• haluk leventin eski gitaristi... pekçok şarkısının bestesini yapardı... o gitti haluk zıçtı... mektup klibinde oturarak solo atan şahıs olarak tanınabilir...
  • rockn coke 2013'te akşam üstü alternatif sahnenin oralarda boşboş gezinirken etkinlik çadırlarından birinde,önünde 20 25 kişiye gitar çalıp söylediğini görünce hemen çömelmişidim. bi' kaç şarkı sonra bitirdi zaten ama sahnede çalan hemen her gitaristten daha iyi olan bu adamın böyle kıymetinin bilinmemesi o gün bugündür gücüme gider.

maharetleri sınırlarımız içinde pek az rastlanan gitarist.
  • fen lisesine girerken kitapçığın sayısal bölümünü full yapmış gitaristtir. üniversite sınavında da (1987) matematiği full yapmıştı.
  • türkiye'deki nadir gitar virtüözlerinden. sanırım artık albüm yapmaktan ziyade işin yapımcılık ve aranjörlük tarafını üstleniyor. bir bakıma haklı aslında, rock, enstrümantal rock, metal gibi müzik kavramları uluslararası seviyede arka plana atıldı nedense, yerine daha fazla elektronik (trance olan), hip-hop, rap pompaladılar. hal böyle olunca bizim ülke de nasiplendi bundan, hemde öyle böyle değil, hatta arabesk-rap karışımı ilginç doğaçlamalar bastı bir anda ortalığı, amatör, deneyimli demeden eline kamerayı ve mikrofonu alan triplere girdi.

böyle bir ortamda adam albüm yapsa kime satacak allasen? yaptığı işin kalitesizliğinden değil, bilakis o kadar kaliteli bir ürün çıkar ki ortaya, o kaliteyi anlayıp dinleyebilecek mantalite olmaz ortalarda. toplasan sen ben ancak dinleriz. ayrıca bir de emek hırsızlığı konusunda da biraz kırgın abimiz. o konuda herkes muzdarip be üstad, keşke sadece sen mağdur olsan.
  • kendi lisemden mezun olduğunu duyduğumda çok şaşırdığım müzisyen. okulda da kimsenin bahsettiğini duymadım, zaten tanıyıp dinleyeni de yoktu hiç. sosyal mesaj veriyor gibi olmak istemiyorum ama bu kadar yetenekli ve zeki bir insanı çok az kişi tanıyorken serdar ortaçı 70 milyon kişinin tanıması içimi burkuyor be sözlük.
  • türkiyede adının başına virtüoz koyulan çoğu gitaristten çok daha iyi olan müzisyen.
  • yarın akşam istanbul live'da konser verecek olan sevgili hocamız.

http://www.biletix.com/event.htm?id=mkilb
  • ilk solo albümü bugün çıkan gitarist...
  • hiç bitmesin istediğimden olsa gerek, soloları bana hep kısa gelmiştir.
    nihayet 10 ocak salı akşamı gür akad ve cem köksal ile birlikte yerli g3 projesi kapsamında konserlere başlıyor.

ayın 21'inde de istanbul live'da bulutsuzluk özlemi ve akın eldes ile sahne alıyor. özleyenlere duyrulur..

buradan takip edilebilir: http://www.serdaroztop.com/
  • şu sıralar bulutsuzluk özlemi'nde çalıyor. akın eldes'in yerine alınmış gruba...
hesabın var mı? giriş yap