• şu videonun 1.15 saniyesinden sonrasını dikkatle dinleyin. orada vajinal orgazmın nasıl yakalanabileceğine dair bir ipucu veriyor. satır aralarını, alt metinleri okumakta çok usta olduğum söylenemez ama videonun tam tamına 1.21 saniyesindeki klinik psikolog eda arduman ablamızın yüz ifadesine bakarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

ne diyor bu saniyede eda arduman, "vajinal orgazm daha derinlerdeki (burada yüz ifadesine dikkat!!) sinirlerin uyarılmasıyla olur" peki allah aşkına ben en derindeki siniri nasıl uyaracağım? düşünün bir kuyu var 10 metre, elinizde de 7 metrelik bir ip var, kuyunun dibinden su çekebilir misiniz? mümkün değil. yani vajinanın en derinindeki sinirleri uyarmak için ne lazım o zaman? uzun bir...evet, uzun bir penis lazım değil mi?

e hani boyu önemli değildi? bak devamında ne diyor eda hanım, "birçok erkek zannediyor ki cinsel ilişkiyi uzatarak, daha fazla yaparak, daha fazla sürtünerek karısını doyuma ulaştırabileceğini düşünüyor, halbuki esas sır orada değil, sır başka bir noktada". yani sır boyunda benim güzel arkadaşlarım. önemli olan boyu değil işlevi, ne boyu ne işlevi içeride en çok kalanı gibi safsataları artık bir kenara bırakmanın zamanı geldi. eda abla satır aralarında, mimikleriyle çok güzel açıklıyor her şeyi. 10 cm'lik penisle sen sabaha kadar sürttürsen ne olur? demeye getiriyor. ay bizim için boyunun hiç önemi yok diyen yalancıların maskesini düşürüyor, sır başka bir yerde diyor, başka bir şey var dilimin ucunda ama söylersem ayıp olur diyor, kısa çüklülerin allah belasını versin diyor benim güzel arkadaşım.

artık sen de bırak bu polyanna ayaklarını, çüküm kısa ama iyi yalarım, içeride 45 dakika gezinirim masallarını bırak. lan sabaha kadar gezsen umurumuzda değil diyor işte anlasana, uzun istiyoruz diyor, derinlere inecek bir şey lazım diyor, zevk noktası dibinde, ulaşabilecek misin diyor... uyan artık, uyan ve ilaç şirketleri üzerinde baskı kur, kur ki şu penis büyütücü hapların adam gibilerini çıkarsınlar. çıkarsınlar ki kuyunun dibine inelim amına koyim, kuyunun dibi yosun bağladı lan!!
  • hey gidinin orgazmı. en başta bi istatistiki bi şey söyleyeyim ki nereden biliyorlarsa amına koduklarım, bu orgazmı yaşayan kadının yüzdesel değeri 17-20'in altındaymış.(türkiye) bütün dünyada her sevişenin odasını mı gözetlemiş bu amıklar bilmiyorum ama böyleymiş. yani bu orgazmı yaşayamadan toprak olup giden kaç kadın var artık sen düşün.

bu orgazmı olmak için g noktasını bulmak mı gerekir?, bu orgazmı yaşatmak için 1 saat sevişmek mi gerekir?, bu orgazmı yaşayabilmem için hangi pozisyon gerekli? amuda kalksam komik mi olur, pandik atayım mı erkeğime?, böyle bi orgazm mı varmış yaa, alla alla?.. bütün bu soruların cevabı aşağıda. bunu okuduktan sonra orgazm olabilecek miyim.? ne biliim kardeşim. sen yeter ki iste, sen yeter ki ya sevişmek ayıp yaa, gösteririm ama elletmem düşüncesinde olma, sen erkeğinle cinsel konularda rahat rahat konuşabil, sen ay onu yapmam, yok yok bu da olmaz gibi şeyler düşünüp, ilişkiden korkma ki olabilesin.

kafanız rahat olsun ki kaslarınız gevşesin, kafanızda başka şeyler olmasın ki bu orgazma ulaşabilesiniz. öncelikle rahat olun, kendinizi rahat bırakın.. sevişeceğiniz kişiyi iyi seçin ki, soğumayın..

