• genellikle psikolojik bir sorundur. girdirmez-çıktırmaz hadisesidir. 13-14 yaşında kızları para karşılığı evlendirir sonra da bunda sorun var diye döverler, dövmeyle daha beter olunca doktor doktor gezdirirler. işte bu haydar dümen'ler falan bu yüzden vardır.

  ayrıca (bkz: köpek kilitlenmesi)
 • dar bi kukudan çok uzun bir pipi öncülü gerektiriyor bu olay.
  zira sıkı dikilmiş topçu düğmesi gibi pipi ile nereye nasıl kitlenebilir bir insan?
 • bir de haydar dümen'den yeni öğrendiğim bir bilgi doğrrultusunda söylemem gerekirki vaginusmus kilitlenme değil, kadınlarda ara sıra görülen çanakkale geçilmez hadisesidir.psikolojiktir, genellikle tutkulu bir ön sevişme gerektirmektedir.
 • vajinal kaslarin anormal kasilmasi demek imis latince.anormal kasildigi sirada pipisi orada olanin vay haline.ama daha evvel de dedigim gibi vaginismus cinsel kilitlenme demek degil, olaki cinsel iliski sirasinda olur ise kilitlenmeye sebebiyet veren hadise.(ama kime diyom ohooo)
 • boyalı kuş adlı meşhur kitapta böyle bir küçük öykü vardı. savaş sırasında çaresizlikten köyün en populer delikanlısının evine sıgınan kız delikanlı tarafıından tecavuze ugruyordu, vaginismus devreye girince de malum delikanlı kızcağızı doğramak zorunda kalıyordu.
 • sadece ahlak vs. dayatmalardan veya tecavuzun yarattigi korkudan kaynaklanmaz, sebepleri cok cesitli olabilir; mesela kontrol delisi insanlarda gorulme sikligi yuksektir, her seyi kontrol etmek isteyen bir insan icin vucuduna yabanci bir cisim girmesi tepki yaratan bir dusunce olablir. ayrica, hamilelik, dogum vs. ve bunlarin bilumum tibbi komplikasyonlarindan bilincli veya bilincsiz olarak korkmak da sebep olabilir. farkli derecelerde ortaya cikabilir, bazi vakalarda birkac seanslik bir terapi yeterli olurken, bazi vakalarda problemden kurtulmak yillar alabilir. vajinanin yer aldigi bolge, karin kaslari ve anus bolgesi gibi vucudun en kuvvetli kaslarinin bulundugu bir bolge oldugu, bu kaslar birarada kullanilip kasim kasim kasilip, daha da guclenebildikleri icin ciddi bir problemdir.

  vajinistik kadinlar yaygin olarak sanildigi gibi frijit degillerdir; aksine vucutlarinin bu bolgesini tam olarak kullanamamaktan dolayi diger bolgelere ve haz alabilecekleri baska yontemlere odaklandiklarindan, ortalama kadinlara gore seksten daha fazla zevk aldiklari siklikla gorulebilir.
 • akillara hayallere sigmayasi olay. kaslarin kilitlenmesi eyvallah, lakin iki parmaklik kas yigininda bu nasil bir kilitlenme ve etkitilen nasil bir kuvvettir ki erkek iceriden cikamamaktadir? belki bir tur vakum etkisi de vardir konuda. o denli merak edilesi ki, bir kere ba$a gelesi dedirtesi. bana yirta yirta da olsa alirim malafati icerden gibi geliyor. tobe, tobe... oluyor demek ki, ben anlamamaya devam edeyim.
  misal $indi kitlense, kadini tavana, yuzu a$agi dogru assalar, er ki$i de sarkacak pipisinden he mi?
 • söylendiği gibi 10 gün beklemekle veya kas gevşetici ile açılması mümkün değildir gerçek vaginismus'un. inanması güç gelse de 46 yıl sürdüğü rapor edilen vaginismuslar mevcuttur. psikoterapiden başka tedavisi de yoktur.

  (bkz: kas gevşetici)(bkz: ruh gevşetici)(bkz: ehehe)
hesabın var mı? giriş yap