• eeee gel o zaman, niye ordasın ki daha? madem her şey bu kadar güllük gülistanlık niye oradasınız ki!

bu tip insanlar ordan emekli olup, burda parayı harcayacak kişilerdir. bana da sorsalar bende türkiye'de her şey yolunda derdim.

şimdi almanya'ya tatile gitsem, benim için bir şişe su 20 tl, kendisi kazandığı parayla burda paşalar gibi yaşar.
  • alman hükümetini göreve davet ediyorum, iptal edin vatandaşlığını, yollayın gelsin buraya. yeter kızın çektiği.
  • bu ve bunun gibileri almanya'nın yüzü suyu hürmetine sabah akşam sikeceksin.

ama bu amına koduklarım o zaman da "almanya çok kötü yeğenim" diye sızlanırlar.

mesela bu kız gibi isviçre'de yaşayan akrabalarım var. adamlar gidecek dördüncü evlerini alacaklar ama hala "burası çok pahalı, hayat çok kötü" diye sızlanıyorlar.

şükür nedir bilmiyor, doymuyor orospu çocukları.
  • almanya'da türkiye'den daha iyi şartlarda yaşaması orada yaşadığı ırkçılığı şikayet etmesi için bir engel değildir, şikayet etmesi de türkiye'ye dönmesi için de bir gerekçe değildir.

almanya'da yaşayan türklerin almanya'da yaşayan diğer insanlarla aynı şartlarda yaşamaya hakkı vardır, kimse beğenmiyorsan ülkene dön diyemez.

edit: istanbul'da hayatından şikayet edenlere beğenmiyorsan git köyünde yaşa diyenler de var mı halen acaba? ben çocukken baya vardı, pek kalmadı artık.

tanım: almanya'da yaşayan bir türk'ün yaşadığı sorunları anlattığı video. sen bizim almanya'mıza nasıl laf söylersin diyen aşağılık kompleksli batı özentilerini rahatsız etmiştir.
  • eğer türk veya diğer (bkz: mea) vatandaşı, müslüman ve vasıfsızsan kızın dedikleri doğru annesi, babası muhtemelen fabrikalarda hiç bir alman ya da avrupa vatandaşının yapmayacağı işleri yaparak çalışıyordur. bu şekilde para kazanmak gerçekten zor.
    diğer taraftan yukarıdaki kriterlere göre eğitim, sosyal ve iş statün iyiyse benzer muameleyi bir alman'a sen yapabilirsin. yaptığında ilginç bir şekilde yanlış anlamıyorlar çünkü genlerinde var son olarak sert görüntülerine bakmayın hayatımda gördüğüm en korkak milletlerden biridir alman'lar.

ps : ulan ne mesajlar geldi ne mesajlar, yok korkak değil kibardır onlar yok tipik ortadoğuluymuşum. alman'lar dünyanın abartmıyorum en ırkçı, acımasız öyle ki açlıktan ölsen su vermezler, içten pazarlığın kitabını yazarlar, insanı ayakta sikmeye çalışırlar hayatında avrupa görmemiş esenyurt'lu tayfa burdaki bütün alman'ları melek sanıyor, alman hayranı enver paşa'nın torunumudur nedir müptezeller.
    avrupa ve uzak doğuda nerdeyse gitmediğim yer kalmadı ondan biliyorum alman'lar konusunda fikrim sabit, değişeceğinide sanmıyorum.
  • büyük birikiyor ülkemin insanları bu gurbetçilere.
    bunun fena dışa vurumu olacaktır.
    yakında o alman plakalı arabalarla, rahatça yol yapamadıklarında empati yapmaya başlayacaklardır.
  • ulan şeytan diyo sosyal medyada kampanya başlat alman hukumetinide etiketle boyle oralari begenmeyenleri deport ettir gelsinler ulkelerinde yasasinlar

biz burda nasil suriyelilerin afganlilarin kendi baslarina gore yasamalarina orda neyse burdada o olmalarina kiziyorsak ordakilerde bunlara kiziyor burdaki sacma sapan türk adetlerini oraya taşiyinca adam tabi seni kucumser 30yildir ordasiniz bir turlu sisteme adapte olmamak icin direniyorsunuz 80milyon insani 3milyon insan zaptrap altina almaya kalkiyorsunuz karsi geldiklerindede almanya tu kaka

he canim he almanya tu kaka
  • o aşırı makyajlı ve kibirli yüz ifadesi ile alaycı gülümsemelerle karşısındakini küçümsemesi asıl dikkatimi çeken nokta oldu.
  • "muslumanlari, turkleri nasil kucuk goruyorlar, nasil azarliyorlar?" demis ablam.

bizleri oralarda egitilemezlikleri ile kucuk dusurenler bizzat kendileri, ama merak etmeyin, bizler sizlerin bozdugu imaji duzeltmeye calisiyoruz.

turkiye'de bile abest karsilanacak, turk kulturunun neresine ait oldugu bile belli olmayan gurbetci turk dugunlerinin gurultusunu, yapilan spastik spastik danslarini getirip onumuze koyuyorlar. biz boyle degiliz diyoruz ki bu sadece bir ornek.

beyaz mercedes gle'in sunroofuna ata binmis gibi oturup( trafik icin tehlike), korna cala cala( ses kirliligi), normalde sakin olan bir sehrin ortasindan gecmek normal mi simdi?

"yeni gelen turkler, eskilerine gore cok farkli. hepsi inanilmaz zeki" gibi vicik vicik irkci bir ovucu yorumla karsilasmis birisi olarak yaziyorum bunu.
  • içerikten bağımsız olarak iğrenç bir konuşma tarzına sahip gurbetçidir.
hesabın var mı? giriş yap