• bu ülkede din adına kur'an müslümanlığının hiç bir zaman revaç bulamayacağını ve kur'an'da belirtildiği gibi, ne yazık ki, peygamberimizin '' bu ümmetim kur'an'ı mehcur bıraktı'' diye şikayetleneceğini haklı çıkartan iddia.

yemin ederim sıkıldım artık. din adına böyle garip garip, kur'ani temeli olmayan, ipe sapa gelmez iddialardan da, bilir bilmez, her işe peygamber'i alet etmelerinden, 800 yıl önce yaşamış x din aliminin görüşlerini, kur'an'dan üstün tutmalarından, peygamberlerin ve veli kulların, esas görevlerinin vefatlarından sonra başladığına inanılmasından, yemin billah ederim ki sıkıldım.

her geçen gün umudum da tükeniyor, birilerine bir şeyleri anlatma azmim de. en sonunda, kur'an'ı elime alıp, çekilip köşeme, insanlardan uzak, bana emredildiği gibi yaşayacağım.

edit; başlık başa kalmış. benim başlığım değildi.
  • (bkz: resullah kim lan)

edit: baslik tasinmadan önce resullah seklinde acilmisti. abdullah, hayrullah gibi iste
  • müşrik bir tipin hezeyanları.

peygamberin yaşadığı dönemde bunlardan o kadar çoktu ki. din adına dini satan kendine göre kıyafetleri olan sahtekarlar.
    bunları samimi dindarlardan ayırt etmek için en pratik yolu kuran şöyle tarif eder;

“sizden hiçbir ücret istemeyenlere uyun, onlar doğru yoldadırlar.” - yasin surasi - 21. ayet.

hizmetleri karşılığında mercedes alanları ve bu örnektekinin benzerlerini böylece çok kısa yoldan ifşa edebilirsiniz.
  • en çok merak ettiğim konudur her şey bittiğinde, şu an ihtimal bile verilmeyen uzun adam ve avanesinin gerçek yüzü ortaya çıktığında, bu insanlar ne hissedecek? kandırılmış olmanın bir ezameti mi? yoksa harcanmış bir liderin yerini dolduracak yeni bir uhrevi lider beklentisi mi?

görüntülerde ki amin diyen insanların gönülden inandığına kanaat getiriyorum, aksini düşünür isem zaten bu ülke bitmiştir. bu insanlar kandırılmış olmanın acısında iken, bir de onlara anlamsızca yüklenen bir oluşum olur ise işte o zaman ülkenin geleceği karanlığa girer. kınamayın bu insanları zira kınanan her şey bir gün başınıza gelebilecek olması muhtemeldir. her kim ki bu insanları doğruyu yine doğru bir dil ile anlatıp sahip çıkar ise onlar kazanacaktır. bu insanlar seninle aynı ülkede yaşayan, belki senin kadar maddi ve manevi imkanı olmayanlardır. eğer doğru bir iş yapacaksan, potansiyel gördüğüne her şey ortaya çıkınca empati ile dilin döndüğünce anlat. hala hipnozda olanları ise bırak gitsin zaten onlar bu mezhebin seçilmiş kurbanlarıdır.
  • ülkenin içinde bulunduğu rezaletin gittikçe derinleştiğini gösteren hezeyan. orada alkışlayan güruh oyunu kesin hdp'ye verir, adam parti ismi vermiyor sonuçta.
  • yeni nesil dinimanölçer.. beytullah çarpasıca..
  • dinometre
hesabın var mı? giriş yap