vajinal orgazmı yaşayan ya da onu vajinal orgazm diye nitelendiren kadınlarda farklı yorumlar mevcut. ama çoğunun vajisanında titreme ve çarpma hissettiği ve o bir kaç saniye içerisinde de hassasiyet olduğu söylenmekte. kimisi fanteziye odaklanıyor ve orgazm olduğunu söylüyor kimisi sertlikten yana olduğunu, ufak ve derin hareketlerle bana sarılması gerektiğini, güçlü olduğunu bana hissettirmesi gerektiğini, diğeri daha sakin ve duygusal bir birliktelikle olabildiğini söylüyor. bunlardan sonra anlaşılacağı gibi partnerlerin konuşarak, nasıl bir cinsel birliktelik istediklerini söyleyerek bu orgazma kolaylıkla ulaşabileceklerini anlıyoruz.

orgazm denilen şey yatakta başlar diye bir şey yok arkadaşım. orgazm o anda erkeğin güzel sözleriyle, yemek yerken söylenen şeyler, küçük küçük dokunuşlar.. bu ve bunun gibi şeylerle başlayabilir. böyle başladıktan sonra da o gecenin içine etmeye kalkışmayın. sadece kendinizi düşünüp yatağa atayım 5 dakikada işi bitireyim derseniz zaten işin içine sıçtığınız için o kadınla kolay kolay sevişemezsiniz. ondan sonra bu kadın benle niye sevişmiyo. sabah akşam osbir..

ilişkide aynı anda orgazm olma diye bi şey yok. erkek kadına göre daha erken orgazm olduğundan, erkenden boşaldığından dolayı e kadının da orgazmı zor olduğundan bu olay çok zor. imkansız mı, değil, ama zor. mümkün mertebe kadının orgazmı erkeğinkine göre daha önce olması gerekiyo. erkek orgazm olduktan sonra diğer orgazma kadar biraz dinlenmesi gerekiyor. normal bir erkek boşaldıktan sonra diğer ilişkiye hazır olamaz öyle. ben 10 dakika diyeyim sen 20 dakika. zaten çoğumuz uyuyup gidiyoz. ama kadında bu böyle değil. kadın arka arkaya orgazm olabilir. orgazm olduktan sonra beklemeden bir daha sevişmeye elverişli.( elverişli ne amınakoyiim) erkeğin hani az biraz dinleneyim yaa dediği zaman var ya işte o refrakter periyottur. kadınlarda ise bu çok azdır ya da yoktur.

şimdi gelelim bu vajinal orgazmın evrelerine. kadınlar üzerinde yapılan araştırmada bu evreleri olanlar vajinal orgazma ulaşabilirlermiş.

uyarılma evresi: bu evrede hem ruhsal hem de bedensel uyarılma olur. erkeklerde penisin sertleşmesi dediğimiz kadında ise vajinanın kayganlaşması dediğimiz evre. bu evrenin kısa veya uzun sürmesi kişiden kişiye göre değişir. sen de 1-2 dakika ben diyeyim yarım saat- 45 dakika..(isteyerek uzun olanı ben söyledim:) vajina duvarlarından ve bartholin bezlerinden salgılanan sıvı dışında nabızda artış, solunumda artma, tansiyon yükselmesi, sıcak basma hali, memelerde belirginleşme, büyüme, uçlarında dikleşme ve sertleşme, klitorisin şişmesi, memelerde kızarma, vajinada uzama ve genişleme, rahmin yükselerek pelvis dışına çıkması bu evrede meydana gelir.

plato evresi: bu evremizde ise erkek boşaldı gitti artık, bittiii:)) kadında erotik duygular yoğunlaşır ve son noktaya ulaşır. ciltte meydana gelen değişiklikler daha belirgin bi hale gelir. meme başlarındaki diklikler daha da fazlalaşır, dudaklar şişer ve koyu kırmızı bi hal alır. vajinanın alt 1/3'lük kısmı şişer ve kalınlaşır. buna da orgazmik platform denir. rahim artık tamamiyle yukarı çıkmıştır ve orgazm dediğim olay bu evrede meydana gelir. kadını bu durumdayken yeteri kadar zevk almasını sağlamak ve o hazzın doruklarına çıkarmak gerekir. erkeğin ise bu evrede boşalma öncesi zevk suyu diye tabir edilen berrak bi su gelir. bu sıvının içinde az da olsa sperm bulunduğundan dolayı kadının gebe kalma olasılığı vardır.

