• doktor sıfatının, doktora yapılınca alınan bir ünvan olduğunu bilmeyen bir saf beyanı.
  • probleme sebep olmayacak harekettir. doktorluk unvan hekimlik meslektir. doktor olmak için hekim olmanız gerekmez.
  • tıp doktorlarına mareşal ünvanı da verilerek kolayca çözülebilecek bir sorun.

(bkz: derdini seveyim butonu)
  • aradaki fark için hekim gibi güzel bir kelime varken neden dert olduğunu anlamadığım sıkıntı.
  • başlığı açan yazarın kendisi bile tıp doktoru diyerek, doktor terimi ile hekim terimi arasındaki farkı göstermiştir. doktor dediğin kelime latincede öğretmen anlamına gelmektedir. zamanla akademik olarak öğretme yetisi olan bilim insanına dönüşmüştür. burada asıl tartışılacak konu uzmanlığını vermemiş akademik olarak yetersiz olan pretisyen hekimlerin doktor unvanını kullanmasıdır.
  • tıp doktoru olmayıp doktor unvanı kullanana laf etmek = elma olmayan meyveye meyve diyene laf etmek

gidip tababet mesleğini yapana kısaca doktor diyip geçene anlat derdini. dünya üzerinde, astronotları sayarsak tüm galakside, doktorasını verene doktor denir. ister tabip ol ister ressam ol.
  • doktorluk unvandır , hekimlik meslek arkadaşlar … doktorasını yapan kimse de doktor unvanını kullanır neresi yanlış bunun.
  • yüzde 100 baba bursu ile özel beybican üniversitesi tıp fakültesi'ne yeni kayıt yaptırmış tırışkadan öğrencinin açtığı başlık.
  • biz diğer alanda doktora yapan insanlar bu çomarlara tepki bile göstermeyelim bence, tıp okuyan dostlarım bunları sizler okuyun. belki bizler de bilimi ilerleterek bunların hayatlarını iyileştiriyoruz ancak esas sizler bu moronları ve bunları 'yetiştiren' ailelerini tedavi etmek için hayatınızı adayıp, insanlık dışı mesai saatleriyle çalışmak zorunda bırakılıyorsunuz. apartman üniversitelerini 6 yılda zorla bitirebilmiş denyoların benim ünvanıma saygısızlık yapmaları benim umrumda olmaz da, buna gerçekten üzülüyorum.

avrupa'nın başka herhangi bir yerinde doktora yapmış insanlar hakkında şu cümlelerin kurulduğunu hayal ediyorum da almanlar falan katıla katıla gülerlerdi sanırım, 'et yiyemedikleri için mi bunlar böyle ya' falan diye diye kahkaha atarlardı muhtemelen.
  • doktor olmakla doktora yapıp doktor unvanı almak arasındaki farkı bilmeyen yazarın hezeyanı. sosyal medyada doktor unvanını kullanmak için illa "tırışka"dan bir üniversitede doktora yapmak gerekmiyor. ülkenin en iyi okullarında doktora yapmış insanlar da kullanıyor. ayrıca doktora yapan kimse hekimlik iddiasında bulunmuyor ki. misal ben edebiyat doktoruyum. "uzman" olmama rağmen gidip kalp ameliyatına girmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap