• - unutma, unutulanlar unutanları asla ohaa hatundaki göte bak hafız..
  • ibrahim erkal şarkılarında geçen buna benzer diğer bir söz öbeği ise:

"yokluğunda varlığını özlemem gerekirken, varlığında yokluğuna hasret bıraktın"

https://youtu.be/yap4jnzicy8?t=3m41s

lafa bak, matematiksel eşitlik gibi lan!
  • beni derinden etkilemeyen cümledir.
    çünkü yazım hatası yapılacak bir ek yok, harf yok...

ne bileyim, içinde bir tane bile bitişik yazılan dahi anlamındaki ¯de yok mesela.
    y olarak yazılan yumuşak g yok...

bir "budamı gol deyil" gibi etkilemiyor beni.

o zaman biz apaçi diliyle idare edelim...

unuthma unuthulan lar unuthanları asla unutmazlar **
  • anlamli ve gunumuzde yasanabilen, havada kalmayan soz obegi.
    (3 yil once benden kidemli bir isyeri calisani, yalniz bilgisayar onunde kullandigim gozlugu gormustur.)

-k :hadi gozluk toplantiya iniyoruz
    -wh :....
    -k : gozluk
    -wh : ...
    -k : whatsthat hadi
    -wh : tamam geliyorum, adimi kullanirsan sevinirim.

(yine 3 yil once ayni kisi ile gecen bir gorusme)

-wh : k hanim, ben bu sorgunun icinden cikamadim yardim edebilir misiniz
    -k : tamam gel bakalim yardim edeyim. bak buraya soyle soyle yazman lazim boyle boyle yazman lazim. simdi calistiracagim goreceksin pıt diye olacak.
    -wh : calistirmadan once, orada bir virgul ekstra kalmis bosuna ugrasmayalim sonra
    -k : kes sesini otur asagi
    (wh saniyesinde sandalyeden kalkar, hicbirsey soylemeden yerine gider, sonra da baska bir is bulup oraya gecer... bu sene whatsthatin calistigi firmaya k kisisi muracaat etmistir ve seneler sonra whatsthati arayip referans ister. gerisi zaten bellidir.)
  • (bkz: #4215891)
  • bazen benim de söylemek istediğim. ben pasta değilim kardeşim, herkesi hatırlarım, herkesin göndermesini görebilirim ama bir karşılık vermek ya da bir şey anlamak zorunda değilim.

bir yandan iyi oluyor aslında, heyecanı diri tutuyor.

bu entry'yi girerken, bazılarının beni kestiği fotoğraflarla aklıma geldi. çoktan unutmuştum aslında. *

sevmeyene, hatta nefret edene de saygı duyarız.

ben de iki yüzlülüğü sevmiyorum. sevmiyorsan, sevmediğini söyle be kardeşim, gereksiz savaşlara girip sinsice intikam almaya çalışma. ben nasıl belli ediyorum, sen de belli et. belli edenlerle de yollarımı ayırsam da onlara daha büyük saygım oluyor en azından.

benimki iki yüzlülük değil, kuru kuru dengesizlik. senin çocuğun da benim düştüğüm durumlara düşsün, benim kaybettiklerimi kaybetsin de, çektiklerimi çeksin de görürüm ben seni. öyle bir imkân olsaydı, rolleri değişebilirdik. bipolar'lar kadar yaratıcı da değilim, bilâkis kuru kuru dengesizlik ve öfke var sadece. o da içimde. bir işe yaramıyor o nedenle ama yarayabilir.
  • öncelikle ben evlenmeyeceğim kızla flört etmem ama benim yakın ve yakışıklı bir arkadaşım bir kızla sırf gönül eğlendirmek için whatsapptan yazışıyor, flört ediyordu.

kız beni unutma gibisinden bir şey söyledi. bizim arkadaş kızlarla çok yazıştığı için böyle yazışmalarda ustadır. tam bir beyin yamyamı olarak edebiyat yaptı ve sonunda
    tam yerini denk getirip:

"unutma unutulanlar unutanları asla unutmazlar" dedi.

kızın beyin iptal oldu, bizim arkadaşa bu gidişle sana aşık olacağım, ne güzel sözler söylüyorsun falan yazdı.

ben de; "oğlum ne biçim adamsın, az önce ibrahim erkal'ın sözüyle kız tavladın lan" dedim.
    arkadaş onun sözü olduğunu bilmiyormuş.

rahmetli bu sözden bu kadar ekmek yememiştir.
  • beni terkedersen boku yedim demenin edebi yolu.
hesabın var mı? giriş yap