orgazm evresi: uyarılma ve plato evresinde oluşan kasılma ve gerilmelerin, gerginliğin boşaltılmasıdır. bütün bi sevişmeyi ele aldığımız zaman bu evre en en güçlü olan ve en doyurucu olandır. orgazm esnasında vücutta bazı yerlerde kasılmalar olur. kişiden kişiye değişen bu kaslar 15 adete kadar çıkan ve 0,8- 1 saniye ritmik şekilde meydana gelebilir. hani vücudun geriye doğru gitmesi ya da öne doğru eğilmesi, bazılarında titreme, partnerinin elini sımsıkı tutma, inleme, vücudun kontrolünü kaybetmesi, başını geriye doğru itme. bu durumda kadının elini tutun, yanındayım mesajını verin. korkmayın bilader, naapıyo bu kadın diye. artık rahatlayan ve orgazmı yaşayan kadında bu değişiklerin ardında yüzde ya gülümseme ya da utanma duyguları görülebilir. yanında olduğunu hissettirin, sarılın. o anda yüzüne bakın ve o masum gülüşü görün. hiç bi şeye değişmezsiniz o anı.

erkekte ise bu dönem boşalma dediğimiz dönemdir. uyarılara karşı tepkisiz, etrafa bön bön bakan bi erkeğimiz vardır. soru sorarsanız aldığınız cevap karşısında dumur olabilirsiniz. erkeğin bu zamanda biraz zamana ihtiyacı vardır yukarıda da bahsettiğimiz gibi, kadında ise cevapsız kalma gibi bi şey pek fazla gözükmez. orgazm sonrası tekrar bi orgazm olabilir. hatta bu güzel varlıklar ardarda bayaa bi orgazm olabilirler. allah erkeklere güç versin bilader. düştüğümüz duruma bak..

çözülme evresi: bu evrede bütün gerginlik kaybolur. kadında kendini çok iyi hissetme ve gevşeme duygusu çıkar. hani bizim ''nasıldım'' ''valla bu sefer iyiydik de mi hayatım'' ''senin telefon borcu noldu ya'' gibi cümleler var ya işte bu evrede olur. bi 10 dakika sürer..

sevişme sırasında orgazm olmak için hem klitoral hem de vajinal orgazm da gereklidir. ön sevişme sırasında önce klitoral orgazmı yaşaması ardından da vajinal orgazma geçmelidir. bu orgazmı yaşarken g noktası uyarılması gerekir. g noktası vajina girişinin ön duvarının 4-5 cm iç tarafta bulunmaktadır. g noktasının konumu tam olarak vajina duvarının değil üretranın hemen arka taraflarına doğrudur. burası uyarıldıktan sonra buradan bi sıvı çıkışı meydana gelebilir, orgazm esnasında. üst üste ve ritmik şekilde uayrıldığında orgazm sayısı artabilir. bu bilgiye ve tecrübeye dayanır. nereye dokunulması gerektiği ve bilinçli olarak uyarılmayla olur.

cinsel ilişki sırasında bu bölgenin uyarılması pozisyonda göre değişebilir. misyoner pozisyonunda bu kolay kolay olmazken kadının üstte olması(arkası ya da önü dönük) bu noktanın bulunmasında etkili bi role sahip. bu orgazm sırasında da yukarıda da bahsettiğim gibi kadında bi sıvı çıkışı meydana gelir. kimi bilim adamları idrar dese de çoğunluğu idrar olmadığı söylemekte. kadının boşalması(female ejaculation) denilen bu olayda kimi kadında az bi miktar çıksa da kimisinde gayet fışkırmakta. (cytherea ablamız var bilen bilir. fiskiye gibi mübarek.)

bizim toplumumuzda cinsellik hep ayıp olarak nitelendirildi. ve işte bu yüzden de kadınlar kendi vücudunu tanıyamadan, ne vajinal ne de klitoral orgazm olamadan toprak oldu gitti. biz öpüşme sahnelerinde utandık, kanal değiştirdik. ailelerimiz ergenliğe girerken bizlerde ne gibi değişiklik olacağını söylemedi. çünkü ayıptı onlara göre. kızlar ilk regl olduklarında tokat yediler. sanki o tokat şoku atlatacakmış gibi. kızlarımız kadınlarımız sadece et parçası olarak görüldü. erkek gelip 3-5 dakika belki daha az zamanda sevişecekti. afedersiniz o sevişmek değil, sikip gitmektir. hala ve hala bu gibi olaylar durumlar ayıptır, konuşulamaz.

