• gece soğuk su koyuyorum yazın. sabah uyanınca buz gibi içip yataktan fresh kalkıyorum. hayatıma kattığım büyük bir kalite, zevk.
  • 0.70'lik stanley go quick flip versiyonu indirimde olan termos markası.

735 tl iken paylaşmıştım, şimdi de 799 tl. ihtiyacı olan alsın, bayram sonrası ararsınız bu fiyatı: https://www.amazon.com.tr/…?smid=a1unqm1sr2chm&th=1
  • teknolojisi alternatiflerine göre oldukça ileride olan marka.

350 ml olandan aldım.

içine filtre kahve koyduğumda ve termosu avuç içiyle tuttuğumda kahvenin sıcaklığını neredeyse hiç hissetmiyorum. sıfıra yakın. dışarı ısı vermiyor.

normalde mannhart marka kullanıyordum (887 ml) ve elimde ısıyı hissediyorum.

bu konuda arada bariz bir fark var.

(bkz: mannhart by spigen)

ayrıca stanley kapak için de hava boşluğu olan bir oda yapmış. yani kapaktaki ısı kaybını da sıfıra indirmeye çalışıyor.

mannhart düz ince plastik kapak yapmış. ısı kapaktan bariz kaçıyor, belli.

böyle olunca daha düşük hacimli olmasına rağmen stanley ile filtre kahve ilk 3 saat neredeyse hiç soğumuyor.

mannhart ilk 3 saatte ılık yapıyor.

bu net bir kalite farkı.

stanley de 6 - 7 saat sonra ılık hale geliyor.

bu, kabul edilebilir bir süre.
  • aslında yazacağım tüm termoslar için geçerli olsa da , bunu stanley başlığı altına yazmayı uygun görüyorum.

eğer nitelikli kahve demleyip termosunuza dışarıda içmek istiyorsanız termostaki kahvenin doğal aromasının evde içtiğinizden farklı olduğunu fark edersiniz.

bu termosun ağız kısmında bulunan contaların ısı ile tat değişimi yanında, kahve içinde bulunan mikropartiküllerin de kahve ısısı ile etkileşime devam ederek bitter tatlar üretmesiyle alakalıdır.

eğer benim belirttiğim nitelikli kahve seven termos kullanıcısı iseniz tavsiyem: kahvenizi doğrudan termosa demledikten sonra kapağını hemen kapatmayın, 1-1.5 dakika bekleyin ve o kahvenin ısısı biraz düşsün, amacımız ağzımızın yanması değil lezzetli kahve içmek çünkü.
  • hakkında bazı endişelerim olan marka. yardıma ihtiyacımız var.

bu markanın trigger action 0,47 modelini aldık. içine kahveyi koyuyoruz, sonra kafaya kaldırıp içmek için tuşuna bastığımızda tuş kısmından kahve fışkırıyor, her taraf kahve oluyor her yerimiz yanıyor. hal böyle olunca doğru düzgün kullanmak çok zor oluyor.

bunun sıcak gazın termos içinde sıkışmasıyla alakalı olduğunu düşünüyorum ancak tuş kısmını niye içecek ile temaslı yaparsın ki tamamen mühendislik hatası koy oraya bariyer plastik çözülsün. daha önce bu tarz basmalı termos kullanmadığımız için insanlar bu problemi nasıl çözüyor çok merak ediyorum.

kullanan bilen varsa yardımcı olursa çok teşekkür ederiz.
  • geçen gün 1.4 lt versiyonundan sonra 0.47 trigger action modelini aldım bazen bitki çayı demliyorum akşam işten gelince yatma vakti içeyim diye veya işe sabah kahve yapıp götürüyorum aradan 4-5 saat geçmesine rağmen kaynar olmasından dolayı dudağım damağım yanıyor resmen gerçekten performans istiyordum ama bu kadar da değil :)
  • ürünleri için ömür boyu garanti veren ama sorun çıkınca sorunu kabul etmeyen termos markası. genel olarak memnun olsam da bu kez hayal kırıklığına uğratmıştır.

aldığım 1.4 litrelik ve 40 saat sıcak tutma garantisi olan termosu sıcak tutmadığı gerekçesiyle servise gönderdim, bu şikayetle servise gönderilen ürün testlerinde kaynar suyu termosa doldurup 40 saat içinde 60 derecenin altına düşen termosları sorunlu kabul ediyorlarmış. dolayısıyla benim gönderdiğim termosta herhangi bir sorun görülmemiş ve olduğu gibi geri gönderilecekmiş.

e, 40 saat içinde suyu kaynar dereceden 80 dereceye düşüren termosla 60 dereceye düşüren termos nasıl aynı şekilde 'sorunsuz' değerlendirilebilir?
    bu şekilde bir değerlendirme bence çok adaletsiz.

belki ben çayımı/kahvemi ılık içmek istemiyorum ve belli ki termosta bir sorun var. hiçbir sorun olmasa kafayı mı yedim de durduk yere kullandığım termosu servise gönderip 1 ay sizden yanıt bekleyeyim?
  • stanley için sorunsuz garanti hizmetlerinden faydalanmak isteyenler için bir taktik vereyim. amazon üzerinden yurtdışından alın. en ufak sorunda kutupayısı değil amazon ile muhattap olursunuz. en ufak sorunda hollanda uzerinden hızlı kargo ile yenisini yolluyorlar. 3 kez faydalandım bu durumdan. birinde aldıgım ürün ellerinde olmadıgı için istediğim stanley urunu alabileceğimi söyledi.
  • bir buyuk bir kucuk termosunu kullandigimiz, ikisinde de sizinti sorunu yasadigimiz termos. kucuk modelin adi neverleak bu arada :)

kutupayisi yardimci oluyor, sorun yok. ama milletin bu kadar ovdugu bir termos icin bizim bu tarz sorunlar yasamamiz ve sicaklik konusunda da genel olarak tatmin olmamamiz cok ilginc.
hesabın var mı? giriş yap