• istedigin seyi , soyle diyelim ; bulmak istedigin seyin anlamlisini bulmanin artik imkansiz oldugunu kanitlayan kitaptir. soyle ki bu kitabi aldim, eksiye bakayim dedim , farkli gorusten insanlar ne demis . ama sonuc ; komikli enrty pesinde kosan gereksiz yazarlarin gereksiz entryleri. yazma demiyorum , hobi olarak yine yaz ama guldururken dusundurecek espiri yapamiyosan yazma atayahsjnab. neyseki ki sozlukte en sevdigim yazar eksisozluk. gerektigi yere yonlendiriyor. ah sedat ah , reklam icin sozlugun geldigi yere bak :( kac kisi elini cekti.
  • ikinci eli zor satılır bunların.
  • erich von daniken tarafından yazılmış bir eserdir. kitap, dünya üzerinde hala yapım tekniği anlaşılamamış bazı yapıların, o günkü teknoloji, bilgi ve birikimle yapılmış olma ihtimalinin 0 olduğunu öne sürmekte ve bu durumu bizden daha ileri bir ırkın yardımları ile açıklamaktadır. tarihteki destanlar, mitler ve hatta kutsal kitaplardan örnekler vererek bu durumu açıklamaya çalışmıştır. kitapta tüm insalığın bir sosyal deney olduğu bile söylenmiştir. sanırım çok tepki çekmemek için olsa gerek kitapta deist bir tutum da sergilemiştir. aslında dogmatik inançlardan bir adım geri atılıp, at gözlüklerini çıkarıp bakıldığında, sözü edilen şeyler o kadar da mantıksız değildir. kesinlikle okunulması gereken ufuk açıcı bir kitaptır.
  • kitap başka bir başlıkta incelenmekte olduğundan kelli az alakalıdır ama neyse...
    "tanrılar o kadar sıkıldılar kı sizden, arabalarına binip uzadılar".
  • - şu mustang'ler kimin?
    - tanrıların.
    - tanrılar derken?
    - e şey.. araba güzel ama di mi?
hesabın var mı? giriş yap