada! ... heh bi gel, ne onlari ne dağıtıyon?" gibi duruyor daha ziyade. yoksa bu eleman serenat yapar gibi balkon altında mı çalışıyor? cama taş mı atıyor misal?
    neyse, kapına gelmiş diyelim. istemiyorsan, ilgilenmiyorsan, "sağol kardeşim, kolay gelsin" de gönder! akp'nin seçim kampanyasında bu var ve bunun için binlerce kişi para karşılığı görevlendirildi, bu çocuk da o görevlilerden biri - haftaya ne iş yapacak bilmiyorum.

iktidardan ve yandaşlarından zerre haz etmem. burada genç, efendi bir delikanlı ezilmeye çalışılıyor, video'ya çekiliyor, sosyal medya'da paylaşılıyor. "ne mezunusun sen?"ler havada uçuşuyor ... sebep? velev ki okuma yazması yok, velev ki profesör amk. bu bilgi senin hangi derdine derman olacak, hangi ızdırabını dindirecek?

t: özür gerektiren bir hadise
  • her ne kadar mevcut siyasiler ülke insanını siyaseten hep bir tarafı tutmaya zorunluluğa itsede hiç bir tarafın taraftarı olmayan ben; çocuğun haline üzülüp kadına ise akıl selim duası ettim sadece... mensubu olduğun taraftan sebep karşı taraftan hoşnut olmayabilirsin pek tabi fakat bunu belki de hiç haketmeyen bir kişinin üzerinde saçma sapan bir şekilde boşaltmaya çalışıp birde çok muteber bir iş yapmışçasına kayıt altına alıp sosyal medyada paylaşmak aşırılık ve abesliğin önde gideni...
  • videoyu paylaşan akpli evlad-ı osmalı sosyal medya hesabına "hiç kimse görmek istemeyen kadar kör değildir." yazmış.

(bkz: ne kadar enteresan)
  • fanatizm kötüdür alın bir örneği.
  • aktroll production'ın gururla sunduğu kısa film.
  • tivitin altındaki yorumlar çok tatlı yaa, şapşirik şeyler. yok kendileri olsa neler edermiş o kadına, vay broşürü yedirirlermiş falan. vay efendim bu nasıl zihniyetmiş falan filan. "benim fikirlerimi temsil eden lider bu" dedikleri lider (daha gerçekçi olmak gerekirse onların fikri partisini belirlemiyor, partileri fikirlerini belirliyor ama neyse) zamanında biz ülkücülere "bunlar fatiha bilmez, yol kesip fatihayı okutur sonra döner arkadaşına sorar doğru okudu mu diye" diyerek meydanlarda boy göstermiştir. esasen fatihayı bilmeyen adamın yanında saf tutulmaz mantığıyla söyledi zaten kendisi de ama neyse onu görmezden gelelim. velhasıl akabinde o ekiple kolkola girmiş, cumhur ittifakını kurmuştur. o eleştirdiğiniz zihniyet ittifak yaptığınız partide mevcut gençler. sizin liderinizde de mevcut ama işine gelirse mevcut, gelmezse değil. o yaşına rağmen messiden daha kıvrak adam ne diyelim. bu zihniyeti eleştiriyorsunuz ama samimi değilsiniz, samimi olsanız o gün erdoğanı yuhlardınız, yanlış bir yaklaşım gösterdiği için.

hamd olsun ben iyi partiye geçmeyi düşünebilen, kendi fikri doğrutusunda seçim yapan bir insanım. seçimi doğrultusunda fikir sahibi olanlar anlayamaz. onlar hala fetöcü bu kadın der dururlar, hiç bizim verdiğimiz vergiyle maaş alan savcılar niye bu kadının foyasını ortaya çıkarmıyor diye düşünmezler. çünkü öyle düşünmeleri söylenmedi onlara.

ha varsa bir bağlantısı bütün türkiyedeki savcılara sesleniyorum, yatacak yeriniz yok ulan, aldığınız her kuruş haram. fetöcü biri kanaat önderliği yapacak ve siz savcı halinizle helal lokma yediğinizi düşüneceksiniz, yok öyle bir dünya. savcılık makamı yan gelip yatma yeri değildir. aynı durum erdoğanların recep, soyluların süleyman, arınçların bülent ya da ne bileyim unakıtanların kemal gibi pek çok kişi için de geçerli. varsa bağlantıları bulup çıkarasınız diye varsınız, onun için para alıyorsunuz, yalan bir ergenekonun balyozun peşine düşesiniz diye değil.

peşin edit: ss aldım suç duyurusunda bulunucam diyen arkadaşlar çıkacak yine. ne bok yerseniz yiyin ama mesaj kutumdan uzak durun. bu yazıyı silene bir, şikayet edecem diyip eteyene iki. yalnız laf lafı açtı konu nerelere geldi yaa böyle.
  • 17 yıldır iktidarda olan bir partinin varoluşunu, hala makarnada arayan bir muhalif.
hesabın var mı? giriş yap