• günaydın, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük saçmalığı. lan sen binlerce yıl evrim geçir en üst yaşam formuna dönüş ama hala yaşamak için çalışmak zorunda kal. hadi çalışmasını da geçtim, en azından metrobüse binmek zorunda olmasaydık arkadaş en azından buna insan gibi bi' çözüm bulsaydınız. yoksa binlerce yıl önce sabah uyanıp mağarasından tarlasına yürüyerek gidip buğday tohumu eken atalarımızdan ne farkımız var allah aşkına, aradaki en büyük fark yürüyerek değil de metrobüsle gitmemiz mi? yazıklar olsun. evet.
  • evrim sacmalıgına inananların problemi.

ben mesai saatleri arasında hala maymunum, sıkıntı yok hamdolsun.
  • (bkz: surrogates)
  • sen onca yıl evril, olcak iş değil!
  • (bkz: home office)
  • köleliğin hala devam ettiğinin göstergesidir.
  • onca yıl evrimden sonra hala maymun tarafından yönetildiğimizden de olabilir.

biz hep "ilkel"i, gelişmemişi, zayıfı sevdik, hep "merhamet" kisvesi altında duygu sömürülerine kurban gittik, bu kafalarla daha çooook işlere gideriz, daha çok elimizde tuzla koşarız, hakkımızın ödenmediği, eşekler gibi çalıştırıldığımız işlere...
  • eskiden sadece kendi hesaplarına çalışan insanların bugün hem kendi hem de sermayedarlarin hesabına çalışmasındandır. çok yüksek kar marjları olmasa günde 4-5 saat çalışmak hem birey hem de toplum için yeterlidir.
  • evrimin hala tamamlanmamasının bir sonucudur.
    yoksa "en üst yaşam formu" dediğiniz varlık, emeklilik denen büyük muza ulaşacağım diye yıllarca başkasının muzunu yetiştirir mi?
    yetiştirdiği muz miktarı 1000 (bin) adet arttığı halde kendisine yılda bir defa verilen fazladan 1 (bir) adet anamur muzuna deliler gibi sevinip kendisi ile gurur duyar mı?
  • bunu dusunen insan, keske alge, bilemedin bitkiye evrimlesseydim diye dusunuyordur sanirim.
    o zaman da `onca yil evrimden sonra oduncu dalini keserken izleyen agac` diye entry girerdi gerci.
hesabın var mı? giriş yap