• ben pegasus'u tanıyorsam havale ücretini yolculardan kesmiştir.
  • işte zengin patronların gözünde hayatınızın değeri bu arkadaşlar. asgari ücretin birazcık üstü. hazır olun
  • ben pegasusu tanıyorsam kaza sırasında tahsil edilemeyen su ve sandviç paralarını kesip de hesaplara yatırmıştır.
  • hadi iyisiniz keratalar ,ucuz atlattınız. şu parayı da alın her şeyi unutalım. yine bekleriz canım...
  • o uçaktaki yolculara ömürlük uçak fobisi armağan ettiler. paraya lüzum yok.
  • ne bekliyordunuz 200.000 bin mi ödeyecekti. alt tarafı uçak pistten çıktı. milletin üstü başı kirlendi.işlerini halledemedi,bagajlarını alamadığından işleri aksadı tabi ki o kadar verecekti.bence gayet normal bir rakam.
  • yani simdi pegasus u koruyacagim aklima
    gelmezdi ama insan hayatinin degeri 2 bin tl ymis diyip suclamak kadar da sacma bir sey yok. adamlar denizde boguldu, pegasus da olenlerin ailesine 2000 tl verdi sanki.

insanlara “bana dava acmayin pesin tazminat vereyim ugrastirmayin” ucreti bu benim gordugum.
  • dünyadaki örneklerine bakmak gerekiyor ve ortalama bir rakam bulmak gerekiyor ama 2000 tl bana az gibi geldi.

evet uçak denize bile gitse görüntüden denizin dibini boylamayacağı ve korkunç bir facia yaşanmayacağı yönündeydi ama birkaç unsuru kontrol etmek lazım,

1- korkunç derecede bir zaman kaybı yaşandı. normalde 1 saatte havalimanında çıkması ve gidecekleri yere doğru yollanması gerekirken kim bilir ne kadar sonra gidebildiler,
    2- stresi ve sinir harbini düşünelim, bilmediğiniz bir biçimde uçak denize doğru ilerliyor. şans eseri kuyruğu takıldığı için duruyor,
    3- bavullar ve eşyalar ne kadar süre sonra yolculara tekrardan ulaştı. burada bir mağduriyet olmamış mıdır?

pegasus'u yok edelim linç edelim demiyorum ama tahminime göre 5-7.5 k arası en az bir tazminat bedeli ödenmesi gerekiyor. veya seçenek sunulması lazım para vermeyeceğiz size ama 2 sene içerisinde gidiş geliş 10-15 uçuşunuzu ücretsiz yapıyoruz. hangisi seçerseniz? tabi bu durumdan sonra olayı yaşayan insanlar bir daha biner mi bilemiyorum
  • hemen hemen tüm yolcuların, 50-100 bin tl arası değerinde tazminat davası açmaya hazırlandığından haberi olmayan pegasus'un çakalvari davranışı.
hesabın var mı? giriş yap