• sonuçtan sebebe gidecek olursak, ergenekon ekonominin erdoğan'ın kucağındayken patlamasını daha uygun görmüş görünüyor.

en başından planlarının bu olduğu kanaatinde değilim ama baştan böyle yola çıktılarsa ülke için daha vahim.

şöyleki, ergenekon'un nihai amacının iktidara doğrudan el atmak olduğu aşikar.

erdoğan ile iktidar mücadelesine girecekleri nokta hayati idi.

erdoğan'ın yıkılacağı kadar zayıf ama hala yönetilebilir bir ülke bulmak esastı. (en azından görünen durum buydu)
    bir noktada eteklerindeki taşları dökerek, oluşacak akp ve erdoğan nefreti ile erdoğan iktidarını bir şekilde sonlandırıp, toplumsal tepki rüzgarıyla dolan yelkenleri sayesinde kendi gemilerinin yol almasını planlıyorlardı.

ya şimdiye kadar erdoğan'ın tek seferde alaşağı edilecek kadar zayıfladığına kani olmadılar ya da ekonominin durumunu çok önceden görüp, kucaklarında patlamaması için planlarını öteledirler.
    ülke için vahim olan senaryo ise şu:

eğer erdoğan seçim ile koltuğı kaybetmiş olsaydı, başarı sadece kendilerine değil, toplumun geniş kesimlerine ait olmuş olacaktı. ayrıca toplumca ciddi normalleşme beklentisi olacaktı. o durumda istedikleri bağnaz rejime geçiş zorlaşacaktı.

ekonominin erdoğan yönetiminde duvara toslayarak ülkenin devlet krizine sürüklenmesi durumunda ise, ülke için bir kurtarıcı olarak kendilerini davet ettirip, halka normal şartlarda kabul etmeyeceği katı bir rejimi dayatma imkanları olacak.

kanaatimce planları budur!
  • adam tatile çıkmış.her seçim sonrasi yapar bunu. siz daha rakibinizi taniyamamissiniz.

tıpış tıpış istifa edeceksin kilicdaroglu.
  • seçimi kazanmasına rağmen yüzü gülmüyor. sinirli ve mutsuz. hala muhalefete yükleniyor... neden ? çünkü istediği bu değildi. yüzde 60-70 alarak tek adam rejimini onaylatmak istiyordu. halkın yarısının onu istememesi ve onaylamaması hoşuna gitmiyor. tüm havuz medyasına rağmen, devletin tüm imkanlarına rağmen, ithal suriyeli seçmenlere rağmen sadece yüzde 52 alabildi. ülkenin yarısının onayını alamadı.

akp başkanının istediği şey tüm muhalefetin mhp moduna gelmesi. yani sözde muhalefet özde ise akp li olması. aykırı ses olmayacak. milletin aklını karıştırmayacak. eleştirmeyecek. beşli çeteden hesap soracağım demeyecek... şimdi bunun için uğraşacaklar. yani chp nin başına sözde muhalefet birini getirip tüm aykırı sesleri susturmaya çalışacaklar.
  • karşına kendi adamını koymana rağmen, ikiniz birden uğraşmanıza rağmen bu ülkenin görünürde yarısı, gerçekten 70'i seni istemiyor. seni başarısız buluyor ve bu seçimde sen de bunu fark ettin. yüzün gülmüyor.
    bence sevinmelisin çünkü senin gibi bir lider için 30 bile büyük başarı sen cehalete dua et.
  • normalde anayasanın açık hükmü gereğince tekrardan 3. dönemde de cumhurbaşkanı olamayacak cumhurbaşkanımız.
    madde 101/2: ''cumhurbaşkanının görev süresi beş yıldır. bir kimse en fazla iki defa cumhurbaşkanı seçilebilir''
    hayırlı olmasını diliyorum milletimiz açısından 3. dönemde de cumhurbaşkanı olmasını
  • dw'den güncel bir belgesel; https://www.youtube.com/watch?v=ws99qtc2hbo

erdoğan hatası sevabıyla tarihe geçen önemli bir figürdür ve yükselen islamcılık akımının türkiye şubesidir.
  • daha önceden yazdım hala bu adama reisi diyorlar hayret ediyorum dünya'da erdoğan kadar tükürdüğünü yalayan başka bir devlet başkanı varmı bana söyleyin.
    mehmet şimşek hakkında daha önce söylediklerine bakın.
    ekonomiyi dış güçler batırdı diyor yeni merkez bankası başkanı olabilir dedikleri hanımefendinin cv'sine bakın.
    rahip brunson konusunda nasıl tükürdüğünü yaladı ise bugünde aynısını yapıyor.
  • artık reddetmek yerine kendisinden feyz almak gerekiyor.

1994te belediye başkanı seçilirken kapı kapı gezdiler, her ışık gordukleri eve misafir oldular. herkesin derdini dinlediler.

genelevleri gezdiler, solcuları, komünistleri dahi partilerinde kabul etti.

diğer partiler bunu yapıp kendilerini halka anlatmaya çalışıyor mu? hayır.

oturduğu yerden beni seç demekle olmuyor bu işler.

doksanlarda, kapalı birinin devlet dairesinde çalışması, orduevine sakallı girmek, taksim'e camii yapmak hayaldi.

basının tamamı, reha muhtar, ali kırca, uğur dundarlarla, güneri civaoğlu, levent kırca ile doluydu. yanlış anlama ben o dönemi daha çok seviyorum, daha güzeldi. bunu şunun için yazıyorum. o dönem sadece kanal 7, siyasal islam yanlısı yayın yapıyordu. deseler ki atv, kanal d, star, show ve bunların uzantıları her biri kanal 7 gibi yayın yapacak herhalde insanlar başka yerleriyle gülerdi.

şimdi yukarıdakilerin hepsi, hayal denenler teker teker oldu mu? oldu.

o zaman erdoğan, bir devrimcidir.

yıllarca devrim, devrim diye tatlı suda gezenler örnek alması gerekir. isteyince, çalışınca oluyor demek.
  • akp ilçe teşkilatındaki belediye meclis üyesinin oğlunun lise arkadaşının kapı komşusu parti bağlantısıyla çeşme'de villada oturup porche'ye binerken, reisin mal varlığının 1 milyon dolar bile etmemesi üzmüştür.
  • gurbetçiler ve akp'liler 7/24 kafa şişire dursun

almanyadaki yeşiller partisi bile bu adamdan daha fazla pro-avrupacı değildir
hesabın var mı? giriş yap