• şaka gibi bir fiyatlandırmaya sahip restorandır! yersen.

https://x.com/…453387?s=46&t=qdfrxhuh2dbsobmghdx1oq

bol sıfırlı bir menü yapmış adamlar ne güzel. ama şey ya asgari ücrete zam geldi, zaten oranın sezonu da kısa ne yapsın adamlar değil mi? o yüzden tuttuğunu sikmek normal.

ha bir de şey var pahalı değil biz fakiriz.

bu menü dünyanın her yerinde pahalıdır dostlar. dünyanın hiçbir yerinde 40 küsür dolara pizza satıldığını görmedim buna isviçre, londra gibi pahalı yerler de dahil. ama siz seversiniz pahalılığı normalleştirmeyi.

(bkz: türkiye'nin döviz bazında da pahalı olması)
  • damlamış hemen "pahalı değil siz fakirsiniz"ciler. he yarram bir dilim pizza 20 euro roma'da.

edit: buralarda roma'da bir dilim pizzanın 20 euro olduğunu iddia eden bir sığır vardı. entry'sini silmiş.
  • yukardaki elemanın roma'ya gitmediği ne kadar da belli.roma'nın en lüks yerine gitseniz bile bir dilim pizza 15-20 euro değildir.
  • uludağ trolleri için hizmet veren restoran galiba.

e tabi, hizmet verilen şöyle bir yaratık olunca porsiyonlar ve fiyatları da ona göre oluyor. yani herhalde öyle oluyordur.
  • ulan enflasyon, döviz kuru falan tamam da, turco pizza diye yazdığınız pizza bugünkü dolar kuruyla (30,1 tl) bile 41,52 dolara geliyor.
    dünyanın hiç bir ülkesinde bir pizzaya 41,5 dolar ödemezsiniz. ulan gerçekten döviz arttı, enflasyon falan diye iyi öpüyorlar milleti.

1250/30,1=41,52 usd
    41,52 usd = 38,16 euro

hırsımı alamadım italya fiyatlarını buldum

ulan roma'nın ünlü restoranlarından birinin menüsü bu. türüflü bilmem neyli yemekler bile 25 euro en pahalısı. bu milleti öpmelere doyamadınız.
    hızımı alamıyorum efenim. yukarıda linki olan restoranda 1 kutu (10gr) beluga havyarı (en pahalısı) 35 euro.

kısa özet: sizin ben devr-i devranınızı ve dahi izzet-i ikramınızı seveyim.
  • bir karar verin aq roma'da bir dilim pizza ne kadar?

ayrıca tost nasıl 500 tl olabiliyor? tost lan bu!

edit: arkadaşlar gelen bilgilere göre roma'da dilim pizza fiyatı 1,5-4 euro arasında gidip geliyor. yukarıda 20 euro diyen yazar ya roma'ya gitmemiş ya da roma'da dayak yememiş.

edit2: pizza ve roma konusunu kapatalım. mesaj kutum roma'ya gidip pizza yiyenlerle ve bunun fiyatlandırması ile doldu yeter da! anladık hepiniz roma'ya gidip pizza yediniz ok.
  • -abi nargileye ne yazalım?
    . 1300 yaz
    -az gibi abi..
    . yaz amk 1500.

(önüne her koyduğunu alan bir kitle düşünün)
  • tek sayfa a4'ü pvc kaplatıp masaya menü diye koyan zevksiz, varoş, cahil bir esnaf bu paraları kazanmasın, mümkünse batsın.

şu menü tasarımının çok daha iyisini evde üç otuz paraya on dakikada hazırlayacak on binlerce insan var.

bu nasıl bir vizyonsuzluk, s*kinin ucuyla iş yapmaktır?

nasıl kalitesiz bir döneme denk geldik biz?

bir menemene 400, bir çorbaya 500 lira isteyen restoranın menüsünün en azından hani şöyle deri kaplı, kategorili, fotoğraflı falan olmasını bekliyor insan.

çok mu zor arkadaş bir tane iş bilen, daha önce bunu yapmış adama hitap ettiği kitleye az da olsa saygı gösterdiğini hissettirecek menü hazırlatmak?

bu seviyesizlik, bu ben yaptım olduculuk midemi bulandırıyor artık.

gerçi adamda kabahat yok, arap ne anlar dizayndan, tasarımdan, saygıdan deyip basıp geçmiş de olabilir. ihtimal dahilinde.
  • lan o restoranlar sizin için değil bunu ne zaman anlayacaksınız. her hafta pahalı bir yer menüsü paylaşıp etkileşim almaya çalışmaktan bıkmadınız.
  • roma'da bir dilim pizza 15-20 euro mu?
hesabın var mı? giriş yap