• ablanın kariyerini anlamadım şahsen

murati started her career as an intern at goldman sachs in 2011, and worked at zodiac aerospace from 2012 to 2013. she spent three years at tesla as a senior product manager of model x before joining leap motion

she then joined openaı in 2018, later becoming its chief technology officer, leading the company's work on chatgpt, dall-e, and codex[10][12] and overseeing the company's research, product and safety teams

üniversitede mekanik mühendisliği okuyup goldman sachs'da( ne alaka aq) staj yapıp sonrasında senior product owner olarak teslaya geçiyor.oradanda zamanında elon'un ortaklığı olduğu openai'ye geçiyor.
    ablacım sen hangi ara senior oldun?
  • bugün yine kameralar karşısına çıkan ve chatgpt'nin yeni ürününü tanıtan güzel hatun.

https://youtu.be/dqaccb9tdaw
  • adeta endüstrideki cto gerçeği iyice idrak edilsin diye konumlandırılmış bir figür.
    openai'ın çekirdeğine dair fazla söz söyleyemeyecek bir arkaplana sahip olduğu belliydi ancak kullandıkları veri kümesi hakkında bile konuşamayacak kadar olaylara uzak olduğu ayan beyan ortaya çıktı.
  • openai chief technology officer ı olup chatgpt'nin arkasındaki isim. kendisi 1988 doğumlu, bekar, amerika'da yaşayan, arnavutluk asıllı birisidir.

murat ve arnavutluk'u okuyunca bir an acaba dedim.

not: hintli değildir.
  • osmanlı torunudur.
  • tarihe not düşmek için yazıyorum. yıllar sonra bunu okuyan çocuklar bilsin diye.

bu kadın dünyayı değiştirecek o büyük adımı attı. llm sonrası hiç bir şey eskisi gibi olmayacak.
  • kesinlikle hayatımın kadını olmalı diye bir saniyeliğine içimden geçirdiğim openai’ın cto’su. biraz fazla mı güzel yoksa bana mı öyle geliyor yalnız ona emin değilim.
  • 2011'de goldman sachs'ta summer analyst olarak iş hayatına başlayan biri için inanılmaz kariyer yapmış. ismini uzun yıllar duyarız diye düşünüyorum. groundbreaking işler yapıyor. yürüyedur mira reis.

tanim: dartmouth college mezunu openai cto'su.
  • chatgpt'nin beyin takımındaki isim, openai'ın cto'su. (chief technology officer)

henüz 35 yaşında, zeki, güzel, başarılı ve güçlü. bir kadında olması gereken her şey var bence. isminden anladığım kadarıyla da arnavut kökenli.
  • umarım yeni görevinde başarılı olur.
hesabın var mı? giriş yap