• ezgi yıldız chp üyesi değil. ibb'de çalışıyor ve rezil paylaşımı ortaya çıkınca da belediyedeki işine son verilmiş zaten. ibb'nin de insanları işe almadan önce sosyal medya hesaplarını incelemesini bekleyemeyeceğimize göre bunun chp ile alakası yok.
  • öncelikle olaya gelelim. kızın ifadesini okudum. açıkça chp'li kimliğini öne çıkartmaya çalışan bir ibb iştiraki şirket çalışanı. 3 yıl önce kadroya alınmış. yani seçimler kazanılınca, sırf chp'li olduğu için ibb iştiraki şirkete alındığına şüphe yok. elif can yetim'in aynısı.

ifadelerinde geçen bazı cümleler;
    -"hedefin ben değil partili kimliğim dolayısıyla partim olduğunu düşünüyorum
    -"cumhuriyet halk partisi parti meclisi üyesi gökhan günaydın belediye başkanımıza resmi bir göreve bağlı olmaksızın danışmanlık hizmeti vermektedir."

yani chp de akp gibi ele geçirdiği belediyeye partilileri dolduruyor. üstelik bu kişi bu ülkenin bir savcısının katletildiği gün adaleti böyle sağlarız diye paylaşım yapmış. dhkpc destekçisi olduğunu gizlemiyor. terör örgütü övmek suç, savcı katillerini övmek hem kanunen suç, hem toplumsal vicdan açısından kabul edilemez.

ancak ekşi sözlük'te bu konu hakkında yazmak, başlık açmak, eleştirmek hemen "aktroll", "engelledim", "sakın yazmayın buraya" gibi tepkilere yol açıyor.

ekşi sözlük nasıl bir yerdir?
    - halkın belli bir kesiminin fikirlerini özgürce paylaşabildiği bir sosyal medya platformu mı?
    - chp'nin kadrolu elemanlarının propaganda aleti olarak kullandığı bir yer mi?

bu başlığın altına koşup, "aktrolller harekete geçmiş", "benden sonra yazmayın", "engelleyin hemen" gibi şeyler yazan kişiler kim? akp seçmeninin bir kısmı gibi; partisine laf gelecek diye ödü kopan yobaz chp seçmenleri mi? yoksa paralı chp çalışanları mı? her halükarda bu olayın üstünü kapatma çabaları en az akp yolsuzlukları kadar iğrenç.

aynısınız. iktidardaki partinin harfleri akp yerine chp olsun istiyorsunuz. başka hiçbir şey umrunuzda değil. aynı iğrenç ilişki yumakları, adamcılık, particilik, benden olana laf gelmesincilik.

edit: çok fazla kişi hislerine tercüman olduğumu belirten mesajlar gönderdi. bu sözlükteki belli bir kitle yüzünden insanlar ya aktroll derlerse diye düşüncelerini yazmaktan korkar oldu. her fırsatta erdoğan ile korkutup kendi çıkarlarını dayatmaya çalışıyorlar.
  • şu başlıkta nerde aktroll diyen var bilinki, ya pkk sempatizanı yada kadrolu pkk militanıdır. pkk'nın sosyal medya ayağının en güçlü ve kalabalık olduğu yer ekşi zaten.
  • sadece iki sayfa mı entri girilmiş ahahaha halbuki akpli olsa 60 sayfa dolmuştu bile. ekşici iki yüzlülüğünü görmek için basit bir örnek sadece.
  • ataturk'çü bir chp secmeniyim.

- bu paylasimlari ogrenilince isten cikarilmis zaten.
    - bu tweeti 8 sene once atmis, bugun tutuklamak neden akillarina geldi, madem teror destekcisi bu, alsaydiniz 8 sene once?
    - ben bu kizi yada yazdigini sikseler savunmam. teror terordur. bu konuda hassasiz. ben hassasim. o yuzden hassas olmaya bugun karar verenlere soruyorum, öcalan'in kardesi trt'de konusma yaparken akliniz neredeydi? feto ulkenin kan damarlarina sokulurken akliniz neredeydi? acilim surecinde pkk sehirlere bombalar yerlestirirken neredeydi akliniz? acilim surecinde yapilan yiginaklari, yaratilan teror evlerini temizlemek icin yuzlerce turk askeri sehit oldu! yuzlerce! akliniz neredeydi? simdi mi vatanperver oldunuz? anca mi akliniza geldi? kafa kesen hizbullahla siyasi ittifak kuruldu 2 hafta once akp tarafindan, akliniz neredeydi?

ben haine her gun hain derim, siz isinize gelince diyorsunuz. o yuzden bu ulkenin, türk milletinin yüz karasisiniz. tarih sizi affetmeyecek, siz isine gelene susan, isine gelmeyene sessiz kalan vatan hainleri olarak tarihte yer alacaksiniz.
  • kadın nasıl oluyor cexap ile iltisaklı bir şekilde işe giriyor, böyle tipler neden mhp'den, zafer partisinden, ankara büyükşehir belediyesinden, iyip'ten çıkmıyor da hep cexap'tan çıkıyor diye soramayan embesillerin işten atıldı diye cexap savunduğu terörist sevici, sempatizanın paylaşımları.

yani sizce bu kadın işte çalışırken görüşünü hiç belirtmemiş midir? kimse anlamamış mıdır? 3 yıldır molalarda oturup çay içmiyor mudur, bu konular açılmıyor mudur?

siz kafanıza göre belediyeden içeri girip cv bırakıp, muhtemeldir ki vasfınız da yoksa, sekreter olarak kadro alabileceğinizi mi sanıyorsunuz?
  • ezgi'yi tc istanbul terörle mücadele sube müdürlügü'nün sefkatli kollarina aldiran paylasimdir.

görsel
  • ülkenin cumhuriyet savcısı makaminda şehit ediliyor bu ve bunun gibi kansızlar da sevinerek paylaşıyor. oyle bi guruh işte ychp.
  • altına imzamı atacağım yoruma/entrye (#150833513) sahip başlıkta paylaşılan , hemen secim arefesinde ibbye doldurulan bankamatiklerden birinin sasırmayan hareketidir
  • başlık başlık değil mübarek, aktroll av bölgesi olmuş. vira bismillah deyip sezonu açtım. bol bol aktroll avladım.
hesabın var mı? giriş yap