• ramazan munasebetiyle sahura kaldirip, oruc tutturdugum zindik simlerin bana bayaa bi sinirlendigi super oyun*...
  • efendim $u ana kadar 3 bayan arkada$ ile ili$kim oldu, birisi ile evlendim, birisi ile sozlendim, bir digeri ise bana ta$indi ve beraber ya$amaya ba$ladik, $u noktada ise birisi salonda televizyonun yaninda kavanozun icinde, digeri eglence ve spor odamda kutuphanenin yaninda kavanozda ve sonuncusu ise mutfakta firinin yan kisminda kavanozun icinde durmakta, durup dururken kut diye oluyor garipler, ben 20 civciv besledim onda bile zaiyat yuzdem 20% ustune cikmami$tir, hayir hepsini gectim bu oyun hayat ile ozde$ sanki hayat simulasyonu diyorlar, ben daha hic kendi ellerim ile sevgili oldurmedim, yada elimden gelebilecek bir $ey oldugunda yapmamazlik etmedim, bir tane oldu o da benden bagimsiz. bunlar pat yere yikiliyorlar azrail geliyor bunlari kavanozluyor al sana eski sevgili\e$. azrail ne i$tir hala cozebilmi$ degilim ama evin sagi solu kavanoz doldu ben tur$ucu gibi oldum anasini satayim.
    dur bakalim $imdi evlenmi$ bir bayan arkada$a yazmaktayim, belki evlenince olme sendromundan kurtulmu$ olur da vuslata ereriz. hey allahim du$tugumuz hale bak.-inna sabirin-
  • strangetown'da the curious' family vardı. üç bekar bilim adamı aynı evde kalıyorlar işte aynı the big bang theory'deki gibi. neyse pek şirinlerdi. aslında sıkıcı gibi görünüyor ama bu pascal denen adam uzaylılar tarafından kaçırılıp, hamile bırakılmıştı. *

sadede gelelim. adam hamileydi işte, uzaylı doğurdu. ama ne şirindi böyle, hamileyken nazlıydı falan. ailecek çok sevdiler, büyüttüler. hiç dışlamadılar valla birbirleri ile geçinemeyen adamlar aile oldu, şefkatle sevdiler. hug yaparlardı çocuğa hep böyle adamlar işten gelince çocuk koşarak kapıda karşılardı.
    yaa işte neyse bugün duştayken aklıma bunlar geldi. sims 2, üçüncüsünden güzeldi.
  • simimin an itibariyle 11 tane sevgilisi oldugu oyun. buyrun sayiyorum hepsini ibret alin:
    *
    karsi komsu
    yan komsu
    yeni tasinan ailenin kizi
    yeni tasinan ailenin annesi
    yeni tasinan lezbiyen ciftten biri
    yeni tasinan lezbiyen ciftten digeri*
    hizmetci
    pizzaci
    diger pizzaci
    evimin onunden spor kiyafeti** ile gecen hanim
    sevgililerimden birinin gelirken yaninda getirdigi kiz*
    *

cikarilacak sonuclar :

1 - asla ama asla ama asla* romance secmeyin aspiration olarak. siminiz doymuyor doyamiyor. benim ornegimde ev bir nevi * geneleve donustu.
    2 - public wohoo cikana kadar bekleyin. ondan sonrasini gorun bir de. iste oradan sonra boku cikiyor oyunun. genelevinizi sokaklara tasiyorsunuz. manukyan tadi yakalayabilirsiniz benden uyarmasi.
    3 - yine de eglenceli surekli biriyle kiristirip digerlerinden kacmak. deneyin en azindan bir kere.

gelecege dair planlarim :

