• bu şarkının klibinde kızla beraber devamlı iki eleman takılıyordu. sanırım kel olmayan herif kızın sevgilisiydi ama klip sanki grup olayına da açık kapı bırakıyordu bu yüzden kızın kimden hamile kaldığı açık değildir.
  • ayna’nın en sevdiğim, en sağlam, en duygusal şarkılarından biridir. sözleri karacaoğlan'a, müziği cemil özeren'e aittir. söz uyarlamasını erhan güleryüz yapmıştır. ayna grubunun gittiğin yağmurla gel ve gittiğin yağmurla gel & ceylan remix albümünde bulunmaktadır (a 2). “yaşamak.. yıldızlarda” derken arkadan dalan gitar sesi, “sevişmek hüner değil” dedikten sonra arkadaki gitar sesi ve sona doğru çalınan gitar solosu süperdir.
    klibinde iclal aydın’a çok benzeyen biri oynuyordu (belki kendisidir, emin değilim). erhan ve cemil ikilisinin beyaz takım elbiseyle şarkı söyledikleri konser, 23 nisan 1997’de türkiye büyük millet meclisi önünde verilmişti.
    ayrıca klip sponsoru tween’in bastıra bastıra reklamını yapılmıştır klipte. dikkatimi çeken bir başka şey de, erhan güleryüz koridorda koşarken, hastanede bir allahın kulunun bulunmamasıdır.
    http://www.youtube.com/watch?v=s_n98p079ls

şiirin orijinal ve tam sözleri şöyledir:

şol dergâhtan dönsün yüzün
    ölünce sevmezsem seni
    kan ağlasın iki gözüm
    ölünce sevmezsem seni

murâdıma ermeyeyim
    hak didârın görmeyeyim
    gonca gülün dermeyeyim
    ölünce sevmezsem seni

olsun hey efendim olsun
    her kişi ettiğin bulsun
    gözlerim kanlı yaş döksün
    ölünce sevmezsem seni

sırrım âleme fâş olsun
    bağrında biten taş olsun
    gözlerim kanlı yaş olsun
    ölünce sevmezsem seni

karac-oğlan olur mürde
    sen düşürdün beni derde
    muhtaç olayım namerde
    ölünce sevmezsem seni
  • vakti zamanında güven erkin erkal programında "arabesk konulu klibi olan ilk rock parçası" demiştir kendisi için.. yorumsuz..
  • zavalli cemilin butun bi klip boyunca ciftin yanindaki sap oldugu yetmezmis gibi magrur gelin iclal aydin'in trajik kazasinin vebali de ustune kalmistir bu klipte. o da yetmedi, kadincagizin koklicam diye heba oldugu ciceklerin aynisindan almislar mezarinda. ah ah, söhret olsa da insan insandir iste.
  • bir bu sarkida pot kirmamistim, simdi tam oldu.

az evvel yasandi, suratim hala mor ile yesil arasinda, yesilimsi mor ya da morumsu fume.

servise bindik, radyo acik ve bu sarki caliyor. herkes eslik etmeye basladi. isyerinde resmiyet sinirlarini astigimizdan isteyen soyluyor, ben de soyleyenler arasina karismaya karar verdim.

ama herkesin sustugu ve sozu ayna'ya biraktigi yerde yaptim bunu.

"sevismek huner degiiiiil yaninda olmak istiyoruuumm"

tum kafalar oldugum tarafa donmeseydi bir sekilde toparlardim belki ama, olmadi tabi...

ekleme: buldum!! gergedan mavisi.
  • ayna'nın eski şarkılarından biri.
  • bu şarkıyı neden seviyorum diyordum ben de, sanırım cemil özeren'in ayna öncesi daha "rakçı" zamanlarından kalma bu bestesi. taaaa 1985'ten bi kaydı var şöyle: http://www.youtube.com/watch?v=xbaztpnqxli
  • merak ettim youtube'a girdim, klipte iclal aydın'ı gördüm ve harbiden şaşırdım, zamanında onlarca kez izledik, ettik ama hiç farkına varmadım.

http://www.youtube.com/watch?v=s_n98p079ls
  • cekmeceyi actirip, caktirmadan iki dal sigara cikartiran bir kitasi var.

"sevişmek hüner değil,
    yanında kalmak istiyorum.
    yaşamak hüner değil,
    seninle ölmek istiyorum"

sigaram bitti ve uyku zamani

eyvallah.
  • tutkunun şarkısıdır.
hesabın var mı? giriş yap