• aşı tedarikindeki sorun kadar, ramazan dolayısıyla "orucum bozulur" diye randevu almayan, gitmeyenlerin de neden olduğu durum.

bu şekilde salgını kontrol altına almak mümkün değil. coronavac aşısı zaten tartışmalı. avrupa tarafından onaylanıp onaylanmayacağı bile belli değil. herkes turizm sezonuna odaklandı da yarın ülkemize yönelik bir seyahat kısıtlaması kararı alınırsa ne halt yenecek acaba?
  • tutturmuslar insanlar asi randevularini gitmedikleri icin asilama durdu... bunu dusunemeyecek kadar gerizekalilar muhtemelen o yuzden cozum bulayim: sonraki asisini yaptiracaklara gecin! asilama yaptirmak istemeyene zorla asilamaya, yok ikna timleri ile ugrasacagina ulkenin %80i asi bekliyor ve virus genclerde daha cok etkilemeyi bekliyor. artik 65 yas vs demenin de anlami kalmadi. kim asi yaptiriyorsa ona asi yapin...
  • normalde günlük 2 milyon aşı yapma gücümüz var ama lozandaki gizli maddelerden dolayı yapamıyoruz.
  • sıranın bize sittinsene gelmeyeceğinin en temiz göstergesidir..
  • hani aşılamada en iyi ülkeydik amk.
    ülkede doğru yapılan iş yok
  • şopar hala dünyada en çok aşı yapılan ilk 10 ülkedeyiz diyor. o sağlık sistemi yerlerde olan abd'de günde 1 milyon kişi aşılamaya çalışıyorlar.

edit: abd'de günde 3.5 milyon kişiyi aşılıyorlar diye mesajlar geldi, durumu siz düşünün artık.
  • aşı randevusuna gidip gitmemekle alakası yok bu işin. anne ve babama aşı randevusu aldım aile hekiminden gittiler aşı yok denildi. bir kaç gün sonra aile hekimi çağırdı telefonla aşı geldi diye son 3 tane aşı kalmış ona zar zor yetiştirdim. velhasılı aşı yetersizliği yaşanıyor sanırsam.
  • ülkede aşı kalmamasındandır. yok ramazanmış yok insanlar gitmiyormuş yalandır efendim. anneme babama randevu almaya çalıştım, randevu veren önceden belki 15 hastane varken şu an 2-3 hastane kalmış. diğerleri randevu bile açmamış.
  • aşı iyidir ya da kötüdür. orasini bilmem orasi uzmanlarin işi.
    ama her kim yok orucum bozuluyor diye aşiya gitmiyor ve bu sebebten aşi olmadigi icin bir insan ölüyorsa " kardeş kusur bakma ama eşşek cennetine gidersin anca o oruçla" sinirim bozuldu bak yine.
  • normalde günde 3 milyon aşı yapabiliriz ama gap projesi tam olmadığı için bu da olmuyor.
hesabın var mı? giriş yap