• sevgililik mertebesine en yakla$mi$,baraji a$mi$ ki$i.
  • bir kişi için ağızdan çıktığı anda aşkın değil ihtiyaç ya da hevesin konuştuğunu belirten söz öbeği.

bulundurduğu potansiyel sıfatı sevgiliyi, ve hatta sevgiyi maddeleştirmiş, sıradanlaştırmıştır. bu sıfatla damgalanan kişiye sevgiden, aşktan çok kaçırılmadan denenmesi gereken bir fırsat gözlüyle bakıldığını gösterir. insana potansiyel sevgili gözüyle bakan, bu şekilde değerlendiren kişinin birini sevip o kişinin sevgili olmasını istemek yerine önce bir sevgili sahibi olmak isteyip sonrasında o sevgili kontenjanına uygun adayları aramak, onları bu şekilde damgalamasıdır. en masum haliyle "hmm eli yüzü düzgün, tipi iyi, muhabbeti de süper, kafa kız/çocuk e olsun bari" gibi bir anlam içerir, "hmm yazıyo sanki bana iş çıkar mı acaba bundan? zaten boşum şu aralar, takılırım bi süre daha iyisini bulana dek."e kadar gidebilir.
  • kişinin sevgililik mertebesine uygun olan şahısla karşılaşması lakin bunu bir türlü kinetik ilişkiye dönüştürememesi halinde sevilen kişiye takılan ad.
  • gideri olan hatun kişiye denir.

(bkz: gideri var)
  • potansiyellik durumu sevgili olmasıyla neticelenebilir. tabi şu şekilde de neticelenebilir.

user potansiyellover logged in.
    genç girişimci - a merhaba
    potansiyellover - merhaba naber?
    genç girişimci - fena değil senden naber? napıyorsun?
    potansiyellover - napayım sevgilimle oturuyoruz.
    genç girişimci - pek güzel. benim ocakta yemek vardı, çıkayım.
    potansiyellover- bye
  • açıldığınızda ağzından "ya ama ben arkadaş olarak kalmak istiyorum" lafını duyma potansiyelizin olduğu sevgilidir.
  • potansiyel başlığından yaptığımız ittirmeler sonucunda gördük ki:
    "olup olmayacagi belirsiz, ancak o an kesinlikle olmayan"*
    veya
    "cogaldiginda kendi kendini yok eden"*
    sevgili oluyor bu.
  • bir sevgiliye sahip olunmadığı zamanlarda* kişinin kafasındaki sevgili özelliklerine uyan**, sevilebilitesi mevcut insan çeşnisi.
hesabın var mı? giriş yap