• korkunc bir eziyete donustu.
    ne planlaniyor? nasil iyilestirilecek?
    kalabalik korkunc boyutlarda. bir de bakim calismasi ile altunizade de peron degistiriyoruz.
  • ah ekrem ah! gül gibi metronun anasını sktn. necip fazıldan veya daha sonraki duraklardan metroya binmek mümkün değil. oldu olacak, insanları metro vagonlarına tıkacak adam koy kapılara tam olsun. bu kadar nüfusa bu metro hattı yeter mi? ne farkın kaldı a.k. partisinden. popülizm için kendi tabanını kaybediyorsun haberin olsun.
  • aciklamaya gore bu gece tamirat tamamlanacak ve yarin sabah normal haline donecektir ancak anons gecenler olsun, yonlendirme yapan gorevliler olsun gercekten insani cildirtiyorlar. oraya isinin ehli 3 kisi koysalar bu kadar sıkıntı cikmazdi eminim. anons karsi tarafa gecin diyor, indiginizde kimse yok. karsi tarafa gecince yanlis trene binmis oluyorsunuz. sizi yonlendirmek icin orda bulunan kisi mal mal etrafina bakiyor oluyor. liyakat bu gunler icin cok gerekli
  • niye gizlemişler ki 3 gün; akpli vatmanlar trenleri temas ettirerek sabote etmiştir hattı niye dememişler şaşardım.
  • şöyle bir iddia var

linkkk
  • bu sabah itibariyle seferleri normale dönmüş gibi gözüken metro hattı.

dün akşam altunizade istasyonundan girer girmez seferlerin altunizade istasyonundan aktarmalı olarak yapıldığına dair bant kaydı otomatik anonsları duymaya başladım. peron katında görevliler ellerinde megafonlarla usanmış vaziyette ayrıca anons yapıyorlardı. görevlilerden biri daha hevesli ve canhıraş bir şekilde mücadele ediyordu. samandıra yönüne gidecek olan trene doğru merdivenlerden uzaklaşıp "samandıra bu taraf samandıra benim olduğum taraf" diyordu. merdivenlerden peron alanına geçer geçmez orada yığılan insanları peron boyunca yayılmaya teşvik eden başka bir görevli vardı. ben kata indiğimde orada samandıra yönü için bekleyen bir tren de vardı ama izdihamdan geçip binemeden hareket edip gitti. bir sonraki tren gelene kadar peronun tenha kalmış bir alanına geçerek orada bekledim. gelen trene binip ümraniye istasyonunda indim. sabah ümraniye çarşı istasyonundan biniyor, akşamları ümraniye istasyonunda iniyorum. sabah çarşı istasyonunda hiç anons yoktu, akşam ümraniye istasyonunda ben peron katından turnike katına çıkana kadar bant kaydı olarak zorunlu bakım çalışmaları sebebiyle seferlerin altunizade istasyonundan aktarmalı olarak yapıldığına dair anons iki üç defa geçti.

pazartesi sabahından beri her kullandığımda altunizade istasyonunda muhakkak ortamı videoya çeken insanlar görüyordum. bu vukuat sırasında kendim hiç video çekmemiş oldum.
  • iş çıkışı yoğun saatlerde 6-7 dakika aralıkla çalışmakta. muhtemelen kaza yapan trenler servis dışı kaldığı için böyle oldu. altunizade istasyonunda aşırı bir yığılma yoktu zor da olsa bindik. binemeyenler kaldı birkaç kişi. 4 dakika aralıkla çalışırken bile izdiham oluyordu.
    görsel

görsel
  • daha önce yoğun saatlerde bile 6-7 dakika aralıklarla çalışıyor diye yazmıştım. geçen haftanın son iş günleri olan perşembe ve cuma, ilave olarak cumartesi ve en son bugün dikkat ettiğim kadarı ile araçların geliş süreleri düzgün gösterilmiyor. 8 dakika sonra gelecek gözüken tren 4-5 dakika sonra geliyor. kalan süre 5 dakikadan aniden 2 veya 1 dakikaya iniyor. muhtemelen seferler seyrek değil ama süreler yanlış. ümraniye çarşı istasyonu ve altunizade istasyonunun ikisinde de bu şekilde gözlemliyorum.

inşaallah sürelerin yanlış olması bir sinyalizasyon arızası falan değildir.

yoksa geçenlerde kaza olan durumun kaynağı bu arıza olabilir. tren karşıdan gelen trenin 4 dakika sonra geleceğini var sayarak ters yönü kullanırken 1 dakika içerisinde gelip çarpmış olabilir falan.
  • bu hattın meclis mahallesi durağında metro sesi zemin kat dairelerde duyuluyor. metronun hızlanma noktasında yer alan ev sahipleri için sıkıntılı bir durum. bu konu hakkında cimer'e yazıldığında ölçüm sonucu gürültü seviyesinin sınırın altında olduğu ama raylar yeni olduğu için mevcut sesin zamanla azalacağını aktarmışlar.

hattın en verimli duraklarından birisi ve çok fazla kullanıcısı mevcut. fakat böyle bir gariplik olması şaşırtıcı.
hesabın var mı? giriş yap