• rte halkımdan ekonomimize sahip çıkılmasını istiyorum dedi.

darbe olur halk sokağa
    ekonomik kriz olur halkım sahip çık
    mülteci krizi olur halkım ensar ol
    her boku halk yapacaksa siz niye orda oturuyorsunuz derler adama.
  • sorunu içimizde aramak lazım. saat 12: dolar kuru 6.37 saat 12.36: 6.55 kimse dış mihraklara bok atmasın. manipülasyonu kendisi yapıyor.

edit: düzeltme
  • “enflasyon sebeptir, faiz neticedir diyorsan bu işi bilmiyorsun” diyerek nasıl bir ekonomi cahili olduğunu göstermiştir. ekonomi alanında bilimsel çalışmalar yapmış her ekonomist der ki “faiz bir sonuçtur”. senin ekonomi danışmanlarının diploması mı yok? bu adamın etrafında hiç mi aklı başında birileri yok?

gelen mesajlar üzerine edit: tekrar ne dediğine baktım ve aşağıdaki cümleyi kurmuş. hala faiz sebeptir diyor.

erdoğan: faiz ve enflasyonu bir sebep netice ilişkisi olarak masaya yatırdığınız zaman, faiz sebeptir, enflasyon neticedir. ama yok enflasyon sebeptir faiz neticedir diyorsan, bu işi bilmiyorsun arkadaş.
  • faiz artırılacağının işaretidir.
    -hünkarım bugün ne karar alalım?
    + siz faizi 300-400 artırın. ben de bugün size yükleneyim. böylece hem kamuoyunda sizin bağımsız olduğunuz imajı oluşur, hem de sorumluluğu sizin üzerinize yıkmış olurum.
    - peki devletlüm. başka bir emriniz?..
    + tamam. şimdilik huzurdan çekilebilirsin.
  • bu açıklama gösteriyor ki büyük olasılık bugün merkez bankası yüksek oranda faiz artıracak ve cumhurbaşkanı bu sonuç karşısında halk nazarında posizyon alıp benim merkez bankasına karışma şansım yok mesajı veriyor.
    not:ytd
  • zatı muhteremin sanki merkez bankasının vereceği kararı bilmiyormuş gibi karar öncesi açıklamaları ile doları yükseltip mb kararı sonrası doların düşmesiyle devletin tepesinden manipülasyon yapıldığının itirafı olan açıklamalardır. cb konuşması sonrası satış yapıp mb kararı sonrası alım yapanlar ile siyasilerin ilişkisi ortaya çıkar umarım günün birinde. tüm ülke bir avuç oligarkın oyuncağı oldu fakirleşti.
  • bugünkü ppk toplantısında faiz indirimi de gelirse tadından yenmeyecek bir durum olacaktır.
  • türkiye esnaf ve sanatkarlar konfederasyonu'nun (tesk) 20. olağan genel kurulu toplantısı'na katılan cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, faiz konusundaki hassasiyetinin değişmediğini söyledi.

faizin sebep enflasyonun netice olduğunu söyleyen erdoğan, merkez bankasına seslenerek “bugüne kadar enflasyon tahmini tutturduğunuzu görmedim. faizi sen belirliyorsun yanlış yapıyorsun” ifadelerini kullandı.

edit: linki de şuraya iliştirmiş olayım.

https://www.ntv.com.tr/…medi,cd0yrwvj1kqnxrr-qy6waw
  • --- spoiler ---

faiz sebeptir, enflasyon neticedir. tersini diyorsan bu işi bilmiyorsun arkadaş
    --- spoiler ---
  • bloomberg'deki anlete göre, beklenti %75 civarında faizin artmasına yönelikti. tüsiad da faiz beklentisini açıkladı.

eğer bugün faiz artışı gelmezse, merkez bankasının bağımsız olmadığının tüm dünyaya duyrulacağı olay.
hesabın var mı? giriş yap