• kurulumu sırasında dosyalarının sadece %60 lık kısmı kopyalanmışken mavi ekran alan windows u, okuyup üfleyip reset tuşuna bastıktan sonra geri kalan dosyaların kopyalanmasına gerek kalmadan açmayı başarmış kişidir.
    (bkz: based on a true story)
  • doom 3'te uac'nin guvenlik islerinden sorumlu bir numarali asker, sargent kelly.

--- spoiler ---
    oyunun sonlarina dogru da kotu tarafa gecip yari tank yari insan bir sekilde bolum sonu canavarlarindan biri olup cikiyor karsimiza. bu halinin tasarimini yakindan incelediginiz takdirde id'nin bir bilgisayar oyunu sirketi degil de, bir ruh hastasi klinigi olduguna karar veriyorsunuz.
    --- spoiler ---
  • ferrari f40 başlığını okuyordum. bir entry okudum, adam yazmış: “döşemesi uyduruk kumaş, kapılar şöyle, yol tutuş böyle”. vallahi ben turbo sakızdan çıkan ve biriktirdiğim kağıtlardan yani 30 sene öncesinden bu yana hiç f40 görmedim. adam fiat linea anlatır gibi f40 anlatmış. görmeyi bırak, binmiş, kullanmış yani. saygı duydum.
  • ters adamın tekidir. sert sandığınızda mülayimdir; soğuk sandığınızda sıcaktır; suskun sandığınızda konuşkandır; ukalâ sandığınızda mütevazıdır; uzak sandığınızda yakındır. hep ters değildir elbette; mülayim sandığınızda mülayim, sıcak sandığınızda sıcak, konuşkan sandığınızda konuşkan, mütevazı sandığınızda mütevazı, yakın sandığınızda yakın adamdır. düz göründüğünde de kendisidir, ters göründüğünde de. velhasıl, tersi de düzü de bir adamdır; doğru düzgün adamdır...

bir de votka şişesinde balık olsa*...
  • yoga ve balkabağı konusunda her ne kadar ilgisiz görünüp, inkar etsede çok derin bağlarla bu konulara ilgi duydugunu anladığımız harika dans eden insan. her gördüğümde -aynı kızı filan sevme gibi bi durumumuz olmasa da- bişiler yapıp beni sinirlendirip(mezunlar derneği gibi), sürekli duelloya çağırdığım muzip muzip gülümseyen sıcacık insan.
  • über komşu modeli yalnız fenerli. bu duruma ve her görüştüğümüzde saatlerce kavga etmemize rağmen efendiliğimi bozmadığım insan. bir de bugün pişirdiği sufleler de light ürünler kullandığı için bi meymenetsizlik vardı. sen otur müyendizlik yap, proje yönet.. neyine sufle. serbest çağrıştırdı: (bkz: à bout de souffle)
  • kendisi kısa sürede gösterdiği üstün yetenekleri sayesinde paşalığa terfi ettirilmiştir. vatana, millete, ordumuza hayırlı olsun. fesat'ın sevgi ve selamlarını iletmek de borcum olsun.
  • liverpool camiasından aramamıza takılıp, hoş mubabbeti ile holiganlık duvarlarını bir balyoz darbesiyle virane eden user. transfer işlemleri için menajerimle görüştüm ancak klubüm beş kapak olmazsa bi tabak şarıtında ısrarlı.
    (bkz: transfer icin dugmeye basmak)
  • orta dünyalım, poker yüzlüm, ay parçası, seke seke ceylan. 'siz? nerden tanışıyosunuz?' ekolü erkek. nargileyazmak ayrıca
  • ne alakası varsa benimle uğraşıp duran, beni dinci(şakirt) olmakla suçlayan yazar (nasıl böyle bir kanıya vardıysa). kendisini açtığı başlıkta güzel türkçenin canına okuyup, inciye gereksiz dokunmaları nedeniyle eleştirdiğim için (ki başlık inciden bahsetmesine rağmen hiç tutmamıştır) şikayet etmiş (tahmini olarak 12,5 falandır), nasıl bir arkası varsa önce beni çaylak yaptırmış ardından lanetletmiştir. üstüne bir de bu tür konularda genelde affetmediğine dair de not düşüp, kendi nick altının ne kadar da dolu olduğu hakkında böbürlenmiştir.

neyse efendim, ben de cevaben kendisine mizahi bir dokundurma yapıp, inci sözlük dergi grubu isimli bir başlıkta kendisine mizahi bir yaklaşımla cevap verdim. kendisi bu mizahı anlamamış ki yine sinirlenmiş. ama sinirlenmemesi gerekir çünkü; (bkz: #18376982) mizah komedi değildir. mizah bir noktaya dikkat çekmek için yapılır, komedi ise mizaha dikkat çekmek için. ve (bkz: #8317360) en iyi savunma sporudur

aslında kendisine sormak istediğim bir soru var; sevgili sarge; "teleport etmek" ne demek?
    ayrıca konuya kendisi de bir yerden girmiş : (bkz: #703428)
hesabın var mı? giriş yap