• iyi grup, guzel grup.. (bkz: orgy)

  david lee roth, eddie van halen, alex van halen ve mike stone'dan olu$mu$tur.. daha sonra (1986?) david lee roth gruptan ayrilip solo takilmaya ba$lami$, onun yerine vokale sammy hagar gecmi$, iyi de olmu$tur..
 • bastığı akorlar,notalar görülmesin diye seyirciye arkası dönük konser veren sanırım bu elemandı.geleceğe dönüşde de michale j.foxun walkmaninden eksik etmediği van halenın kasetiydi...
 • eddie van halen ve karde$i alex van halen tarafindan kurulan efsane grup. basta michael anthony, vokallerde ise sirasi ile david lee roth (1978 - 1986), sammy hagar (1986 - 1996) ve extreme solisti gary cherone (1997 - 2000). ilk album van halen adamlarin en baba $arkilarindan "ain't talkin' bout love" ve "eruption" barindirir. her neyse, canavar konser performanslari vardir, eddie muhte$em bir adamdir, michael anthony jack daniels viskilerinin sahibinin damadidir, hatta sirf onun icin yapilmi$ bir jack daniels bass gitari vardir, alex van halen hayatta bilinen en okuz ve en kondisyonlu davulculardan biridir, solistlerinin her biri kendi alanlarinda nam salmi$ insanlardir. dinlemeye doyulmayan, acaip eglencelik bir gruptur, da$ gibidir. bir de diskografi verelim:

  - van halen (1978)
  - van halen ii (1979)
  - women and children first (1980)
  - fair warning (1981)
  - diver down (1982)
  - 1984 (1984 - ba$ka ne olabilir?)
  - 5150 (1986)
  - ou812 (oh, you ate one too diye okuyunuz - 1988)
  - for unlawful carnal knowledge (f.u.c.k. diye kisaltiniz - 1991)
  - live: right here right now (double album - 1993)
  - balance (1995)
  - best of volume 1 (1996) -bu albumde sammy hagar ayrilmi$, david lee roth "me wise magic" $arkisini seslendirmi$tir, herkes diamond dave geri dondu diye sevinirken, vokale gary cherone alinmi$tir.
  - van halen iii (1998)
 • (bkz: 1984)
  (bkz: 5150)
  (bkz: ou812)
 • "jump adlı şarkıları olmasaydı nasıl zıplardık?" diye düşünüyorum.
 • back to the future 1 de, marty* babasını ikna edebilmek için kendine uzaylı süsü vererek onun odasına girer ve ona waklmanden van halen dinletir, tabii eğer dediğini yapmazsa beynini eriteceği tehdidiyle..
 • gnr'ı kurarken izzy ve axl, tracii guns tarafından satılınca "van halen seven gitarist arıyoruz" diye etraflarına duyurmuşlar. slash de bunun üzerine gruba dahil olmuş. bugün bir eruption, bir jump, bir ain't talkin' 'bout love daha zor çıkar. tam anlamıyla ekol grup.

  (bkz: eddie van halen)
  (bkz: alex van halen)
  (bkz: michael anthony)

  (bkz: david lee roth)
  (bkz: sammy hagar)
  (bkz: gary cherone)
 • (bkz: kartopu)
 • 1984 albümünün kağağı üzerindeki resim yüzünden yasaklanmış olan grup. resim şöyle:
  bir erkek çocuk (bebek desek daha doğru aslında), arkasında kanatları var (melek yani), ama sag elinde de sigara tutuyor, önünde de açılmış sigara paketi var.
 • (bkz: von dutch)
hesabın var mı? giriş yap