• insanı sütten soğutabilecek bir olaydır. çocukken annemin bana sıcak süt içirme çabaları öğürmemle ve kendimi kusmamak için zor tutmamla son bulurdu. şimdi bile midem kalktı lan.
  • salep içerken de insanın başına gelir. bir de bu sefer kaymağın üzerine tarçınlar yapışmıştır. ayrıştıramazsın, tarçınlar da o iğrenç kaymakla gider, sinir eder adamı.
  • bizans'ın orta düzey komutanlarından biri olan hafif deli antonyus ve adamları, sırf zevk olsun diye az ötedeki türk köyünü basarlar da, gene sırf zevk olsun diye derme çatma evleri ateşe verip kadınlara tecavüz ederler, ıhahaha diye gülerler, çoluğu çocuğu perişan ederler...

sabah uykunun en tatlı yerinden binbir zorlukla ve küfürlerle uyanan genç adam, aç karnına kalabalık otobüslerde okula gider de, hocanın o gün açıköğretim sınavları için şehir dışında olduğunu ve dersin yapılmayacağını öğrenir...

"len bi bira daha çakayım da eve öyle gideyim" diyen murat, zamanın nasıl geçtiğini anlamaz da, durağa vardığında son otobüsün az önce gittiğini fark eder ve taa biranın ilk bulunduğu yüzyıla uzanan küfürler eşliğinde yarım aylık nafakasını taksiye vermek zorunda kalır...

son bin yılın en fena kışı olacağından, sevgilisine ördüğü atkıyı da yanına alıp ona sürpriz yapmak için çatkapı evine giden genç kız, sevgilisinin o anda başka bi karıyla bin yılın en sıcak akşamını geçirmekte olduğunu görür ve dizlerinin bağı çözülür de zaten düşük olan omuzları büsbütün beline kadar iniverir...

eve koşarak gelen evin reisi, birazdan tuvalete girip çatır çatır sıçacağı anı hayal ederken, önce evde kimse olmadığını, sonra anahtarının yanında olmadığını, sonra da en yakın caminin yahut umumi helanın nerden baksan bir kilometre ötede olduğunu, en son da az önceki hevesle gaza gelen ve gazla gelen bokunun hemen hemen baş verdiğini fark eder...

bir takım son dakikada gol yer, bir arabanın lastiği patlar, bir bilgisayar mavi ekran verir, bir kızcağız çok çalıştığı sınavdan 24 alır, bir yerlerde bir ütü bir pantolonu yakar, bir ev sahibi kiracıyı evinden atar, bir ilkokul çocuğu silgiyi çok bastırdığı için defterin sayfası yırtılır...

tüm bunlar işte, sıcak süt içerken kaymak ağza geldiği için olur, o anda olur! tpüh, ptıp fthp, ıyy!
  • sıcak sütten nefret eden bünyemin servis dışı olmasına sebebiyet verecek durum.
  • birkaç saniyeliğine hayattan soğuma nedeni.

(bkz: nefret edilen küçük ve önemsiz şeyler)
  • sıcak soğuk farketmeden genelde evde kaynatılan sütlerde karşılaşılan durumdur. o yüzden de pek çok çocuğu sütten uzaklaştırmıştır. ben sırf bu kaymaktan dolayı pastörize sütü tercih ederim.

aynı şey benim için yoğurtta da geçerlidir.
  • en büyük korkum.
  • çok sevdiğiniz sütten midenizin bulanmasına neden olandır. fakat hiçbir zaman sizi sütten uzaklaştıramaz.
    (bkz: gülü seven dikenine katlanır)
  • diyaframın çok pis kasılmasına neden olan şey. sonrası yeşil ekran.
hesabın var mı? giriş yap