• hayvan aranin adi "gercegi ara" olarak degistirilebilirse en bi sukela theme olacaktir. sozlugun yillardir ihtiyac duydugu the x files theme'dir, rotten'a tesekkur etmek gerekir.
  • 5.9'da mulder'in almanca'yı katlettiği dizidir. mulder önce duvarda gördüğü "ich bin ein ausländer" yazısını "ı am an outsider/ben toplum dışı biriyim" diye ingilizce'ye çevirir ki cümlenin gerçek anlamı "ben bir yabancıyım" olmalıdır (cf. "ben toplum dışı biriyim = ich bin ein außenseiter).

mulder hızını alamaz ve arkasından kennedy'nin 2 haziran 1963 tarihinde berlin'de yaptığı ünlü konuşmada kullandığı "ich bin ein berliner" ifadesinin "ı am a cocktail sausage = ben bir kokteyl sosisiyim" anlamına geldiğini iddia eder. gerçekte berliner denen şey sosis değil, içi reçelli bir çörektir ve aslında o gün berlin'de kennedy'yi dinleyenler aptal olmadıklarından onun ne demek istediğini gayet iyi anlamışlardır. amerika'da yaygın olarak anlatılan bu şehir efsanesi ise len deighton'ın berlin game isimli casus romanında karakterlerden birinin kennedy'nin konuşmasında "ı am a cherry donut" dediğini ve ertesi gün alman karikatüristlerin konuşan donut'lar çizdiğini anlatmasından doğmuş ve yayılmıştır.
  • yok kardeşim. x-files'ın yerini tutacak bir dizi kesinlikle bulamıyorum.fox mulder, dana scully karakterlerine yaklaşan bir dizi karakteri bulamıyorum. müziği bu kadar harika olan başka bir dizi bulamıyorum. insan 20 senedir aynı müziği dinlemekten bıkmaz mı ya?
  • az önce birinin telefonu, x files müziğiyle çalınca geçmişe döndüm. ne diziydi be, yayından kalkalı 17 yıl olmuş hala müziğini cep telefonunda kullanan hastası var.
  • sözlük'ün en baba temasi.
    hail rotten..
  • okuduğun şeyler yalan der gibi bakan bir adet mulder ve bir adet scully.
  • bir kitap olsun, dizi olsun çok sevdiysem fan modunda bağlanırım. harry potter, house md, naruto ve x files bunlardan. ayrıca birbiriyle bu kadar uyumlu başkarakterler ve eski bir dizi olmasına rağmen içeriğinin hayal gücü genişliği ve birçok diziye de ilham olmasıyla efsane olarak adlandırabileceğimiz bir dizidir kendileri
  • sözlüğe gece gece çok hoş bir hava getiren, uzun süredir kullandığım sözlük teması. tavsiye ettik, hazırlayanlara ise canı gönülden teşekkürlerimizi sunmak lazım.

the x files efsanesini bilmeyen daha genç arkadaşlarımızın, "bu çift kim?" diye sık sık sorularına da maruz kalmıyor değiliz hani.

tema hakkındaki en orjinal fikirlerden biri de şu; (bkz: #8970768)
  • her bölümünü izlemeden aradaki "gereksiz" bölümleri atlayarak zamandan kazanarak da izlenebilecek dizi. bunun için google hazretlerine "dan of geek x files" yazıp gelen sayfalardan "a binge guide for beginners" seçip "conspiracy" başlığından takip edin derim.
  • teması muhteşemdir, 4 yıldır falan kullanıyorum, fıstık gibi gerçekten.
hesabın var mı? giriş yap