• duygu ---> harun kepçe

canım seni çok seviyorum. günaydın. ( bol kalpli öpücükler)

ben: sktir git özelden yaz amk kezbanı.
  • bir de yazmamaya cesaret edememek vardır.

ölenin, doğanın, evlenenin duvarına yazmamak gibi mesela.

yada resmi bayramlarda, 10 kasım'da vs. atatürk ve vatan, millet paylaşımları yapmamak gibi. bunu yaparken de "inadına" veya "her şeye rağmen" özetinde bir kaç söz de eklememek mesela.

tüm sol objelerin hatırlandığı özel günlerde(madımak, deniz gezmiş, ali ismail korkmaz vs.) birilerine lanet okumamak, okuyana destek olmamak gibi.

büyük kayıplı iş kazaları gerçekleştiğinde işvereni, sendikaları ve çalışma bakanlığını gömmemek,

nükleer santral, fabrika, termik santral veya baraj yapılacağında zeytinleri ve dereleri savunan bir paylaşımda bulunmamak

kocası tarafından bir kadın dövüldüğünde, hastasından dayak yiyen bir doktorun feryadı duyulduğunda, toplu
    tecavüze uğrayan bir çocuk gazetelere manşet olduğunda, çocuk evliliklerinin arttığını söyleyen boğaziçi mezunu bir profesör televizyona konuk olduğunda birilerini kınamamak gibi.

kısacası herkesin yaptığını yapmamak cesaret ister. ama hiç kimsenin yapmadığını yapmakta çoğu zaman cesaret ister. mesela facebook ile tepki göstermiş olduğumuz binlerce konu hakkında şimdiye kadar gerçekten ne yaptık acaba? hiç cesaret edebildik mi?
  • arkadasin maldivilerdeki balayi fotografina yorum olarak mahsun kirmizigul'un sari sari klibinin linkini yapistirmak. ortam, kiyafetler, verilen poz cok benzerdi. ama yapamadim. cok sevdigim bir arkadasimdi, icimdeki sevgi icimdeki bully'i susturdu.
  • bitirdiği lisans tezinin kapağının fotoğrafını paylaşana "iyi bok yedin, sanki dünyada bi tek sen tez yazdın." diyememektir.
  • iğrenç çıkmışın xcim gerçi zaten çok çirkinsin. normal yani iğrenç çıkman. koduğumun kezbanı.
  • tee liseden beri arkadaşım olan hatun kişinin tee o yıllardan beri ne kadar taş olacağının belli olması ve şuan paylaştığı fotoğrafla da resmi gazete 'nin hafta sonu ekinde çıkacağı kesinleşen, içimde sıkışan hava kabarcıklarının neremden çıkmasına karar veremediğim durum neticesinde fotoğrafın çıktısını alıp kucaklamak istediğim ender durumlardan biriyle karşı karşıya kalıp rafet el roman'a özendiğim ergenlik yıllarım tek repliğidir ki yazamadım '' seni seviyom. seni seviyom. seni seviyom. sana dokunmak istiyom. seni öpmek istiyom. seni seviyom''
  • lisedeyken sen yeterince çalışmıyosun diye beni dışlayan, boğaziçi istediği halde adana'da okuyan ve 2 yıldır hala düğün fotosu paylaşan arkadaşın koçişli herhangi bir postunun altına boğaziçi diploması fotosu ve ahahahahha yazmak. yapamıyorum.
  • her fırsatta aşk aşk, leyla-mecnun, ferhat-şirin muhabbeti yapan kezbanlar nedense ilk vazgeçenler oluyor. bu kadar kolay onlar için çünkü.
hesabın var mı? giriş yap