• çakırkeyif olduğu bir gece eve balkondan girmeye kalkmış, karanlıkta ayağı takılıp düşmüş. balkondaki muhtelif nesneyide yere devirir ki, "booooooom" diye bi ses! istanbul'un tamamı ayakta. o kafayla "amma gürültü yaptık yahu" diye söylenerek eve girer ve yatar. ertesi gün öğrenir ki, haydarpaşa açıklarında iki tanker çarpışmış, indenpendante adındaki petrol yüklü tanker infilak etmiştir!
  • bir şiir matinesi çıkışı sirkeci'ye gitmek üzere bi' taksiye biner;

taksici: neyeye gidiyoyuz abi.
    taksicinin r'leri söyleyemediğini farkeden asaf kendisinin de r'leri söyleyememesi sebebiyle siykeci derse taksicinin kendisiyle dalga geçildiğini düşünüp üzülebileceğinden eminönü'ne der.
  • ögüt ile ilgili çok dogru bir saptaması vardır,
    "zamaninda taze yenmemis bir ekmegi, baskasina
    bayat yedirme denemesidir."
  • yine kendisinden:

dün sabaha karşı kendimle konuştum.
    ben hep kendime çıkan bir yokuştum.
    yokuşun başında bir düşman vardı.
    onu vurmaya gittim kendimle vuruştum.
  • butun renkler ayni hizla kirleniyordu
    birinciligi beyaza verdiler

siirinin sairi. 1981 yilinda kaybettik.
  • "kimbilir kaç kişi ayrı yataklarda birbirine sarılarak uyuyordur" cümlesinin sahibi.
  • ''bir zamanlar senin çirkinliklerin de güzeldi. şimdi güzelliklerin bile çirkin.'' diyen/demiş üstat. nur içinde yatsın
  • "yanına kadar koştuktan sonra,
    bir adım daha atamayacaksan eğer;
    oraya kadar sakın koşma.
    sana değil, bekleyene yazık olur."
  • "gelmesen onemli degil, gelsen onemli olurdu" dizelerinin sahibi ,gorup gorebileceginiz en iyi sairlerden birisi
  • yuvarlagin koselerinde
    "insanlar gelmeleriyle yalnizliklarini dagitanlari severler.
    gitmeleriyle kendilerini yalniz birakanlara asik olurlar." tespitiyle beni bititren insan.
hesabın var mı? giriş yap