• kimse kimseyi kandırmasın bu kart belirli kişi ve kuruluşların para basmasını sağlayacak bi uygulama... bunların da kim olduğunu millet biliyor... illa güvenlik için bir uygulama yapılacaksa, bunun içine para sokulmaz!
  • işci sınıfının en güçlü olduğu şehirlerden birinde, türkiye'nin schalke 04'ü bursaspor'u bomboş tribünlere oynatmayı başarmış sistem.
    teog kadar değil, futbol nihayetinde çocuğun okulu kadar mühim değil çünkü
    rte'nin yaşam sevincimizi yok etmek için yarattığı numaralardan bir tanesi
    dişlerimin arasında yerim seni nar tanesi, gel gel böyle gel
    zorla delirt % 48'i
  • reklamlarına karşı açılan davalar ve sonucunda çıkan durdurulma kararına şöyle cevap vermiş olan kart.

bak ben bugüne kadar tek bir tribün cezası almadım, tribün olayına karışmadım, sahaya en ufak bir cisim atmışlığım yada girip futbolculara çelme takmışlığım yok. yönetimden bir kere bile bedava bilet almadım, elimde fazla bilet olursa satmadım aksine gitmek isteyen arkadaşıma, eşime, dostuma verdim, kısacası tek bir karaborsaya karışmışlığım yok. benim taraftarı olduğum takım her maç ortalama 7-8 bin kişiye oynadı federasyon tarafından tek bir ceza almadı. benim maçımda benim tribünümde maç izleyip sevinen rakip takım taraftarını usulca uyardık (onları içeri alan) güvenliklere haber verdik. küfür edeni susturduk, sahaya cisim atanı dışarı attırdık.

bu şikayeti yapanlardan biri olarak passolig benim "belli olan" maksadım neymiş? açıklamazsa adam değildir. bu biiiir.

benim bugüne kadar yaptıklarım medeniyet dışı mıdır? bunu açıklamazlarsa darılırım. bu ikiiii

böyle bir üslupla agresifleşmek bir şeylerin göt korkusu mudur yoksa var olan medeniyet seviyeleri bu mudur? açıklamazlarsa şeref yoksunudurlar bu üüüüççç.

böyle bir üsluba sahip olup nisan 2014'ten önce maça giden insanlara medeniyetsiz demek arsızlık değil midir? bu dööörtt

bu 4 sorunun cevabını vermeden sen kim köpeksin benimde aralarında bulunduğum güruh hakkında mesnetsiz iddialar savunuyorsun bre densiz, bre yüzsüz, bre yalaka.

kör topal ilerleyen futbolunu bitirdiniz, sıçtınız içine şimdi böyle böyle sıvamaya mı uğraşıyorsunuz. nooldu? yenildiniz mi? acıttık mı? ovuşturduğunuz elleriniz bi yerlerimizi tutmaya başladı mı?

bu mesnetsiz iddialarını pazartesi açıklığa kavuşturuyorlarmış bakalım. sadece şunu diyorum özür dileyeceksiniz tek tek herkesten.

bak bu yazıyı yazdım hala beğenmeyenleri "stat" (doğrusu budur.) eşkıyası ilan eden adam var. sorduğum soruları sadece passolige değil bu kartı savunan arkadaşlara soruyorum. cevap bulabilen varsa seviyeli bir şekilde cevap yazıp mesaj bölümünü yeşillendirmelerini rica ediyorum.

edit: bu entry yazıldığından beri çok pazartesi geçti passolig hala maksadımızı açıklamadı ayrıca sorduğum sorulara passolig savunucuları bir cevap bulamadı sanıyorum kimse yeşillendirmedi mesaj kutusunu
  • stadyumlara medeniyet getirdiğini iddia eden oluşum. geçen sezon tribünde katır sikip dinozor eti yiyorduk biz.
  • bir tek basaksehirspor'u etkilemeyen uygulama. passoligden once daha az taraftarları vardi.
  • 30 ağustos 2014 mersin idmanyurdu beşiktaş maçı sırasında tribünlerin yarısının boş kalmasına neden olmuş karttır. işin komik yanı maç başlamadan önce ilk kalabalık kapılara yüklenince pek çok taraftar kart bile okutmadan stada girmiştir.
  • yaklaşık gelir hesabı doğru yapılan kart.

bankanın giderleri ise şu şekilde

tüm sistemin altyapı yatırım bedeli : 53 milyon dolar yani 120 milyon tl

10 yıl için kulüplere garanti edilen gelir : 150 milyon tl

ılk yıl tüm kulüplere ekstra ödenen destek bedeli 20 milyon tl

ekstradan ödenecek sponsorluklar/isim bedelleri 110 milyon tl

toplamda gider tarafı da 400 milyon tl oluyor gençler. yani rant kulüplerin cebine akıyor, bankaya değil.
  • statların kapatılmasının önüne geçen kart.

ahahahahassiktir lan. adamın övündüğü şeye bak, vandallar almayacak stadım kapanmayacak diyor. stadın şu an dolu yani. ulan 20 bin kişilik statta 200 kişi maç izliyor, adam diyor ki stadım kapanmayacak, ba ba bak, bak bak, kafaya bak. gidin alın bu kartı lan, valla bak. sizin gibi armutlar sayesinde canım sıkıldıkça bu başlığa giriyorum ve passoligin sizi nasıl siktiğini anlattığınız entrylerinizi okuyorum. keyfim nasıl yerine geliyor anlatamam. alın alın hepsini komple alın böyle dibine kadar.
  • bu işi maça giden taraftar sayısı*2 tl diye hesaplayan naif kardeşlerime selamlar olsun. burada amsç aktif bank gibi toplasan 10 şubesi 300 400 bin müşterisl olan bir bankadan bahsediyoruz.

bu bankaya potansiyel 1 milyon müşteri aktarabilecek bir proje passolig. ilerde iett ile anlaşılırsa daha da büyür bu rakamlar.
  • sayesinde tribünler boşaldı. eses bando olmadan açığın hiç tadı yok.
hesabın var mı? giriş yap