eğer bu mükemmel şey bizlere verilmişse neden ayıp olsun, neden bilmeden, yaşayamadan göçüp gidilsin. bunlar ne ayıptır ne de sapıklık. insan gibi konuşulan hangi şey ne zamandan beri kötü bir şey oldu..
  • sayın doç. dr. nusret kaya'nın iyileşme kitabı adlı eserinde belirttiği gibi, cinsel birleşmede olmazsa olmaz şeydir. vatana millete ve sözlükte gerçek orgazmı tadamamış/tattıramamış tüm yazarlara iftiharla sunmaktan şeref duyuyorum;

''kadınlarımız genç kızlık dönemlerinde, klitorisi kullanıyor. olgunluk dönemlerinde ise vajinal orgazmı bir türlü yaşayamadıklarından rahme yöneliyorlar. çünkü libido, açığa çıkmak için, kendine bir organ arar, vajinayı bulamadığı zaman iki yol vardır. ya klitorise yönelir, ya da rahme. kadın klitorise yöneldiğinde, ya klitorisin bebeklik koduna döner ve kendini kolej talebesi gibi hissedip öyle yaşar veya klitorisin anotomik olarak erkeğin cinsel organına benzerliği yüzünden, o kodu alır. bu durumda kadın erkek ilişkisi, aslında anne çocuk ilişkisi gibi yaşanır. kadın, birlikte olduğu erkeğe de çocuk gibi bakar ve öyle davranır....

klitoris kadınların icat ettiği bir şeydir. vajinayı keşfetmiş kadının sayısı yüzde biri geçmez. eğer kadıni hayatının bir döneminde vajinal orgazmı hiç yaşamadıysa, dişi enerjisi kapalı kalacaktır. çünkü klitoris enerjisini kullandığı zaman erkeksi bir kadın gibi hissedecektir kendisini. dolayısıyla dişi enerjisini, yani vajinayı kodlamalıdır. bu da, vibratörle mümkün olabilir....

asıl kısır döngü de, sünnet olgusu, iki yaşından sonra uygulandığında erken boşalmaya yol açtığı için, kadın, iki dakikada boşalan bir erkekle, bunu yaşayamaz. vajinal orgazm bir çok orgazmdan daha etkilidir. klitoris kolaydır, çünkü alışkanlık yapmıştır...''*
  • vajinal orgazm kavramı freud ile ortaya çıkan bir kavram. 1931 yılında yazdığı "kadın cinselliği" makalesinde kadının cinselliğinin erkeğinkinden farklı olduğunu vurgularken arada şöyle bir laf ediyor. "olgun bir kadın, çocuksu bir haz alma olan klitoral orgazmı değil vajinası ile ulaştığı orgazmı yaşar." o günden bu güne kadar kadınlar arasında (ve elbette ki erkekler arasında da) vajinal orgazmı yaşayabilme/yaşatabilme takıntısı başlar. bu konuda feministler 60'lı yıllardan itibaren vajinal orgazmı bir gerçek gibi alarak kendi cinselliklerine bir tür sahip çıkış olarak göstermişlerdir. açıkcası orgazm esnasında kadının vajinal mi yoksa klitoral mi orgazm yaşadığı bilinemediği için bu olay kadınların elinde erkeklere karşı kullanılabilecek bir tür silah haline gelmiştir. erkeğe "sadece klitoraldi, vajinali yaşamadım" demek bir tür "yetersizsin" mesajı olmaktadır.

fakat bu vajinal orgazm meselesi bir ara öylesine kafa kurcalamaya başlar ki sonunda meseleye fizyolojik bir açıklama gerekliliği ortaya çıkar. konuyu iyi bilen bir kaç fizyolog ve seksolog -ki bunların içinde kinsey de var(hani belki filmini seyretmişsinizdir, binlerce insanla yaptığı seks araştırmasıyla ünlüdür.)- kadının vajinası ve orgazm üzerindeki ilişkiyi incelerler. araştırma sonuçları ilginçtir:

1. vajinanın içindeki sinir ve kas sistemi dokunmayı ya da sürtünmeyi değil sadece "dolu olma" yı algılayabilecek yeterliliktedir. bu ise orgazm olmaya yetebilecek bir his değildir. kadının vajinasının dolu olduğunu hissetmesi orgazmik bir durum olmaktan çok olsa olsa kadın için erotik bir durumdur.

