• --- spoiler ---
    gerzek esas kızımızın bir türlü 'ya allah!' deyip de kapıyı açamadıgı, martin'le olan ilişkilerinin biraz havada kaldıgı-iki taraftan da farklı anlatılan ilişkilerinin gerçek boyutu neydi pek bilemedik- (colg fusion'in katkilariyla edit: martin insanlari sögüşlenecek mal gibi gören para manyagı bi kardeşimizmiş, artı hafifçe deginilen martin-liz aşkının da etken oldugu konusunda hemfikir olduk martin'in bu gençlerimize kaçmalarında yardım etmesine, yine de durum yeterince iyi vurgulanamamış bence) keşke üzerinde biraz daha ugraşılsaymış dedirten, yine de beklentisiz izlenildiginde fena diil kategorisine sokabilecegimiz bir film.

ha tabi csi gençligi olarak sormadan edemiyoruz, 'a be benim denyolarım, siz ki bir tırnak çiziktiriginden en abes hikayeleri çözdünüz, hiçbir söylenene sorgulamadan inanmadınız, şimdi herif bi suya düştü, cebinden de anahtar çıktı diye direk intihar deyip konuyu kapattınız, kızı sarıp sarmaladınız... e ne oldu benim güzelim doktorum, ne oldu o kadının içinde kalanlar?...' kanıtlayamayacagını düşünse de hiç mi konuşmaz o kadınım, hiç mi demez 'ahanda bu psikopat yaptı hepiciini' diye... ben bilmedim, bilemedim. hem sonra sen aşkın için bu kadar adamın ölümüne neden ol, herif öldükten sonra bi bok olmamış gibi yaşamaya devam et. hani beraber ölüyodunuz 2 dk önce, hani kesiveriyodunuz o bilekçikleri, noldu yavrum yemedi di mi?
    --- spoiler ---
  • film fazla küçümsenmiş, bizim kuşağımız keira knightleyi bu filmde tanımıştı oysa ki.
  • -- spoiler --

hiç olmazsa i know what you did last summer veya scream tarzı, bir katilin 4-5 genci biçtiği teen slasher filmlerden daha iyi olan, bir psikopat kızın sözde aşkı uğruna yaptığı manyaklıklar üzerine kurulu film.

-- spoiler --
  • tv için uygun olan ama sinemada izlenilmesi gereken
    martin ( buydu galiba adı ) adlı karakterin cool olduğu
    musikilerinin fena olmadığı sonun hiç de fena olmadığı
    http://www.theholethemovie.com/ adresinden ulaşılabilinen
    film
  • breaking bad 1. sezon 2. bölüm sonunda çalan sayko parça. müziğin notaları, sözleri, her şeyi walter-pinkman ikilisinin bölümdeki halini sesle anlatıyor diyebiliriz.
  • sıkılmadan izlenen film.

--- spoiler ---

çocukların onca garip olay karşısında son derece sakın kalmaları sinir bozucu gelmedi değil.

--- spoiler ---
  • zamanına göre iyi bir yapım. kurgusu ile beni etkilemişti, tabi lise yıllarında.

--- spoiler ---

aşk için insan neler yapabilir, onu elde etmek için:

en iyi arkadaşının ölmesine göz yumabilirmisin?

hatta o öldükten sonra sevinebilirmisin, artık aldatamaz beni diye.

böyle bir film işte.

--- spoiler ---
  • aynı zaman da bir glen phillips parçası. breaking bad'in s1e2nin sonunda çalmıştı da öyle tanışmıştık.

behind the house
    the ground has opened up
    and it's so deep, a hole
    its bottom can't be found
    it sucks the air inside and makes quiet sea sounds

we sometimes stand
    and linger at the edge
    we like to dare each other how close that we can get
    and there's a pact we made, if one should fall, the other follows in.

ooooh
    ooooh

started small with trash and rotten food
    and then the neighbors came with cars and davenports too
    then the government, midnight dumps of what we never knew

ooooh
    ooooh

a letter came the other day from clear around the globe
    it said 'we hope that you're the ones on the other end of the hole
    could you take a few things back, our country's getting full'

ooooh
    ooooh

behind the house, the ground has opened up

şöyle
  • saf ve masum bir yavruyken izledigim, süper etkilendigim, gerildigim, çok güzel buldugum gerilim filmi. yine izlesem yine begenir miyim bilmiyorum, bu aksam izleyip görecegim. hadi hayirlisi.

edit- izledim. gördüm. bu neymis len dedim.
  • hakkında hiçbir şey bilinmeden, sıfır beklentiyle izlenildiği zaman keyifli vakit geçirten, sürükleyici film.
hesabın var mı? giriş yap