• amerikalılar bunu daha çok prespective (pröspektiv) şeklinde telaffuz ediyorlar. benim yanlış duymamdan mıdır diye çok dikkat ettim ama kesinlikle var böyle bir şey (prospective'i kastetmiyorum).

sonunda şunları görünce tamam dedim, yanlış duymamışım:
    http://www.urbandictionary.com/…hp?term=prespective
    http://www.how-do-you-spell.com/prespective
  • mehmet can koçak tarafından yazılıp yönetilen, cyberpunk tarzı kısa film. ismi p3rsp3ctiv3 olarak da geçmekte..

bilimkurgu'nun tabiri caizse sahipsiz bırakılan cyberpunk türüne örnek olarak gayet hoş bir çalışma yapılmış. özellikle filmde kullanılan commodore 64'un ram kapasitesine dikkat.. buradan izlenilebilir
  • 2013 -2014 kış sezonunun bir çok parçasına hayran oldum, armada'da mağazası yeni yapılan kısımda.
  • yeni keşfettiğim bir marka. sanırım indirim zamanlarını takip edeceğim tek marka olacak. cici bici, şık, sade, farklı ürünleri bulabilirsiniz. elbise hastalarının kesinlikle görmesi gereken parçalar var.
  • müşteri memnuniyeti konusunda şaşırtıcı derecede başarılı kadın giyim markası.
    uzun yillardir ipekyol müşterisi olmama rağmen, her sezon sonu gözüme kestirdiğim birkac elbisesini mutlaka alırım bu markanin. geçtiğimiz aylarda sezon sonu indirimine ek ekstra bir indirim daha yaptıklarında sezonda begendigim bir gomlek elbiselerini, internet sitelerinden aldım. elbise geldiginde, denerken en alttaki metal dugmenin defolu oldugunu gördüm. iletisim numaralarindan arayıp durumu aktardım ve iade etmek istemedigimi, 1 adet düğme gonderip gonderemeceklerini sordum. siparis kodumu aldilar ve ertesi gun adresime şık bir kutunun içine yerleşmiş , kadife kesede birden çok düğme gönderdiler.
    kadın giyim markalarinda herhangi bir sorunda "iade edin" aşamasından cok uzağa gidemedigimiz icin, markanın bu davranışı ziyadesiyle memnun etti beni. ayrıca kumaş kalitesi konusunda aynı kulvardaki markalardan daha basarili. tek eksigi klasik tarz dışına çıkıp geniş yelpazede model sunamamalari.
  • fazla ayağa düşmemiş, güzel bir kadın giyim markası. ilkbahar-yaz koleksiyonlarındaki çoğu şeye hayran kaldım. fiyatları aşağı yukarı roman, ipekyol, twist seviyesinde.
  • giyim kusam anlaminda guzel fakat organize olamayan calisanlari ve magazalari bulunan firma. olur siparis filan verirseniz 2 haftaya ulasabilir size urun. yaninda kina hediyesi. musteri memnuniyetsizligi 10/10.
  • 2d 3d kavramlarını harmanlayan, fps tarzı, basit grafikler ve w,a,s,d,e ve mouse1 tuşlarından oluşan sade bir oyun. çok eğlenceli, başlayınca birkaç bölüm birden atılıyor. bu kadar basit grafiklerle bu kadar harika bir oyun yapan adamların elinden öpmek lazım. digipen institute of technology bünyesinde yapılmış. şu .edu uzantılı adresten indirilebilmekte. oyun az çok neye benziyor videosunu izleyebilirsiniz. ortaokul düzeyi çocukların perspektif gelişimi için uygun olduğunu düşünüyorum. ilkokula zor, liseye basit kaçabilir.

burada da enstitünün farklı oyunları var. bir ara onlara da bakıcam.
  • 96 yılına ait bu güzel jason becker albümünün içindeki şarkılar da sırasıyla şunlardır :

1. primal
    2. rain
    3. end of the beginning
    4. higher
    5. blue
    6. life and death
    7. empire
    8. serrana
    9. meet me in the morning
hesabın var mı? giriş yap