• bir sürücü olarak yayaların bilgisizliği ya da alışmışlığı yüzünden zaman zaman sıkıntı yaşanan yer anlamındadır benim için. şöyle ki yaya geçidine yaklaşırken kenarda bekleyen yayayı görüp yavaşlayıp durduğumda bazen o yaya emin olamıyor bu duruştan. sanki ona tuzak hazırlamışım, yola indiği anda gaza basıp ezeceğimi düşünüyormuş gibi davranıyor, ve bana "geç geç" işareti yapıyor eliyle. bu durumda da şimdi gitsen bir türlü beklesen bir türlü. genellikle en kötü karar kararsızlıktan iyidir diyip "geç geç" işaretine uyuyorum.

ha ayrıca yaya geçidine yaklaştığımızı belirten trafik levhasını dikkate alıp da hızınızı ona göre ayarlarsanız, arabalarımızın 15cm gibi bir mesafede durabileceği gerçeğini görürsünüz. ha sen trafik levhasına modern sanat tablosuna bakar gibi bakıp 120km/s ile gitmeye devam edersen (ki o hızdaysan zaten kuralları sallamıyorsundur çünkü otobanda yaya geçidi yoktur ve otoban dışında 120km/s ile gitmek de yasaktır) 15cm'de durmak hayal tabii ki.
  • "yola barkod koymuşlar lan!"şeklindedir.
  • üstünden geçerken korna çalınmalı. ne olur ne olmaz her ihtimale karşı.
  • "bir gün mutlaka,bir ingiliz gibi olucam." hayalidir.
  • yol üzerine yapılmış çizgili pijama desenidir. pek bir önemi yoktur. sürücülerin ciddiye almadığı gibi yayalar da pek sallamaz.
  • (bkz: yaya geçidi mi ay ben öyle şeylere çok inanırım)

nihat doğan'dır. gerçekten anlamak mümkün değil.
  • kısaca beatlestır.
  • kişiden kişiye değişen anlamdır. ve de en tehlikelisi de budur. kimi türk sürücüler yaya geçidinin anlamının farkında olduğundan yayaya yol verirken hemen yanından geçen biri son sürat yayanın üstüne sürüp telef olmasına sebep olabilir.
hesabın var mı? giriş yap