945 entry daha
  • amk babam. kısaca özetlemek gerekirse hayatı yalan. hiçbir zaman özür dilemedi 70 küsur yaşındaki adamı hayatım boyunca görmedim özür dilerken vs. biri hatasını yüzüne vurmaya kalksın yalan söyler veya suçu kişinin üstüne atar. namaz falan kılar ama dini imanı paradır. allah kitabıda arada harmanlayıp yalanlarına alet ederek karşısındakini manipüle etmek için her türlü oyunu çevirir.gerçekten hayatımda bu kadar materyalist bir adam daha görmedim. çok şükür ki muhtaç değilim bu lavuğa. hayatındaki herşey yalan olduğu için kişiliğide yalanla harmanlayarak öylece yaşar gider. kesinlikle kendinden başka kimseyi sevmiyor. bomboş geçmiş bir hayatı olmakla birlikte kendini 20li yaşlarında sanıyor. bu nasıl bir kafa 36 yaşındayım çözebilmiş değilim. baban dediğin narsist adamdan zarar gelmemesi adına direk engelle tuşuna basıp devam ediyorsun başka çözümü yok bunun yıllarca denendi lakin başka başarılı bir çözüm bulamadım. tek çözüm bu tarz insanları hayatından uninstall tuşuna basıp silmektir. ölünce mezarına gidilir ve belki de ilk kez öldüğü için yanında huzur bulurum.
  • engin geçtan hayat kitabında şöyle diyor;

narsisistik kişilik bozukluğunun en ayrılmaz parçası istismardır. narsisist birini yüceltir, sonra da yücelttiği kişiyi acımasızca bir kenara atıverir. bu olgu, patolojik narsisizmin özüdür.
    narsisistik kişi, sömürerek, yalan söyleyerek, hakaret ederek,
    aşağılayarak, karşısındaki insanı yok farz ederek, manipüle ederek çevresini kontrol eder. bu davranışların ortak yanı istismardır. istismarın türleri saymakla bitmez. birini
    çok fazla seviyor olması bile istismar içerir. çünkü onun için sevgi, o insana, kendisinin bir uzantısı, kendisine zevk vermekle yükümlü biri olarak davranma anlamına gelir. aşırı koruyuculuk, mahremiyete
    karşı saygılı olmamak, karşısındakini acıtırcasına dürüst olmak
    ya da ikide bir düşüncesizce davranmak istismardır. karşısından
    çok fazla şey beklemek ya da onu kale almamak da öyle. fiziksel, sözel, psikolojik ve cinsel istismarın her çeşidi söz konusu olabilir.
3 entry daha
hesabın var mı? giriş yap