1 - bir daha romance aspiration'li bir karakter oynamayacagim
    2 - simimi bas goz edip muruvetini gorecegim.
    3 - athletic career yapiyorum. zannedersem futbolcu benim karakter. emekli olunca teknik direktor olup sevgililerimden olusan bir takimi calistiracagim.
  • $imdi efendim bir bayan ile ho$ sohbet olmu$sunuz, pek bir keyif ile konu$makta, $akala$makta, birbirinizi gidiklamaktasiniz. her $ey normal gozukuyor, bayan arkada$ geliyor, kahve iciyorsunuz, bilgisayar oyunu oynuyorsunuz, dart oynuyorsunuz vs, her $ey cok guzel, geli$im sureci de pek keyifli gecmi$, "hadi bana ta$in" diyorsunuz, oo kabul etti falan keyfinize diyecek yok, fakat nereden bileceksiniz bu davet ettiginizin gerizekali oldugunu? efendim bu bayan arkada$ ta$inirken enerji ve aclik sikintisi var, neyse son enerjisi ile mutfaga gidiyor, mutfakta kendisine somon hazirlamaya ba$liyor, hazirlarken mutfagi yakiyor, aman ko$ayim sondureyim derken hallediyorsunuz mutfagi, tertemiz falan, kizimizin enerjisi dipte, acliktan da du$tu du$ecek, tekrar somon yapmaya kasiyor ve bilin bakalim ne oluyor?.. kizimiz dangalak oldugundan tekrar yakiyor mutfagi. sonra du$up bayiliyor, ayildiginda da aclik vs vs $eylerden once migdesi $i$iyor sonra azrail kendisini aliyor. $imdi benim sim bu i$e cok bozuldu oldu falan diye, fakat ben sim'im adina pek sevindim bir dangalagi dunyadan temizledi diye. sorarim size; hangimiz hakliyiz.
  • müslüm gürses'in tıpkısının aynısı bir sim yaratıp gülmekten yarıla yarıla oynadığım bağımlılık yaratan oyun. aslında yanına muhterem nur'u da yapmıştım ama sonradan öldü o, müslüm baba'da kendini ilime, irfana verdi.. bu arada müslüm babanın aslında içinde bir bilim adamının yattığını öğrenmeme vesile olan maxis'e de teşekkürü bir borç bilirim.. kapansın camiler, açılsın meyhaneleeerrr, şşştt deligaannllıııı şu deney tüpünü ver bakayım ordannn..
  • gece gece oynarken istekler kısmında gördüklerim üzerine anında bilgisayarı kapatarak dumur vaziyette yatmaya gittiğim oyun.
    "have 10 children"... bu nedir... tamam, hem hatun, hem adam "family aspiration"a sahip, ama hiç mi aile planlaması nedir duymadınız be simler... düşünüyorum şimdi deli gibi, acaba karakter yaratırken memleket kısmı da vardı da, ben doğu anadolu falan diye mi doldurdum... olur olur...
  • dolabı ters çevirip yemek yeme kabiliyetine sahip olablilecekler mi diye merak ettiğim oyun. zira the simste buzdolabını kapağı açılmayacak şekilde yerleştirdiğinizde, hepsi dolabın önüne gelip bağırmakta, ağlayıp, sızlamakta, size yalvarmakta, ama onca kişi bir olup dolabı çekmeyi akıl edememekte ve ölmekte idi.
    oyunu hazırlayanlara burdan seslenmek istiyorum : daha akıllı simler istiyoruz. şu andakiler çok ağlıyor, herşeyi devletten bekliyor ve çabuk ölüyor, elimizde kalıyorlar.*
  • üniversiteden yeni mezun olmuş 2 simimle kendi halinde bir çekirdek aile kurmayı planlarken, yine kendi halinde bir akşamda evin erkeğini kaçırıp hamile olarak bana geri yollamış sapık uzaylıları barındıran oyundur.

ha bi de seasons eklentisi bulunan oyundur ki, her mevsim kar altında olan mahallede eve ziyarete gelen şuursuz misafirler dışarıdaki piyanonun başında saatler geçirdikten sonra donarak ölmektedir. bu sayede evin bahçesinde süper bir mezar taşı koleksiyonum oldu..
  • insanı bunalıma sürükleyen oyundur. oyuna baslarken para sifresiyle "koydum cocugu" mantıgıyla aldıgınız en pahalı esyalara ragmen bu pislik simleri tatmin etme olasılıgınız sıfırdır. hayata baslarken sectiginiz aspirationa dikkat etmeniz gerekmektedir zira yaptıkca fazlasını isteyen simlerden romance'a düskün olanları gün geliyor sizden 30 farklı simle woohoo yapmak*, popularity'e düskün olanlar 30 simle en iyi arkadas olmak, family düskünlügü olanlar 15 cocuga sahip olmak gibi büyük isteklerle esegin bir tarafına su kacırıyorlar. calısan simlerin eve cagırdıgı nannyler* denen mahluklar siz isteyken arena'ya konu olabilecek kadar gaddar hareketlerde bulunabiliyorlar. cocuk altına sıcmıs bir halde aglamaktan ve aclıktan geberirken, onlar disinizden tırnagınızdan arttırıp yaptıgınız yüzme havuzunda yüzmek, plazma tvnizde aksama kadar yummy channel seyredip cooking skillini arttırmak gibi faaliyetlere giriyorlar. ayrıca son denememde gördüm ki enviromenti yüksek evlere gelen sürekli bakıcı bir süre sonra işine son verseniz de gitmemekte diretiyor, babasının malı gibi istedigi elektronik aleti bozup yatagınızda yatma cüretini gösteriyor. iyi günlerinizde verdiginiz $100 lık bahsisleri hice sayıp paranız kalmadiginda, evden götürdügü kanepelerle sizi azarlayan serefsiz hizmetcilere deginmek bile istemiyorum. fortune aspiration denen olaya girmek dünyanın en sakıncalı olayıdır zira fortune aspiration'i olan simlerin allahı kitabı para oluyor. isteklerini gerceklestirirken eve aldıgınız bilumum gereksiz malzemeyle canınıza okuyorlar. torun sahibi olma planları yaparken en büyük korkulari yeri geliyor bebek yapmak oluyor. bir de mortimer goth essolusu pleasantview civarlarında gezinirken jeff pleasant'in hakkın rahmetine kavusmasına yanarim ben. bunun dısında simleri mutlu etmeye calısan oyuncunun "lan bi cocuk daha yapim tamam" diye kendini kandırarak oyunun basından kalkmama durumları sonucu bladder, social, hunger gibi temel gereksinimleri otomatikmen karsılanamaz hale geliyor.

-kızım allah belanı versin kalk bi lokma bi sey ye!
    -ekiki anne suna bak ya kerataya yürümeyi ögrettim.
    -cık biraz sosyalles!
    - ctrl + shift c ...motherlode...
    -kızım ya...canım benim...
    -anaaa terfi ettim lan !
    -neydi suna tanaltay'in telefonu...
hesabın var mı? giriş yap