• 30 yaş altı hatırlamaz tabi de, absürt komedinin efsanelerinden olan kaygısızlar'daki eleman bu alemde rakipsizdir.

edit: 30 yaşa takılmayın
  • fatmagül'ün abisi
  • bizimkiler'deki ergun beydir. her bölümde mutlaka müdürlerin kapısını dinler sonra şükrü kapıyı açınca paldır küldür içeri düşer. sözünü geçirebildiğini sandığı tek kişi çaycı abbastır. ama abbas da buna her şekilde postayı koyar. diğer çalışanların karşısında şükrüyü diğer patronlara verir veriştirir ama onların karşısında el pençe divan durur. iğrenç pis bi heriftir kısacası.

muhasebe müdürü ergun beyi canlandıran erdinç dinçer de geçtiğimiz yıl hayatını kaybetmişti.
  • liseliler değil üniversiteliler de bilmez.

(bkz: fadıl fıdıllıoğlu)

kudret bile taşşak geçerdi kendisiyle.
  • burhan altintop eziklikte ulasilabilecek son noktadir. ustelik inanilmaz agresif, ofkeli, korkak ve kompleksli. tum bu agresyon, ofke, korkaklik ve kompleksin temelinde ezikligi var.

feci halde karikaturize bir karakter de olsa, hayatim boyunca bir dizide/filmde gordugum en agir eziktir. nasil kimse yazmamis hayret ediyorum.
  • su götürmez bir kesinlikle, nahit saylan. ikinciliği de kızı şule elden bırakmıyo.

baba kız aynı anda aslen birbirleriyle sevgili olan karı ve kocaları tarfından boynuzlanıyo ve evet bu 4'ü aynı evde yaşıyo bi de.

adam bi de damadını (yani karısının aşığı oluyo kendisi) kendi işe aldı eve soktu filan, adam jigoloydu geldi sadece "amerika'da okudum" dedi, bi de sormadan etmeden ceo yaptı sonra (nasıl bir şirketse zaten ben çözemedim bunu. herkes şirketin başına geçiyo. 3 başlı ejderha mübarek. bitmiyo yönetici kadrosunda işlerin devredildiği niteliksiz genç pozisyonu) onu. sonra da kızıyla evlendirdi. ay daha fazla konuşamayacağım.

bir de paso aklam yemeğinde, yatmadan önce, kahvaltıda karısına kızına damadına "size biraz daha mülk bırakmaya karar verdim" diyo durup durup. doymuyo salaklığına. doyamıyo resmen. bunun eski karısı lamia da böyle salaktı, ne biçim bir aileymişsiniz ben anlamadım. düşündüm de, kara melek kadrosunun hepsi topyekün ezik. karşılaştırma yapamıyorum sanırım.
  • (bkz: nihal ziyagil)
hesabın var mı? giriş yap