2. vajinal orgazm olduğunu iddia eden kadınların açıklamaları ile yeterli düzeyde klitoral orgazm (örneğin mastürbasyon ile) olan kadınların orgazm anına ilişkin açıklamaları çoğu kez birbirini tutmaktadır. bu durum vajinal orgazm olduğunu idda eden kadınların kendi bedenlerini yanlış okumuş olabileceklerini akla getirmektedir.

yukarıdaki bulgular ışığında 70'lerin başından bu yana yapılan çalışmalar, 90'lara kadar tartışmalar doğurarak gelmişse de 90'larla birlikte diğer her şeyde olduğu gibi orgazm hakkında bilişsel açıklamalara doğru yönelmiştir. bu bilişsel yaklaşıma göre:

aslında vajinal orgazm ya da klitoral orgazm yoktur. orgazm bir tanedir. fizyolojik bir tepkiler bütünü olmasına rağmen tetikleyicisi vajina ya da klitoris değil kadının yaşadığı cinsel deneyimi zihninde tasarlama biçimidir. sevdiği, sevildiğini bildiği bir partnerle, cinsel tutumlarına ve zihinsel şemalarına uygun koşullarda gireceği bir cinsel ilişkide orgazma ulaşması ihtimali çok yüksektir. kadın orgazmı, tetikleyicileri itibariyle fizyolojik olmaktan çok bilişsel bir yaşantıdır. yani buna göre coşkun kardeşimizin "bal köpüğü" sakallarıyla sarfettiği "oynaşma yavrum, birazdan sen de zevk almaya başlayacaksın" lafı tamamen yanlıştır.
  • hanim kizlarimiz, yasadiklari orgazmin vajinal mi yoksa klitoral mi oldugunu kücük bir deney ile anlayabilirler.

efendim, sevisirken, ön sevismeyi yeterince uyguladiginiz kanaatine eristiginizde vajinal orgazm denemesi icin erkeginizin sirt ustu yataga uzanmasini rica edin. kendiniz de, yine sirt ustu vaziyette üzerine yatin ve iliskiyi bu halde sürdürün. her ne kadar yaban ellerde "zenci" diye tabir edilen erkekler bu zor pozisyonda daha derin bir duhul saglayabilirse de, biraz cabayla acik renk tene sahip daha mütevazi beyefendiler de benzer etki yaratabilirler...

tahmin edebileceginiz gibi, bu pozisyonda klitoris herhangi bir baskiya maruz kalamayacagi icin eger bir orgazm yasarsaniz bu kesinlikle penisin vajina duvarlarina uyguladigi baski sayesinde olacaktir. bu sekilde orgazm olabilen bir hanimsaniz, gönül rahatligi ile "ben vajinal orgazm olabiliyorum" diye sevinc cigliklari atarak sarsila sarsila bosalabilir, bunu dost meclislerinde nese icerisinde anlatabilirsiniz.
  • eğer bunu partnerinize yaşatmakta zorluk yaşıyorsanız kontrolü onun eline verin. bırakın üstünüzde çılgınlar gibi tepinsin. ama sizin de eliniz kolunuz boş durmasın. eğer çok yaramaz olursanız şirinleri bile gösterebilirsiniz.
  • partnerinizin vajinal orgazm mı yoksa klitoral orgazmı mı yaşadığını size seslenişinden de anlayabilirsiniz.
    şayet partneriniz size bebeğim, aşkım, bitanem tarzı kelimelerle hitabediyorsa, onula klitoral orgazmı yaşadığınızı gösterir. bu cümleler partnerinizin sizi nasıl gördüğünün*, şefkat gösterdiğinin ifadesidir.
    şayet hitap kelimeleri erkeğim, yiğidim tarzında ise işte o zaman vajinal orgazmı layıkıyla başarabildiğinizi gösterir. vajinal orgazmla birlikte artık partneriniz artık size bir kral gibi tapmaktadır. hayırlı olsun*

partner kelimesine de kıl oldum. tarifini yapmak istiyorum.
    partner: eş, sevgili, yar, nişanlı, sözlü, tek gecelik kadın, iyi vakit geçirilen, seviyeli birliktelik, biz sadece arkadaşızcı... gibi
  • tek basina klitoral orgazm vajinal orgazmin yerini tutmaz. kadin gibi davranamayan, kendi gucunu kesfedememis, karsi cinsle saglikli iliski kuramayan, hemcinsleriyle de pek anlasamayan, kendi icinde eril ve disil enerjileri dengelenmemis kadinlarin ortak ozelliklerinden biri ya hic orgazm olamamalari ya da vajinal orgazm dedigimiz olayi tum butunlugu ve kuvvetiyle yasayamamalardir.

