• daha fenası var;

(bkz: doktorların nöbet tutması)

en kötüsü için:

(bkz: askerlerin nöbet tutması)
  • haklı bir öğretmen serzenişi.. öğretmenin işi eğitmek ve öğretmektir..
    not: öğretmen değilim, hiç bir öğretmen yakınım yok..
  • cikacak olan huzursuzluğun öğretmenin basina kalmasi acisindan okul için gerekli. lisedeyken arkadaşlar teneffuste raki içince nöbetçi öğretmen başka okula gönderilmişti. kadinin ne sucu vardi? hic.
  • taşımalı öğrencilerin olduğu bir okuldaysanız nöbetçi olduğunuz gün sabah erken gidip servisten tutanakla teslim alırsınız, öğle yemeklerini dağıtır, yiyinceye kadar başlarında bekler, okuldan çıkıp başlarına birşey gelmesin diye bahçede bekçilik yaparsınız. okul çıkışı tutanakla teslim etmeniz gereken öğrencilerden biri bazen haber vermeden götüren sorumsuz ailesiyle gitmiş bazen de kaçmışsa ailesini, polisi arar çocuk bulununcaya kadar okulda beklersiniz.
    (bkz: büyük sorumluluktur)
  • koridor nöbeti neyse de yurt nöbeti adamı dinden imandan çıkartır. derste çalışmayan dinlemeyen adama etütte ders çalıştırmak sessiz durmasını sağlamak hayattaki en zor şey bence.
  • bugün sabah 7'de başlayan 9 saat dersle birlikte tutulan koridor nöbeti insanı gerçekten yıpratıyormuş, saçma eylem.
  • bence götlük. bu iş için eğitim almamışmış. "ne için eğitim aldınız" diye sorarlar adama.
    her ay banka hesabınıza yatan binlerce lira parayı almayı, her sene dört ay bostandaki karpuz gibi yatmayı bilirsiniz demi. bi tenefüs çocuklarımızın başında durmak zor geldi demi. haram zıkkım olsun.
  • dun enerjisi fazla gelmiş bir öğrencinin sınıf kapısını suratıma kapatmasıyla neredeyse dort parmağım kapının arasında ufalanıyordu. nöbetçi oğretmenin guvenliğini kim sağlayacak. bir de şöyle saçma bir durum var ki. ücretli öğretmene nöbet tutturmak. hem girdiği ders başına parasını veriyorsun hem de hiç bir getirisi olmayan tum gün nöbet tutturuyorsun hadi buyur buradan yak.
  • öğretmenlerin çocuklarının başında durduğu için para aldığını düşünen ve bu yüzden de aldıkları paraya mı artık neye bilemeyeceğim ama haram zıkkım olsun diyecek kadar alçalabilen bazı arkadaşların alınan sorumluluğun farkında olmadan bir şeyler zırvaladığı nöbet tutma olayıdır. dostum öğretmenin nöbet tutma olayı tam bir komedidir.
    nedenine gelince. öğretmen okulda idari işlere, yapı ve inşa işlerine pek hatta neredeyse hiç karışmayan insanlardır. ama nedense öğrencinin üzerine lavabo düşer nöbetçi öğretmen suçlu olur meslekten atılır ve sen de tatmin olursun. yani kandırmacadır nöbetçi öğretmenlik. sorumluyu bulduk ahanda bu adam (veya bayan artık o gün kimin kör talihine gelirse böyle kötü bir olay) demektir nöbetçi öğretmenlik. doktorun veya askerin nöbetiyle karşılaştırmayın. çünkü bunda mantık yok. çocuk bahçede koşarken düşüyor veya başka bir şey oluyor yani dışarıda da evde de başına gelebilecek her hangi bir olaydan bahsediyorum. bundan nöbetçi öğretmen sorumlu oluyor. ben bu mantığı çözemiyorum bir türlü. mesela evde çocuk düşüyor kafayı sandalyeye veya sehpaya çarpıyor anneyi ve babayı annelikten ve babalıktan mı uzaklaştırıyoruz? ne yapıyoruz? varsa bilen yazsın öğrenelim.
    bizim burada şikayetini yaptığımız olay bu. mesele senin çocuklarına bakmak değil. zaten o işe gelince de çocuğunun öğretmenlerine aldıkları maaşı haram olarak gören birinden daha iyi yaptığımız da bir gerçek merak etme.
hesabın var mı? giriş yap