• üst edit: eczacı hanım cevap hakkını kullanmak istemiş. (bkz: #105395516) elbet başımızın üstünde yeri var. ancak eczaneleri kapatırız tehtidinden bahsetmemiş sanırım. **
    asıl entry:
    öncelikle covid-19'dan dolayı vefat eden 35 yaşındaki eczacı ismail durmuş a allahtan rahmet, geride kalanlara baş sağlığı diliyorum. kendisi covıd-19 nedeni ile hayatını kaybeden gencecik bir sağlık sektörü çalışanıdır.

video linki
    yedek video linki (orjinali silinirse)

//işini gerçeten hakkını vererek yapan, her türlü majistral ilacı hazırlayabilen ve bundan kaçmayan, takdir edilesi eczacılar da var elbet ve hepsinin başımızın üzerinde yeri var.//
    ancak ne yazıkki meslektaşlarının büyük kısmının alışverişten öteye gidemediğini de biliyorlardır sanırım.
    bu başlığı tüm eczacılar camiasını suçlamak için açmadığımın bilinmesini isterim.

başlıktaki had bildirme ifadesi dikkat çekmek için yazılmış olup eczacı hanımın yaptığı tam olarak hadsizliktir bence.

"27.000 eczacı kapatsak ne yapacaksınız?" demiş. kapatmak isteyen kapatsın efendim. ama devretme değil. kapatsın gitsin yani. 27000 kişiden 1 tanesinin bile kapatacağını zannetmem. hodri meydan.

maskeleri zaten yüksek fiyattan alıyorlarmış, amaçları sadece vatandaşa hizmetmiş, gün boyu laboratuvarda yeni ilaç denemeleri vs. yapıyorlarmış.

mahallenin en güvenilen esnaflarıymış. (pardon esnaf değil bilim adamı)

kıçınız da başınız da ağrısa eczanelere gidiyorsunuz, az ayağınızı denk alın demiş kısaca.

ek: entryimde ismini vermek istemedim ama link silinirse diye ters referans vereyim; (bkz: #105261160)

konu hakkında bir eczacı meslektaşından mesaj: (bkz: #105266409) gözden kaçmasın.
  • elindeki reçeteyi yavaşça yere bırak ve sakin ol. bu ne kibir. hem bankacı hem psikolog hem doktor her şeymiş meğer eczacılar ama bizim haberimiz yokmuş. yahu günümüz eczacılarının bakkaldan ne farkı var. içinizde manuel ilaç yapabilen kaç kişi var bunun cevabını verin lütfen. bir metropolde bunu yapabilen eczacı sayısı bir elin parmaklarını geçmez geçen doktorun yazdığı manuel bir ilacı hanginize geldi isem yapamayız diye geri çevirdiniz. en sonunda yaşça büyük eski bir eczacı yapabildi. susun ve oturun. kapatacaklarmış kapatın ulan ne işe yarıyorsunuz.

zorunlu edit: manuel ilacın adı “majistral”miş sağolsun bir çok eczacı arkadaş yazdıklarımı haklı çıkarırcasına nezaketten yoksun bir üslupla dalga geçerek mesaj atmışlar. bir kısmı da bunun ücretinin devletten tahsilinde problem yaşadıklarını ifade etmişler ki bu eğer böyle ise yapamadıklarını söylemek suretiyle vatandaşı aldatma durumu var. yazık valla ben böyle bilmezdim sizi.

şiirli edit: bütün nezaketsizlere bir şiirle cevap vereceğim.

mey biter saki kalır.
    her renk solar haki kalır.
    ilim insanın cehlini alsa da,
    hamurunda varsa eşeklik; baki kalır.
    saygılarımla.
  • sesi hiç açmadan izlediğim halde 10 saniye ancak dayanabildim. zaten ömrüm bayanlardan trip yemekle geçiyor bir de fenomen eczacılara kafa sallayamam.
  • amacı derdini anlatmaktan çok kendi mesleğini övmek ve etkileşim almak olan eczacı hanım. haksızsınız demiyorum fakat sizin karşılaştığınız olayların çok daha fazlasıyla karşılaşan doktorlar var ve onlar sizinki gibi bir üslupla video çekmiyorlar.
  • her eczacı aynı değil ki ablamız dürüst humanist bilmem ne vs olabilir ama iti var stokcusu var napalım özünde iyi bireyler mi diyelim onlara, bunalmış yazmış ama gördüğüm fırsatçı eczacıları da yok saymam kusura bakmasın, her meslekte mutlaka yavşaklar vardır olacaktır sövgülerimiz onlara, övgülerimiz de böylelerine işte bırakalım alınganlığı artık.
  • beş parmağın beşi birdir, 82 milyon insan aynı karakterdedir, önyargılar doğrudur, insanlar birer matematik formülüdür, bütün söyledikleri genel geçerdir, ülkenin her yerinde her şey aynı anda aynı şekilde yaşanır.
    bu bakış açısıyla bakarak haksız bulup küfür de edebilirsiniz haklı bulup +1 de verebilirsiniz.
  • gerçekten de ses tonundan nasıl bir insan olduğu belli. 'iyi bir yerde bir dükkan açarım, oturduğum yerden paraları cukkalarım' kafasıyla eczacılık okuyup sonra 'biz millete yardım için varız' diye zırlayıp fahiş fiyatlara anlayış bekleyen ilginç bir insan.
  • söylediklerinde haklılık payı var yok değil. eklemek istediğim doktorlar dışındaki sağlıkçıların tümü üvey evlattır. türkiye'de hiçbir kurumda sağlık bakanlığından başka, yardımcı sağlık personeli diye bir kavram yoktur.
    biraz ilgi çekmeye çalışmış ablamız. gereksiz mimiklerini takip ederken zorlansam da yaptığı işi biraz abartmış.
  • snob ve ukalaca konuşmuş, derdini anlatmış hanım kız. ama güzel kız.
hesabın var mı? giriş yap