• çok süper bir uygulama, allahtan internet diye bir şey var da evimizde izleyebiliyoruz.
    sinemo ne la.
  • kucuk suya 4 , patlamis misira 10 lira isteyen sasirmis insanlardir. sonra ulkede neden sinema kulturu yok...
  • bilet fiyatlarının dahil olduğu fahiş fiyatlardır. film önlerine koydukları 50 saatlik reklamlardan az kazanıyorlarmış gibi.
  • (bkz: oha ya)
  • festivaller dışında sinemaya gitmemeyle doğru orantılıdır. eskiden haftada 4 kez gittiğim sinema alışkanlığıma bir dur dedim. böyle kültür sanat mı olur? böyle eğlence mi olur? he festival programlarına "giremeyen" filmler de bundan böyle benim için, film değil artık.
  • (bkz: cinemaximum)
  • son 2,5 senedir -hatta belki de 3- sinemaya gitmememde büyük rolü olan uygulamadır. orada satılan ürünleri geçtim zaten ben dışarıdan sokuyordum her zaman cebimde çantamda filan. ama film fiyatları nedir abi. şunu anlarım maliyet cart curt eğlence vergisi der fiyat buna geliyo kardeşim der tamam dersin fakirim gidemiyom. ama kişi başı sinemasına göre 15-20 tl bayılıyorsun sonra giriyorsun abartmıyorum 20 dk reklam izliyorsun. ulan sinema bu bana 18.00 seansını sattıysan ben o saatte girdim mi filmimi izlerim. 20 dk reklam izlemem. ayrıca film arasında da yine reklamlar var. o zaman bu parayı niye vereyim abi. madem reklamdan kazanıyosun. parayı verip reklamı izleyip bi de film balon bi film çıkınca -ki genelde durum bu yerli yabancı %80 balon hepsi- beklentim de karşılanmıyo. yemişim böyle işi. şu interneti ve torrenti bulan adam hakikaten cennetlik lan*

güncelleme : an itibari ile hala sinemaya gitmedim. baya bi zaman geçmiş. gitmeyi de düşünmüyorum.
  • hadi film için verilen fiyata eyvallah dedik diyelim de; o büfedeki fiyatlar nedir allah aşkına?
    bim'de 25 kuruşa satılan suya adam 2,5 tl istiyor; bir de utanmadan dışarıdan yiyecek içecek getirmek yasaktır yazıyor.
    lan amın oğlu esteban sen o ürünleri üç aşağı beş yukarı piyasa ortalamasında sat, ondan sonra dışarıdan yiyecek içecek getireni beraber zikelim.

ekleme: su 2.75 tl olmuş cinamaximum denen ticari itibarını zedelemek istediğimin sinemasında. çocuk isteyince mecburen aldım ama; öyle bir zorunda gitti ki anlatamam.

14 ay sonra gelen 2. ekleme: opet'ten 12 liraya bilet alarak oğlumu götürdüm geçen hafta. su 3.75 tl olmuş. yine almadım tabi, sinema gişesine 10 m uzaktaki büfeden 75 bir su kuruşa alıp getirdim. niye inatla cinemaximum'a gittin derseniz, the lego batman movie filmini başka bir yerde bulamadık
  • sanki baska alanlardaki uygulamalar cok ucuz da bir bu kalmis..
  • çok fazla tartışılmaya gerek duymayan uygulamadır.
    bilet fiyatları çok pahalı çünkü çoğu kişi zaten senede bir kez filme gittiği için "tuttuğumuzu sikelim" mantığı güdüyorlar.
    yiyecek içecek fiyatları çok pahalı çünkü barkodlu bölmeden bir kez girince çıkış yok, "nasıl olsa sike sike alacaklar" mantığı güdüyorlar.

aynştayn vaz hiır.
hesabın var mı? giriş yap