• saç dökülmesini önleyici, kepek oluşumunu önleyici gibi onlarca çeşidi bulunan şampuanların hiçbir şeyi önlememeleri nedeniyle oluşan durum. iddia ettikleri her şey de iç hatalık kaynaklı oluşan sonuçlar. içerden olan sorunu dışardan nasıl çözeceksin? gitsinler ilaç izni alsınlar da görelim o zaman. bir de madem saç dökülmesini önlüyorlar o zaman neden bu insanlar kel? aynısı krem sektöründe de var. yaşlılık önleyici, kırışık önleyici. sen yaşlanmayı önleyeceksin? yaşlanmak önlenebilir mi?
  • eskiden hergun kullanırdım. sampuansiz saclarımın kotulesecegini, zayiflayacagini dusundum hep. bir ara dusundum, saçıma hergun kimyasal suruyorum acaba iyi mi diye. sonra onceleri 2-3 gunde 1, daha sonra haftada 1, şimdilerde aklıma eserse kullanıyorum. ve hiçbir zararıni görmedim. tavsiye ederim. bir deneyin derim.
    edit: mesaj kutum dolmuş. ben saç konusunda uzman birisi değilim arkadaşlar. bazı mesajlara verdiğim cevap gibi, öncelikle;
    -benim saçlarım yağlı değil,
    -ben günde iki defa sadece suyla saçımı yıkıyorum,
    -şekil verici ürünler yada fön yapmıyorum(nadiren sadece soğuk fön). -bulunduğum yerde şehirin kirine, dumanına maruz kalmıyorum,
    - saçlarım normal erkek saçı uzunluğunda. uzun saçlı erkek ve kadın saçları daha fazla etkilenir, o konu da söyleyecek birşeyim yok
    -yağlı saçlar içinde maalesef bir tavsiyem olamaz.
    kimseyi yönlendirmek için girmemiştim entryi. sadece kendi adıma ne yaptığımı paylaştım.
    yanlış yönlendirme yaptıysam affola.
  • geçmeyen bir kepek problemim vardı. bir sürü şampuan denedim, paraya kıydım en pahalılarını denedim yine geçmedi. şantiyede çalışırken kar yolları kapattığı için temin edememiştim. 1 hafta şampuansız yıkadım saçlarımı. kepek problemi diye birşey kalmadı. o günden beri şampuan kullanmıyorum.

edit: arkadaşlar yoğun mesajlar üzerine yazmam gerekti evet sadece su ile yıkıyorum. bol ılık su ile tarayarak. saç işi gerçekten genetik. saçlarım normalde yağlanmadığı için çabuk pislenmiyor ya da pis gözükmüyor.
  • elma sirkesi ve sızma zeytinyağı kullanın farkı görün.

ytd.

-alıntı-

zeytinyağı ile elma sirkesi
    kafa derisinde pullanma varsa, bu yöntem sizin için harika bir iş görecektir. bu karışım ph seviyesini dengeleyecek ve kafa derisindeki doğal yağların üretimini sağlayacaktır. zeytinyağı, uv ışınlarının neden olduğu hasarı tedavi edebilir. 2 çorba kaşığı zeytinyağını birkaç saniye için ısıtın. saç derisine uygulayın ve hafifçe masaj yapın. yarım saat bekleyin ve sonra saçınızı iyice tarayın. elma sirkesini başka bir yerde su ile seyreltin ve zeytinyağını durulamadan, saçınızı elma sirkeli su ile yıkayın. daha sonra birkaç dakika boyunca akan suda yıkayın ve bir süre sonra şampuanlayabilirsiniz.

-alıntı-

edit:ekleme.
  • napsın olm adamlar taş mı yesinler, cicileyip süsleyip satıyorlar işte. sanki üzümlü kekin içinde üzüm, kıymalı pidede kıyma varmış gibi şeyapıyorsunuz. çoğu sektör yalan dolandan ibaret, hepsi para kazanmak için uyduruyor bir şeyler. sanki 1 şişe fairy 18 bin tabak yıkıyor.
  • katıldığım iddia. ne zaman ekranlarda rengarenk şişelerle içine boya basılmış zehir reklamı görsem kullanıcılarına üzülüyorum. yıllardır saçımı defne sabunu, katran sabunu, zeytinyağı sabunu ile yıkıyorum. ara sıra beslemesi için, doğal saç rengime uygun tonlarda bitkilerle karıştırdığım kına uyguluyorum. kendi saç rengimden yarım tık koyu bir kestane oluyor. aldığım sonuç şampuanların saçı getirdiği o ılgım salgım halden çok daha iyi. evde bir tek bebe şampuanı var, onu da büyük boy indirimde buldum diye aldım. el sabunu niyetine ve yerleri silerken vileda suyuna katmak için kullanıyordum fakat bebe şampuanı ellerimde kaşıntı başlattı, sanırım artık sadece yerlere kullanacağım. varın siz düşünün kafamıza nasıl petrol ürünleri kullanıyoruz. şampuanı bırakmak iyidir.
  • sabun veya tuzsuz şampuan kullanın farkı görün. ne kadar az kimyasal o kadar iyi. her gün saçınızı yıkamayın.
  • şampuan sektörü yalan değil de sen fakirsin. vichy'e, la roche'a dökecek paran varsa kepek mepek kalmıyor.
  • bıraz kuru kalıyor ama en iyisi kaliteli sabun.
  • şampuan sabun hepsi aynı şeylerdir benim için ama kokusunu sevdiğim için head and shoulders kullanıyorum. şampuandan saçma beklentilerim yok, saçları süper yapıyormuş bilmem ne diye. benim için tek kriter temizlemesi ve güzel kokmasıdır.

bahsedilen özellikler (saç dökülmesini önleme, kadınlara özel, erkeklere özel, dolgunlaştırıcı vs.) tamamen pazarlama tekniğidir.

ama lütfen burada sirke falan önermeyin, koku buraya kadar geldi yemin ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap