• bir erkek ismi.
  (bkz: oguz)
 • (bkz: oguzhan akay)
 • ek$i sözlüge bagimli olmamizi saglayan, kafasinda 1-2 tahtasi eksik oldugu kesin olan bilkentli, fenerli, moda'li suser.
 • pornocu muhendis
 • oguz kağan ın orjinal adı*
 • özellik kişinin adına yansır be kardeşim.. yiğit kahraman cesur..
 • bu isme sahip olanların karakteristik olarak haklılık payları çok yüksektir. haklılığa hayran olan kişiler için aşık olunası insanlardır..
 • cem sultan'ın oğlu. bayezid tarafından çocuk yaşta boğdurulması aslında türkmenler'in osmanlılar'dan çok çekeceğinin bir sembolüdür, devletin politikasının gayrı ne olacağının, arap kültürü üstünde yükselecek devşirmelerin habercisi, anadolu'nun unutulacağı ve küçümseneceğinin belirtisi, türkmen'in etrak-ı biidrak olarak anılacağının sembolüdür. öztürkçe isim alan ender osmanlı mensuplarından biridir kendisi ayrıca diğer hepsinin de ortak özelliği tahta geçememiş olmalarıdır.

  işin garip bir yanı: boğduran isme dikkat ederseniz bayezit'tir. yani kelime manası yezit'in babasıdır. bu ismin kaynağı olan yezit'in babası ise muaviye'dir. ciğer yiyici hind'in oğlu bu muaviye dört halife devrini sona erdiren, minberlerden hz.ali ve çocuklarına hakaretler yağdıran, islam devleti'ni yıkarak yerine arap hegemonyasının olduğu emeviler'i kuran adamdır. kısaca arap'ın üstün türkmen'in aşağı görüldüğü düzenin kurucusudur.

  boğdurulan isim oğuzhan ise adını türk mitolojisindeki efsanevi türk komutan oğuz kağan'dan almıştır. o oğuz kağan ki oğuzlar'ın babası olduğu da söylenir, büyük hun imparatorluğu'na en parlak dönemini yaşatan, hunlar'ı tek bir bayrak altında güçlü bir yapıdan toplayan mete han'ın dilden dile anlatılarak bir efsaneye dönüşmüş şekli olduğu da.

  onluk sistem'in kurucusu, hunları tek bayrak altında toplayan, çin'in tamamını vergiye bağlayan, ok fırlattığı yere on binlerce askerinin de ok attığı rivayet edilen oğuz kağan, emeviler'in muaviye'sini alt ederdi şüphesiz fakat, kendilerinden yüzyıllar sonra doğan adaşlarının hikayesinde muaviye* erken davranmış, oğuz kağan'ı* çocuk yaşta canından etmiştir.
hesabın var mı? giriş yap