• akp tek başına iktidar olacak sandalyeye ulaşamazsa, diğer partileri de yanına çekemezse verilen sürede. seve seve yaşanacak olaydır.

elleri titrer diye düşünüyorum yetkiyi verirken.
  • yaşanmaz. mhp bir şekilde tav olur akp ile yan yana gelmeye.
    olur da chp birinci parti bile olsa (ki imkansız), rte bu yetkiyi gider ikinci partiye verir. teamül falan siklemez. akp meclisten güvenoyu alamazsa da meclisi fesheder. meydana çıkanları da polise dövdürtür. öldürtür.

edit: yatırım tavsiyesi değildir. yandaşlar tarafından mahkemelerde sürünüp, hapislerde çürümekle tehdit edildim. ondan bu edit.
  • vermez.gerçekten inanan var mı hala? seçimleri kaldırdım bitti dese kim karşı duracak lan adamın karşısında
  • akp 276 sandalye alamazsa, rte muhtemelen yetki vermeyip kriz çıkartma yoluna gidecektir. ülkeyi bir şekilde erken seçime sokmanın yollarını arayacak, halka bir daha düşünün amk, bakın huzurunuz kaçacak uyarısı da yapacaktır alttan alta...
  • ancak hdp'nin barajı geçmesi durumunda mümkün olabilecek durum.
    ulan hdp olmadan hayal bile kuramıyorsunuz bee asdgdrgsass
  • ülke tek parti devletine dönüşmüş ve de bu kanıksanmışken, bir başkasına iktidar koklatılabileceğini düşünenlerin boş hayali. akp tüm hesaplarını iktidardan gitmemek üzerine kurdu, bu böyle biline, ne pahasına olursa olsun.
    gitmeleri demek yargılanmaları ve her şeylerini kaybetmeleri demek, buna izin vermezler.
    seçim artık bir tiyatro, göstermelik. ülkede özgür seçim ortamı mı var? basın mı var, adalet mi var?
    figüran düzeyine indirilmiş ve itibarsızlaştırılmış muhalefet partilerine hayat hakkı tanınıyorsa rejimin demokrasi görüntüsü vermesi gerektiği içindir. bir süre sonra zaten çok partili bir demokrasi derdinde olanların sayısı giderek azalacak onlara da gerek kalmayacak. biraz zaman meselesi.
  • en az üç ambulans, iki hava ambulansı ve sekiz on tane kardiyoloğun hazır bulunması gereken görüşmedir.
  • hdp barajı geçse de, seçim barajı kalksa da imkansızdır.
    akp son parti bile olsa görevi alacaktır, hdp yanaşır, mhp yanaşır koalisyon olur ama chp yine hükumet kurma görevini rte'den alamaz. bak ne diyorum; hdp ve mhp bile bakanlıkları akp ile paylaşır koalisyonu kurar her şeyi unutur mutlu olurlar.

bu ülkede tüm partilerin uzak duracağı tek parti chp'dir. sebebi de chp'nin götünun başının ayrı oynamamasıdır. çizgisi olmasıdır.
  • asla gerçekleşmeyecek bir hadise. böyle bir durum ortaya çıkarsa cıngar çıkartacağını düşünmek için çok fazla sebep var. bir yolunu bulur memleketi karıştırır, yine de görevi vermez.
  • bunu yapmamak için elinden gelen herşeyi yapacağı durumdur.. başlarına geleceği bildikleri için 2. hatta 3. partiye verir bu yetkiyi.. böyle bişey olursa bu ülkede çook kişi hapislerde çürür.. umarım.. inşallah..
hesabın var mı? giriş yap