• garip olay. devlet kanalı olan ve halkın vergileri ile idare edilen trt'de atatürk ve dönemine kin kusan açıklamalar yayınlanmış. şaşırdım mı? tabi ki hayır.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29531634.asp

edit: şimdi ben buradan ne desem gg. ama bunu yapanlar rahatça elini kolunu sallayarak gezecekler.

yapımcı arkadaştan da bir açıklama bekliyoruz;
    https://twitter.com/salihbilalkurt
  • beddua etmeye deymeyecek aşşağalık insan taklitleri...
  • endişe verici gelişmedir. endişe veren şey atatürk'e hareket edenlerin olması değil, bizzat atatürk'ün kurduğu bir devletin resmi yayın organında bu hainlere yer verilmesidir. atatürk düşmanları 1923'ten beri bu topraklarda var oldu ve olmaya da devam edecek. 1 kasa dolusu şeftalide 1-2 tanesinin çürük olması gibi bir durum bu, adetullahtandır. lakin kadir mısıroğlu gibi, osman yüksel serdengeçti gibi vatanın kurucusuna hakaretler yağdıran adamlara trt'de yer verilmesi anlam verilemeyen, insanı endişelere gark eden gelişmelerdendir.

debe editi: mustafa kemal; asırlardır islam'a hizmet etmiş, onun koruyuculuğunu yapmış anadolu halkına allah'ın bir lütfudur. islam'a birçok hizmetleri dokunmuş bir milletin tarumar edilmesine yaradan'ın gönlü razı olmamıştır ve m. kemal'i muvaffak eylemiştir. ifade özgürlüğüymüş. annesine babasına tecavüz eden, onları bakım evine göndererek evlerinde kedi-köpek besleyen batı'yı ve onun kavramlarını bir kenara bırak. meseleye böyle bak sevgili kardeşim. bir milletin millet olabilmesi için ortak değerleri olmalı, tarih bilinci olmalı. atatürk bu toprakların ortak değeridir. atatürk sevgisi ise bu milleti bir arada tutan bir yapışkandır. kadir geceniz hayırlı olsun, bu topraklara hizmet etmiş iyi kötü bildiğiniz herkes için ufak bir duayı çok görmeyin.
  • yeni türkiyede normal olan olay. şimdi ben o programı hazırlayanlara hakaret etsem en basitinden sözlükten uçururlar. bakın özel bir kanal olsa neyse ama o kanal atatürk'ün kurduğu ülkenin resmi kanalı. o kanal için milletten zorla haraç alınıyor. ben o kanal da hükümet propagandası görmek istemiyorum.

ama uzak değil sizden tek tek kurtulacağız. her biriniz ben aslında öyle yapmak istemedim, demedim diye yalvaracaksınız.
  • sinirlenen ve sansür uygulanmasını isteyenlerin; şeref aykut, behçet çağlar kemal, edip ayel, kemalettin kamu,halil bedii yönetken, faruk nafiz çamlıbel, yusuf ziya ortaç, ömer bedrettin, nurettin artam, bedrettin uşaklıgil, vasfi mahir kocatürk ve ismini saysam daha satırlar sürecek edip ve şairin atatürk ve kemalizm ile ilgili şiirleri incelemesi gerektiğini düşündüğüm, olmayan hakaret.

yediler içtiler kustular ifadesi belki ağır kaçmış ama, dün başkaları için, bugün başkaları için aynı şeyler söyleyeniliyor. o olunca olmaz, bu olunca olur demeyi haklı bir ifade görmüyorum.

yukarda saydığım isimlerin kemalizm ve atatürk hakkındaki şiirlerini de okumanızı tavsiye ederim. serdengeçti, bunları okuyarak belki de bu kadar kinlendi.

bulamıyorum diyene link de atabilirim.
  • yeni turkiyede olagan bir olaydir.
  • ciddi ciddi kaynağı olmayan, firavun, yarı tanrı gibi ifadelerle saçmalayan insanın bir de soygundan bahsetmesinin normal olduğunu dahası böyle açıklamaların devlet kanalında yalan olmalarına rağmen yayınlanmasını doğru olacağını başka şairleri öne sürerek savunanlara ne desek bilemedim.

ben de cumhuriyet tarihi, osmanlı ekonomisinin 20 yy başındaki halini okumanızı tavsiye ederim. internet orada duruyor.
  • kimse sizin bilmem kaç yy öncesinden kalmış kininizi bir de yalanlarla dinlemek zorunda değil. ülke kimsenin değil. gerçek herkesin.

trt ideolojilerin at koşturacağı, halkın vergisinin kafaya göre harcanacağı bir kanal olmamalıdır.

ek- apocu arkadaş alınmış, aklınca gerçeği ideolojilere atfederek üste çıkacak. "kemalik" sevsin seni.

birader ben kemalist değilim, ancak biri çıkar çiftçi soyuldu diye yalan atarsa, ki aşar vergisinin kalktığı döneme bakılırsa bu yalandır. firavunlardan bahsederse sadece laiklik geldi diye, bunun yayınlanmaması sansür olmaz.

aksine yayınlanması politik motivasyonludur ve herkesin vergisiyle işleyen bir kanalda yeri olmamalıdır. bu şekilde cumhuriyet kamuculuğu bitirildi, ülkenin değerleri bazen yok fiyatına satıldı, cumhuriyet tarihinin toplam borcunun 4 katı son 15 senede yapıldı.

ancak akplilerle çok güzel ortak noktada buluşuyorsunuz, son 15 yılın özeti gerçekten.
  • elektrik faturasından alınan trt payını bir kez daha haram ettirmeyi hatırlatmıştır.

sevgi kelebeği kanallarında olması başka, devletin kanalında olması başka bir olaydır.

evet, elektrik faturalarından zorla aldığınız trt payıyla yaptığınız programlarda, ülkenin kurucusuna doğrudan ya da dolaylı hakaret içeren sözleri yayınlıyorsanız, haram olsun benden aldığınız trt payı.
  • şaşılmasına şaşırdığım durumdur...
hesabın var mı? giriş yap