• çok düşünceli bir anne tipi. sen bu tiple at bile bulamazsın demek istiyor sanırım.
  • babannemdir. kuzenimle bana "evlenemezseniz köyden kız buluruz" demiştir.
  • -sana köyden kız bulalım mı yavrum?
    -at gibi mi?
    -dana gibi, sütlü.
    -eaa yok ya kalsın.
  • çocuktan ümidini kesmiş annedir. kendi çabalarıyla gelin bulup kısa zamanda torun sevmek istiyordur. ve büyük ihtimalle sorudan çok zaman önce çalışmalara başlamıştır.
  • -sana köyden kız bulalım mı?
    -yaanne ne diyon ya?
    -hem de şalvarı donsuz giyeninden.
    -onasılbişeymişkilan?!
  • bir üst modeli ise "bulalım" değil "xxx kişisini sana alalım" diyen annedir.
  • bazen bunun anneninde bir üst versiyonu söyler.

bunu bana, anneannem demişti. ben de şakayla karışık ona anneanne ellenmemiş, koklanmamış bir kız bulursan olur demiştim. kadın da bana; bu devirde değil ellenmemiş, az kullanılmışını bul, öp de başına koy dedi.
  • tarlada calismis at gibi olsun diyerek bu sorulardan ebediyen kurtulma sekli olan aile sacmaliklarindan bir tanesidir.
    neyse ki koylu olmadigimiz icin boyle seyler yasamiyorum keh keh keh.
  • eğer bunu 20 yaşınızdan itibaren söylüyorsa kendi istediği kızla evlendirmek istiyordur. size eş değil kendine gelin seçmektedir. lakin ki yaş 30 olduktan sonra bunu duyuyorsanız, bunun yapacağı bi mok yok bari olaya el atayım hezeyanıdır.
  • kendisine tek bir cevabım oluyor: "köye çanak girdi, mertlik bozuldu anne."

köy-kent ayrımı mazide kaldı artık.

hatta öyle bir değişim oldu ki, kentten köylü kızı bulunabiliyor gani gani. hatta ve hatta asıl sıkıntı kentten gerçek anlamda kentli birini bulmak.
hesabın var mı? giriş yap