• yıldız: geçmişte meydana gelmiş olup etkisi hala devam eden şeyleri anlatmak için present perfect tense kullanırız.

annesi: kredi kartı borcu gibi mi mesela?

evet işte vurucu, akılda kalıcı örnek dediğin böyle olur. eğitim öğretimde yasak elma ekolüsfhk.
  • yıldız'dan final bombesi;

"hiçbir kocam yüzümü güldürmediği için cildim mermer gibi, kırışıklık yok."
  • "sizi bulucam" diyen kadına,
    "hayatım final bölümü bu nereden bulcan??" diyen yıldız, herkesi yarmıştır.
  • fanlarinin asla spoiler yemeyecegi essiz dizi. 6.sezonu basladi. vallahi sonraki bolumlerde ne olacagiyla alakali hicbir tahminim yok, bence senaristlerin de yoktur. senaryo o kadar absurd ki, osur osur ipe diz gibi yani, katiyyen tahmin edemeyiz. kendilerinin yazdigi bizlerin de izledigimiz senaryo ile bile dalga gecen replikler yaziyorlar.

mesela halitcan “baba” diyormus surekli.

yıldız : halitcan sürekli babasını soruyormuş
    asuman : hangi babasını?
    yıldız : rahmetli olanı
    asuman : ikisi de rahmetli
    yıldız : çağatay tabii ki, halit'i hatırlamıyor ki
    asuman : bu çocuğu karşımıza alıp anlatmamız lazım. çocuk büyüyecek internete girip bir bakacak aile dallas

bu dizide mantik aramayi birakali 4 sezon oldu. hepimizin kafalar mis. bakin mesela yargi izlerken dusunmek zorunda kaliyoruz. yasak elma oyle degil, her sey olabilir. gomulup gitmis olan karakterler canlanip gelse herhangi mantikli bir aciklama beklemeden aynen izlemeye devam ederiz yani cunku daha fazla sacmalanamaz. o esigi coktan astik biz.

o yuzden buraya gelip gelip bu sacma diziyi nasil izliyorsunuz diye sormayin. tam da sacma oldugu icin izliyoruz
  • argun holding her yıl sanat bienaline sponsor oluyormuş.

iki yılda bir olan etkinliğe niye her sene sponsor oluyorsunuz, manyak mısınız?

(bkz: bienal)
  • doktor kılığında hastaneye sızan yıldız'dan yaşlı bir amcaya sonda takması istenir. yıldız durumdan yırtmak için dosyasına bakar:
    - yalnız tüm tetkikler yapılmamış gibi geldi bana. bişektomi yok, microblading yok, jawline yok, fransız askısı yok. siz bunlar eksikken nasıl bana müdahale et hastaya diyorsunuz olmaz. bunları tamamlayın öyle gelin. epilasyon da yok.
    - hocam, ben onları öğrenmedim de. yazar mısınız?
    - iyi tamam yazayım. ben kısaltmalarını yazıyorum, sen bunu eczacılara ver onlar çözer. zaten eczacılık fakültesi o sebeple açıldı, doktorların yazdıklarını çözmek için.
  • mantık hatası olan dizi. über zengin adamın karısı, hizmetçiye kocamı ayart sana yüz bin lira diyor. e zaten o işi yapsa senin yerine geçip koskoca servete çöker şapşik. ne yapsın senin yüz bin liranı ?
  • lila part time çalışarak okul masraflarını karşılayacakmış.

o okullarını seneliği en az 60bin. bırak part time çalışanı çoğu full time çalışanın yıllık maaşının toplamı.

bir de o kadar zengin adam tüm çocuklarının okulunu taksitle mi ödüyormuş? yaptırıyordur erken kaydını, yatırıyordur toplu parayı alıyordur indirimini. şu özel okul dosyasını bir araştırın.
  • finale doğru giderken bu bölümde emir’e parmaklarıyla kalp işareti yaptırarak “saffımız belli olsun” mesajı veren bir ekibi olan; ekranların en kasmayan, en rahat, en absürt, en lay lay lom ve en kafa dağıtmalık dizisi.
  • şahika konuşurken kulaklarım dinleniyor.
    ender'i izlerken gözlerim bayram ediyor.
    yıldız'la çok eğleniyorum.

bu gözler asya'nın gönül'den iki yaş büyük olmasını kaldırdı ama ender'in asuman'dan yedi yaş büyük olmasına nazar boncuğu mu taksak, kurşun mu döksek, şükür duasına mı çıksak ne yapsak. herkese böyle güzel, sağlıklı yaş almak nasip olsun*.

şevval sam bir röportajında demiş ki, ender karakterinde çok özgürüm, kötülük yapıyorum ama kimseye bir şey olmuyor. hakikaten bu dizinin en sevdiğim yanı o. çizgi film gibi. birbirlerinin kafalarına tavayla vuruyorlar, sonra o kalkıp ötekine vuruyor. tom ve jerry, tweety ve sylvester, road runner ve coyote gibi. komedi entrika mükemmel bir janr.
hesabın var mı? giriş yap