• sebebi covid değil hiperenflasyon olan kepazelik.

takdir edersiniz ki her fiyat değiştiğinde yeni menü basmak fazlasıyla maliyetli olacaktır.
  • bu terorun iki cesidi var. biri web tarayici uzerinden siparis verme seklinde, ki bence teror sayilmaz.

esas teror "siparis vermek icin uygulama indirmeniz lazim" teroru. o terorun bir ileriki asamasi da "siparis vermek icin indirmek zorunda oldugunuz uygulamada hesap acmaniz lazim" teroru. yooo dostum bunu yapan mekanlardan isik hiziyla kalkiyorum.

edit: cok mesaj geldi, londra'daydi bu.

edit2: bir yazar arkadas iletti, istanbul sirkeci'de de bir mekan yapiyormus bunu, en azindan bir sure oncesine kadar
  • fiyatları sürekli 'güncellemek' içindir.

garibim de temizlik hijyen falan demiş.
  • sürekli değişen enflasyonda sürekli yeni basmak maliyetli diye vatandaş olarak anlayış gösterdikçe işin rengi kaçmaya başladı. enflasyonu bahane edip sürekli fiyatları artırırken menü basma maliyetinden yırtmak win-win oldu restoranlar için. bu işin en mantıklısı hibrid sisteme geçmeleri. karekod da olsun, az sayıda menü de. karekodda zorluk yaşayan ya da menüden yemek seçmek isteyenler için normalde 15-20 menü basıyorsanız gidin 3 tane basın, isteyene menü getirin.
  • kişisel bilgilerinize ulaşmak isteyen birtakım dolandırıcıların yeni yöntemi, sahte bir karekodu orijinalinin üzerine yapıştırmak hiç de zor değil. haliyle güvenli bir yöntem değil. onu da geçtim belki tuşlu telefon kullanıyorum, belki karekoda erişecek telefonum yok. haliyle sanal menüye mecbur bırakan işletmelerin tercih edilecek bir yönünü göremiyorum.
  • güvenlik açısından inanılmaz derecede tehlikeli bir uygulamadır. kimse görmeden kendi qr kodumu aslınının üzerine yapıştırıp, okutulduğunda içerisine virüs yerleştirdiğim bir menünün indirilmesini çok rahat sağlayabilirim. ve bunu aylar hatta yıllarca kimse fark etmez. gelen tüm müşterilerin böylelikle telefonuna sızmış olurum :)

3 kuruş menü maliyeti cart curt diye zırvalayanların bu tehlikeyi de göz ardı etmemesi gerekir. zira müşterilerin kişisel veri güvenliğini tehlikeye atan bir uygulamadır.
  • 1500 kişinin yemek yediği çatalı ağzına sokarken rahatsız olmayanlar menüyü ellemeyince kendisini hijyenik sanıyor . neremle güleyim bilmiyorum

düzeltme : çok mesaj geldi menü yıkanıyor mu diye . çatal bıçakların hijyenik bir şekilde yıkandığına inanan arkadaşlarım sizi seviyorum iyi niyetinizi de kıskanıyorum ama sizi üzerler :)
  • milyon kişinin oturduğu sandalyede, masada hijyen derdin yok da; menü tutunca mı var?

o masayı sildikleri bezlerin içindeki bakteriyi, mikropu görsen; bi daha dışarda yemek yemeyeceksin demek ki.

insanı canından bezdiren, dışarda bi şeyler yemek içmekten soğutan bir saçmalıktır. ayrıca isteyince de menü getirmiyorlar, o yüzden saçmalık olan bir zorundalıktır.
  • silinebilir kalem diye bir şey var lan. fiyat kısmını boş bastır kendin yaz geç işte. bir mekandan kalkmak için en geçerli sebeplerden birisi bu olay kesinlikle. ha başka bir seçenekte alacaksın 10 tane kıytırık tablet menünü yükleteceksin gelen müşteriye vereceksin tableti. az kafanız çalışsın. hele o qr kod olayı telefonlar içinde güvenlik açığı oluşturuyor. işi bilen birisi gider taklit edip aynısını yapıştırır mekana. okutanın tüm bilgilerine ulaşır banka bilgilerine kadar.
  • bir sonraki adimi, siz bakip secmeye calisirken fiyatlari degisen dijital menü olacaktir.
hesabın var mı? giriş yap