• her zaman %50 şansınız vardır, ve hiç bir zaman şans size gülmez...
  • arkadaşı evine bırakıcaz. tarif ediyor. yol ikiye ayrılınca;

- ne tarafa
    + sağa

haliyle sağa dönülür.

+ hımm, öbür sağaymış.
  • bunun bir de is hayatindaki zorluklari vardir ki eyvahlar olsun.
    telefonda :
    imalatci -asfaltina hanim simdi tshirt un sag yanindaki baski sola kaymis
    a- eee sey tshirt masanin ustundeyken mi sag benim ustumdeyken mi sag
    i- nasil ?ne farkediyor
    a- bu tshirt un sag tarafini anlayacak bir sey soylebilir misiniz ?
    i-ee sag kolun oldugu yer sol kolun karsisi
    a- anladim ben en iyisi cizip faxla yollar misiniz ?
  • (bkz: dsp) (bkz: aydin menderes) (bkz: deniz baykal) (bkz: bulent ecevit)
  • matrix de keanu'ya telefonla talimat vermektedirler kacabilmesi icin. saga don denir, o sola doner. telefondaki tekrar konusur: obur saga
    olay bundan ibarettir. sag ve obur sag vardir sadece.
  • zamanla bile alisilamayan bir beyin hasaridir .solak olsaydim ne yapacaktim dememe sebep olan ve de takside* kasilmis bir halde oturmama neden olmaktadir.*
    her defasinda parmagimi taksicinin gozune sokup surdan sonra burdan diyerek bir sekilde yolumu buldugum durumdur.
  • kesinlikle sağ sarımsak sol soğan ile halledilebilecek bir sorun değildir.
  • dyslexia diyen andavalların olduğu durumdur.
    he yavrum ben de öğrenme zorluğu var, ondan okuma yazmayı 3 yaşında, dört işlemi 4 yaşında bilen birisiydim.
    baya araştırdım. beyninin sağ lobuyla, sol lobunu eşit kullanan insanlarda görülen bir durummuş.
    salaklık falan değil yani.
  • rehberli turları gezerken hep yanlış tarafa dönmemle sonuçlanmasına artık şaşırmadığım durumdur. dostlarım adres tarif ederken " sağ, yani yazı yazdığın elin" diyerek işi kolaylaştırırken bazı hainler de " peki, ileriyle geriyi karıştırıyor musun?" diyerek halimle eğlenir.
    bir ilgisi var mı bilmem ama saati de çok geç öğrendim. hala da kafamın çok meşgul olduğu zamanlarda saate baktığımda zamanı algılayamam. yön duygumun feci olduğunu söylememe gerek yok sanırım*
  • feci bi durumdur, zavallı kurban "sarımsak sogan as" esprileriyle bas etmek zorunda kalir, saatine bakip hangi kolunda oldugunu hatirlamaya, yazi yazidigi elinin sag eli oldugu gerceginden hareket etmeye falan calisir. ilkokulda vucudumuz unitesi islenirken kalp atsilari dinlenceginde elini yanlis yere koyar millet guler... sofore yol tarif etme olayı kabus gibidir, "saga don" dersin adam saga doner halbuki kurban sola donuleceginin kastetmistir. resesif bi genle kalitlandigi ongorulmektedir :p
hesabın var mı? giriş yap