• kendisi hayatı leonard shelby* tadında yaşar ama, bu bir kusuru ya da hayata karşı ilgisizliği ya da sorumsuzluğu değildir, tam tersine hayattaki beklentileri ve temennileri, hayata karşı beslediği duygular onu böyle seçici yapmıştır, küçük işlerin, küçük hesapların adamı değildir hiçbir zaman, kin tutma, hesap sorma gibi gündelik ego tatminlerinin peşinden koşmaz, genelde hep iyimser ve takıntısızdır hayata karşı, hayatı kendi gibi yaşar ve o ölçüde bilir, hayat hikayesinde artıklara ve çöplere yer yoktur. sessiz, durgun, kendi halindeymiş gibi görünse de cin gibidir kendisi aslen, duyuları her zaman açıktır, ne olup bittiğini hiç çaktırmadan takip eder, gerektiğinde müdahele eder, gerektiğindeyse de sessizce uzaklaştırır kendisini ordan, kolay beğenirmiş gibi gözükse de zor beğenir aslında kendisi, feci şekilde kuralcıdır seçiciliğinin sonucu olarak, ama inatçi bir keçi de değildir, duyduğu sevgi, saygı ölçüsünde size karşı olabildiğince esnekleşebilir, en ağır espirileri ve şakaları yaptığınız da bile bunu gurur meselesi yapmaz, sizinle birlike eğlenir, aklından kötülük geçmez. en sarhoş, en uçuk, en aykırı, en müşkül hallerinde bile yüzüne baktığınızda her zamanki duruluğunu ve iyi niyetini görebilirsiniz, açıksözlülüğü ve samimiyetiyle yanınızda onu görmek hep bir güven verir size, sıkılmadan, bozulmadan anlattıklarınızı sabaha kadar dinleyebilcek bir insandır kendisi, sekiz saat boyunca da olsa yapar o işi. çoğu insanın sahip olduğu imkanların kıyısından bile geçme şansına sahip olmasa da hayatı boyunca, bin türlü terslik yaşamışsa da, birçok alanda kendini geliştirmiştir, hayatı okullu olarak değil alaylı olarak yaşamak gerektiğini çoğu insana gösterebilmiştir, bundan sonra da daha iyilerini yapacaktır, gene kimilerine inat ve gene kendi bildiği gibi...
  • neşeli, vefalı,vicdanlı, delikanlı ve cocuk bakışlı bir adam. yalan söyleme becerileri 10 uzerinden sıfır olan sözlük yazarı. bu adam iyi olan herşeyi ayırdeder . bir iki konu hariç asla kolay ajite olan insanlardan değildir. tütünü, pipoyu, rakıyı, genç kızları, kitapları, sovyetler birliğini ve stalini, anime ve mangayı, bilgisayari, kendine ait bir oda da yaşamayı, dostlarıyla herseyi ama herseyi sınırsızca paylaşmayı, arsiv yapıp biriktirmeyi, nutella yı , çakı çakmak gibi aksesuarları, sirine yi , marx ı , nazım ı , iyi muzikleri , yaşadığımız cografyayi , kopekleri , call of duty'yi , samsun 216yı , bilgisayarla ilgili her konuda yaraticilik gostermeyi , onun ipiyle kuyuya inen insanları her konuda sag salim o kuyudan cıkarmayi , asla ve asla şikayet etmemeyi , kucucuk seylerle mutlu olabilmeyi , turk kahvesini , mutevazi olmayı ve heryerde yüzbinlercesini gorebileceginiz beyin kabizi olan insanlardan kendini ayri tutabilmeyi cok seven kişi.
    kardes gozleriyle bakar ve o gozlerle konusabilir bu yazarımız.
    durur durur oyle bir yerde oyle bir laf eder ki aradığınız şey aslında tam olarak odur.
    cok iyi bir gozlemci. yeri geldiginde harekete gecer ve lafını soyler.

üstüne gitmez kimsenin. kimseyi bunaltmaz. kimsenin canını yakmaz. saf bir iyilikten değil bilgeliğindendir bu. güzel olan da burasıdır zaten. onu kesfetmek icin ilk adımı insanlar atarlar ama asla o adımı attıklarına pişman olmazlar. yaşamınıza bir kez girdi mi, içiniz su gibi ferah olur. kana kana içersiniz onun varlıgını. böyle de büyülü bir yanı vardır bu adamın. bir yeni çağ sovalyesi, hem serseri hem bir asilzade, hem cocuk hem dev.
  • minik erkek kedi babasi,odasında şirinleri besleyen komik şirin badican.
  • zirvede uçtuk biz bu adamla. harbi harbi uçtuk, alkolden mi muhabbetten mi bilmiyorum ama iki-üç kez söylenen bir şeyi ikimizin de aklında tutamaması ve "olm o nick şurdaki adamın bak" diye tekrar hatırlatıldığında "haaa öyle mi, iyimiş" diye tekrar ve aynı anda şaşırmanın alkolden başka açıklaması olamaz, olamamalı. n-gage sahibi kendisi, tuttum. muhabbet, tuttum. fotoğrafları da tuttum. tuttum, bırakmam. hiç debelenme.
  • israrla seviyorum ben bu adami... hayati dogru yasayan ender insanlardan . ama bir de dogru yasarken ; yanlis gordugu seyler oldugunda ,yanlisi gordugu insanda o insani kirmamak icin bir cabasi bir derdi var.gonul kirmamak icin usenmeyip uzun uzun yazip kendine pay bile cikartabilen bir guzel insan *
  • cocuk, yuregımı agzıma getırdın! diyerek sarılasım olan ilk göz agrım ..
  • nuri alçodaştır kendisi
  • gelecekte ki bagimizdan emin, en rahat koltugumda gerinerek , rahat rahat sunu diyorum : son zamanlarda hayatima giren en guzel insan .*monitorumun online olan en sicak msn mavi isigi.
  • beraberce küçük çapta anime zirvesi yaptığım ve iyi ki de yapmışız dediğim harika insan. çenemin düştüğü bir güne denk gelmesi ve yanımdaki arkadaşlarımında gevezeliklerinin üstünde olmasına rağmen sıkılmadan bizi dinlemiş ve muhabbete ortak olmuş, şirin kedisi ve bir o kadar da şirin köpeğiyle tanıştırıp ağzımızın açık kalmasını sağlamış, cep telefonunun sayesinde özlediğim king of fighter da özlediğim dayağı yememi sağlayıp beni süper mutlu etmiş, gecenin bir vakti istanbul'da mahsur kalırken beni yanlız bırakmayıp vefalı olduğunu daha yüzyüze tanışmamızın ilk günü ispat etmiş, boynundaki madolyonu gösterip ağzımın suyunu akıtmış ve bütün bunlar olurken geç tanıştığıma üzüldüğüm süper adam. ayrıca istanbul'da yaşıyor olsaydım buluşmak için her gün telefonla taciz edeceğim kişi olurdu.
  • tazecik yeni yeni yaptırdığı dövmesiyle beni monitör karşısında kendi salyamdan boğulmama sebep oluyodu az daha. yakışmış tabi, devamı da gelecekmiş. ailecek heyecanla beklemekteyiz. ayrıca özlemekteyim kendisini, bir ara işi düşse bursa'lara da burda buluşabilsek.
hesabın var mı? giriş yap