• burgazada'da bir restoran yetkilisi tarafından yaşadığı vahim olaydır. ayrıntılarını twitter'da bir thread ile paylaşmış.

link
  • şu naif adama da yapılır mı bu hareket?
    edit : "gelen kutuma naiflikle alakası yok insan olması yetmez mi? " gibisinden mesajlar geliyor. toplum olarak kavgaya meyilliyiz. bunu sıradan birisi ya da futbolcu olup da kavgacı olan bazı ünlü yüzler yapsa "kesin karşılıklı atışma, hakaret olmuştur." diye düşünürdüm. ama işin içinde vedat milor var. adamın kavga çıkaracağını zannetmem.
  • ben istanbul'da her gün kelle koltukta yaşıyorum, hele trafikte günde 10 kişiyle münakaşa ediyorum. ne zaman nereden ne gelecek onu hesaplamak zorundayım, neden?

this is orta doğu.
  • restaurant sahibi olupta vedat milor'a terso davranmak? üstelik çalışanının sanane lan diye ittirmesini savunmak? vay hımınıa dünya yürek yiyenlerle dolu.
  • mekanın ifşası şart.

(bkz: ada keyf restaurant)
  • mafyalar tarafından işletilen işletmelerden birinin sert bir kayaya çarpmasıdır.

vedat milor sosyal medyada sevilen bir figür. sosyal medya verilecek tepki ile gün bitmeden zabıtaların ilgili restorant hakkında işlem yapacağı ve vedat milor'e saldıran şüphelinin ifadeye çağrılacağına kesin gözüyle bakabiliriz.
  • işin vahim tarafı, denize düşüp boynumu kırabilirdim diyor milor. şu olayın sonu çok daha fena bitebilirmiş. vedat bey, bazen herkesi kendi gibi nazik ve anlayışlı zannediyor; affedersiniz henüz vedat bey'i tanımayan çomarın biri de aslında herkese davranacağı o leş davranışın aynısını sergiliyor.

ama bu ilk değil, son da olmayacak o bölgede. restoran sahiplerine ne zaman buna benzer bir şey söyleseniz annelerine küfür etmişsiniz gibi algılayıp, sergileyebilecekleri en ters hareketi sergiliyor, söyleyebilecekleri en sert sözü söylüyorlar.

çok ciddi bir yaptırım şart oldu bu olaydan sonra artık.
  • başlığı okuyunca kuzu kavurmayı fazla kaçırıp fenalaştı sandım. lakin öyle değilmiş.

türkiye'nin en naif ve nazik adamına bu yapılır mı lan? yazıklar bile olmasın size.
  • akıllara şu başlığı getiren olay: (bkz: türkiye'de nazik olanın ezilmesi) vedat milor gibi nazik, hoşgörülü biri türkiye gibi ortadoğu ülkesine fazla.
  • vedat bey bu ülkeye ciddi anlamda elitizm katan bir değer. gerçekten çok üzüldüm. adam olayı paylaşırken bile ne kadar naif.

restoran ve plaj terörüne artık ilgili makamların son vermesi lazım. caydırıcı bir ceza keseceksin de belediye başkanının kardeşi olunca olmuyor işte.

güzel ülkemde sıradan bir gün.
hesabın var mı? giriş yap