• elektronik bilet numarasi vs ile girip oturdugu koltugu degistirin.
  • genelde "ansızın bir yolculuk" ya da "bekle beni madrid" başliğıyla atılan fotograflardır.

güzel kardeşim ben kahvaltıda annemin gonderdiği kahvaltılik salçaya ekmek banarken senin hangi koktuk numarasıyla nereye gittiğini görmek zorunda mıyım?

pasaportunun fotosunu atan var. "bilinmeze yolculuk" yazmış fotonun altına. ya bi siktir git 11 ay önce 50 tl ye almışsın varşova biletini. olur da izni yakarlar bilet patlar diye iş yerinde türlü taklalar yapmış tansiyon hastasi olmuşsun o güne gelene kadar. senin bilinmezine yolculuğun beyninde ufak ufak oluşmaya başlayan pıhtı amina koyim.

aslında koltuk numaraları falan gözükuyo bu deyyusların. yapıcan bir isimsiz ihbar ters kelepçeyle alacaklar uçaktan bunu.

-merhaba. bugün madrid uçağınızda makatında yüklu miktarda kokain taşıyan 14b koltuk numarali yolcunuz erdem beyi ihbar etmek için aramıştım. biraz derinlere sakladı iyice kurcalayın.
  • sanırım bize 'uçtum şahitlerim var' demek istiyor.
  • eger business class ucuyorsa pasaport ve koltuk numarasi gorunecek sekilde biletle, eger ekonomi ucuyorsa pasaportun icine yerlestirilmis biletle fotograf ceken kisidir.
  • takip etmezseniz ilgi arsızlığını bırakacak olan kitledir.
  • (bkz: pnr) (bkz: bilet iptal) (bkz: bilet değiştirme)
  • bir (bkz: serumlu kol fotoğrafı) değildir ama benzer bir sığlık ve sığırlıktır kanımca.
    he bir de nedense pegasus falan olunca koymuyorlar ucuzcu imajı çizmemek için.
  • genelde şuraya gidiyorum mesajı değil şuraya uçakla gidiyorum mesajı veren insandır. hoş, gideceği yere 60 liraya 6 ay önce aldığı biletle tatava yapar. olm bazı zamanlarda uçak biletleri otobüsten ucuz lan. asıl otobüsle giden adamın biletini paylaşması lazım instada.
  • yapacağı geziyi başından sonuna kadar güzel bir anı haline getirmek isteyen kişinin yaptığı eylemdir. bundan 30-40 yıl sonra bu fotoğraflara bakınca, vay be şuraya da gittiydik cidden diye mutlu edecekse varsın çeksin paylaşsın bu fotoğrafı. bu niye insanlara dert oluyor, hiç anlamıyorum. mesela yediği yemeği paylaşmış. e paylaşsın? belki torunları bu fotoğraflara bakınca dedesinin ninesinin yediği mekanda aynı yemeği yemek isteyecek, belki aynı masada aynı pozu verecekler? insanlar bunu eleştirecek kadar kötü niyetli ve işsiz olamaz diye düşünüyorum. instagram, facebook falan hepsi digital ve halka açık günlükler. millet sayfalarca yazı yazacağına bir deftere, check-in yapıyor, fotoğraf paylaşıyor, küçük bir tweet atıyor. hayır ne paylaşsın bu insanlar? sizi ne tatmin eder? cevap kesin memedir amk.
  • rahatsız edici gelmese de elitizm barındıran bir eylem yaptığı düşünülebilir. amaç "seyahat ediyorum" demekse tokat yıldızı otobüs biletinizi falan da paylaşın amk.
hesabın var mı? giriş yap