her derdin dermani var tabii. efenim oncelikle buna niyetlenin, niyet her bir seyin basidir. onune gelen doktorun, akademisyenin calismasina guvenmeyin. okuyun elbette, arastirin ama oldugu gibi kabul etmek yerine az biraz kafa yorun. ornegin klitorisin olaya katkisini tamamen reddeden yaklasimlar var bu konuda. bence bunlar eksik ve sig. ayrica her kadinin vajinal orgazm olamayabilecegi gibi sacma sapan yargilara varan uzmanlar da var. her kadin vajinal orgazma ulasabilir efendim. oyle donatilmistir cunku.

akli basina uzmanlarin tavsiyesi oncelikle kadinin tek basina denemesi yonunde. ortamdaki partner kisisi yuzunden konsantre olamayabilir, partner kisisi ben her bir seyi biliyorum moduna girip olayi hic edebilir, kadin belki ondan utanir vb gibi sebeplerle kadinin once kendini ogrenmesi daha etkilidir.

gelelim bunu nasil yapacagimiza. vajinal orgazm oyle havadan, dusunce gucuyle, oraya buraya surtmeyle yasanmaz. bir adet penis veya bu islevi gorecek bir seye ihtiyaciniz var. pazardan alinip bir turlu sofraya gelmeyen salataligin, patlicanin sirrini boylece ogrenmis bulunuyoruz.

bu niyetle internet ortaminda cok da guvenli alisveris yapabilirsiniz. piyasada bulunan cesit cesit, rengarenk, boy boy malafat icinden secin begenin alin. baslangicta, kolaylik saglamasi acisindan vibrator turleri tavsiye edilse de siz akliniza nasil yatiyorsa oyle secim yapin. sahsi fikrim insan dokusuna benzer yapida uretilen dildolari degerlendirmeniz. kendinizi kesfettikten sonra gercek bir partnerle yasayacaginiz deneyime bunun katkisi olur diye dusunuyorum. gerci erkegin takabilecegi titresimli pipi yuzukleri falan da var. neyse efenim erotik oyuncaklar bambaska bir dunya, ben de o kadar bilmiyorum. siz keyfinize gore takilin. aldiginiz urunler tibbi malzeme veya baska adlarla kargolandigi icin kargoyu getiren yagiz oglan bile icinde ne oldugunu bilmez. el alem duyar diye endise etmeyin.

sonrasinda bilgilendirici gorseler*, g noktasinin yerini tarif eden diyagramlar gibi kaynaklardan arastirdiklarinizi uygulamaya dokun. g noktasini bulmak icin cok da kastirmayin, eliniz icinizde sungerimsi doku aramak hic de eglenceli olmuyor. neticede aldiginiz oyuncagin gorevi bir sekilde orayi da uyarmak. aldiginiz zevke gore oyuncaginizi yonlendirerek cok dogal bir sekilde kesfediyorsunuz zaten neyin nerde oldugunu. g noktasi vajina icindedir, icerden oraya uygulanan basinc aslinda klitorisi de uyarir. siz olayi desteklemek icin ayni zamanda klitorisi disardan da uyarabilirsiniz. bu orgazmin kalitesini bozmaz, aksine daha guclu yasanmasini saglar. yani klitoris tu kaka degildir ama vajinayi icerden uyarmadan salt klitoris orgazmi yasamak cilekli kek yapip icine seker koymamak gibidir.

neyse efendim, keyifle deneyler yapin. vajinal orgazma ulasmaniz ilk denemede de olabilir, biraz zaman da alabilir. her halukarda buna ulasmayi ogrendiginizde stresi azalmis, yaptigi her seye daha kolay konsantre olan, adet donemi sikintilari minimuma inmis, ipek gibi bir kadina donuseceksiniz. yuruyusunuz bile degisecek, daha kendinden emin, daha kararli bir kadin olarak yasayacaksiniz bundan sonra. olay kukudan alinan zevkten ibaret degil yani, yasam kaliteniz artacak.

bir partneriniz varsa, ya da ilerde bir partneriniz olursa onunla uygulama zamani geldiginde hoslandiginiz seyleri soylemekten cekinmeyin. her kadinin kendine has uyarilma sekli vardir. kendine guvenen erkek bu konuda acik olmanizdan hoslanacaktir. ayrica sizi ne bicim de super mutlu ettigini gordukce kendiyle de gurur duyacaktir.
hesabın var mı? giriş yap